m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
Na prawdę warto zajrzeć do L`Auberson. nawet wtedy, gdy spowija je mgła... Niewielka miejscowość , zaraz przy francusko-szwajcarskiej granicy . Okolica piękna. Wokół pasmo gór Jura. Kiedy tam byłam turystów ni widu ni słychu, ale podobno latem i zimą okolice przeżywają oblężenie. Muzeum Pozytywek, Orchiestronów i Urządzeń Grających to niecodzienna atrakcja. W środku wszystko błyszczy, gra i tańczy. ot na przykład taki Tino - robot z 1930 roku, wykonany we Francji. Tino gra na akordeonie i perkusji. Kiedy rozpoczyna koncert włączają się żarówki w tle, a on sam uśmiecha się radośnie.
A to przepięknie zdobiona szafa grająca (niezmiernie głośna, bowiem kiedyś stała w ogrodzie, obok restauracji). Kiedy koncertuje  figurki tańczą i z wdziękiem kłaniają się publiczności. szafa ta jest największym i chyba najzdobniejszym eksponatem tego muzeum. Na pozór zwykły ( na prawdę mechaniczny) fortepian. Mechanizm skomplikowany, ale za to jaką muzyką nas poczęstował, ach-nogi same rwały się do tańca:) Spójrzcie jakie jeszcze grające cudeńka można w l`Auberson obejrzeć i przede wszystkim wysłuchać. Taki na przykład prawie telewizor.
Albo miniaturowy patefon. Sympatyczny śpiewający boy hotelowy:) Grająca alpejska chatka z zegarem. Całe grono patefonów. Ćwierkający ptaszek w złotej klatce. Jeszcze kilka pradziadków CD.
I stateczny pan Edison. sympatyczne tańczące i śpiewające ( a nawet puszczające mydlane bańki) lale i misie. Symbol muzeum-dwóch muzykujących chłopców ( naturalnej wielkości)-kiedyś pilnujących wejścia do  rezydencji pewnej damy. Wszystkie eksponaty są na chodzie. Można tutaj własnoręcznie zakręcić korbą katarynki, popedałować na mechanicznym pianinie. I oglądać, oglądać, oglądać... Sympatyczna przewodniczka pokazuje różnego rodzaju walce, płyty i papier, które umożliwiały powstawanie dźwięków.
coś dla pasjonatów techniki i wszędobylskich badaczy co maszyna ma w środku? Zachęcam wszystkich-dużych i małych obieżyświatów do odwiedzenia tego przesympatycznego miejsca. Przy muzeum działa niewielki sklepik, gdzie można kupić nawet ładne (większe, mniejsze, tańsze i droższe )pozytywki i maszyny grające- niektóre z nich to wierne repliki eksponatów. No, a po zwiedzaniu - koniecznie (!) spacer w góry. Kto z Was ma ochotę może obejrzeć tutaj krótką reklamówkę muzeum : http://www.youtube.com/watch?v=_hv39tem2x4

najbliższe galerie:

 
Vallorbe
1pix użytkownik waldek1986 odległość 13 km 1pix
szwajcarskie teleportacje
1pix użytkownik bratek odległość 32 km 1pix
Szwajcaria  z okien autokaru
1pix użytkownik mocar odległość 34 km 1pix
Francja: Barboux-francuski koniec świata
1pix użytkownik dreptak odległość 39 km 1pix
lato nad Lemanem
1pix użytkownik archipio odległość 42 km 1pix
Dezaley
1pix użytkownik 1978 odległość 42 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!