m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Ruszamy na safari Chyba się trochę zmęczyły. Właściwie nie wiem o co mu chodziło. Przewodnik szykuje podpłomyki. Tak wygląda Egipt. Kaniony.
Oaza Powrót z camel ride. Góry ciągną się prawie do wybrzeża. Wyjazd na nurkowanie. Osławione Blue Hole - kultowe miejsce nurkowe. Jest to 100 metrowa dziura znajdująca się parę metrów od brzegu a na głębokości 55 m jest przejście na pełne morze, taki podwodny tunel (zwany arch). Restauracyjki nad morzem.
Blue Hole. Aby nie uszkodzić rafy a także dla wygody nurków do wody schodzi się po drewnianych dekach. No i zanurkowaliśmy pod Archem. Na pamiątkę i na szczęście (bo to 1pierwszy raz) dostaliśmy płetwą. To było najgłębsze nurkowanie mojego życia. Zdjęcie komputera. Standard a'la Egipt. Dziewczynka w restauracji. Dzieciaki sprzedają różnego rodzaju gadżety, których nikt nie kupuje. Natomiast miętowa herbata po nurkowaniu jest pierwsza klasa. Przed nurkowaniem.
Wejście do małego kanionu. Nie pamiętam ale to chyba około 20 metrów. Kanion ma dwa wyjścia. Jedno głębokie na 50 metrów. Dosyć skomplikowane technicznie. Byłem tam ale ze względu na głębokość nie wziąłem aparatu. Drugie płytsze (na zdjęciu) jest na około 15 m. A tak wygląda od przodu. To było śmieszne nurkowanie. W kanionie zbiera się powietrze, które następnie wychodzi powodując efekt jacuzzi. Powrót z nurkowania. Jeepy są wartością kultową. Niektóre z pokolenia na pokolenie służą do przewozu płetwonurków. Na zdjęciu jeden z najbardziej wypasionych :-)
Dahab. Mój partner nurkowy. ...? speedy gonzales rybki Dahab nocą. Właśnie skończył się Ramadan, dziewczyny wyszły z ukrycia.
Nurkowanie na islands. Zwalone w czasie trzęsienia ziemi korale. To zdjęcie osobiście podoba mi się najbardziej. Skrzydlica. Jej piękno może zwieść. Na końcach skrzydeł są w kolce, w których znajdują się ampułki z jadem. Miejsce zwane caves. Koleżanka ćwiczy przed głębokim nurkowaniem. Rybki.
Murena. Ta wygląda dosyć niewinnie ale ugryźć też potrafi. Rok później podpuszczony przez kolegę zacząłem głaskać murenę :)i trzeba uczciwie przyznać, że jej skóra jest bardziej miękka niż dziecka. Nad pokładem Thiestlegorma. Zatopiony w czasie II wojny światowej przewoził wyposażenie dla wojska. Autor, czyli ja :) Lokomotywa leży koło wraku na ok 30 m. Na Thiestlegormie podobno potrafi być nawet 100 płetwonurków naraz :). W ładowni
jeden z motocykli. To już Park Narodowy Ras Muhammad. Ryba na zdjęciu nazywa się Napoleon i jest większa od człowieka. Kosmita :) Takie jest światło na około 50 metrach. W czasie burzy ze statku wypadł kontener przewożący kibelki. Miejsce zwane Bells nieopodal Blue Hole.

W czasie tego wyjazdu wykonałem ponad 20 nurkowań więc zdjęć jest oczywiście wycinek. Podsumowując w tej części Egiptu najładniej jest pod wodą.

najbliższe galerie:

 
Góra Mojżesza
1pix użytkownik osiol odległość 11 km 1pix
Sharm el Sheik,  Ras Mohamed
1pix użytkownik dzo odległość 12 km 1pix
SS Thistlegorm
1pix użytkownik droplet odległość 16 km 1pix
Sharm el Shejkh
1pix użytkownik mereks odległość 17 km 1pix
Sharm El Sheikh
1pix użytkownik marcowadziewczyna odległość 19 km 1pix
Egipt-kraina słońca
1pix użytkownik karola odległość 20 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
mocar użytkownik mocar(wpisów:2805) dodano 29.11.2008 16:14

przepiękne wspomnienia z tych samych miejsc, tye że nie nurkowałem. Pozdrawiam !

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 27.10.2008 22:12

Piękna galeria-warto zobaczyć/Lepiej byłoby samemu pozwiedzać/-pozdrawiam.

mironel użytkownik mironel(wpisów:255) dodano 14.10.2008 15:39

Doris. Jak mawiał starożytny mędrzec, Ty jesteś nie tylko ładna ale mądra i miła. A to u kobiety rzadka zaleta :-)

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 13.10.2008 21:13

28 moim zdaniem jest naj.
hejka!

doris użytkownik doris(wpisów:744) dodano 11.10.2008 07:25

lubię- sorki literówka :-)

doris użytkownik doris(wpisów:744) dodano 10.10.2008 21:18

Powiem Ci szczerze lobię ludzi z pasja :-) Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!