m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (31):

 
Woda chyba najczystsza, bo co i kto by ją skaził na tym ... pustkowiu? Opuszczone stare domy zdrojowe. Na pewno kiedyś to byla wspaniała budowla. Po drodze na Stóg Izerski. Żal niektórych domów - są pięknie położone ale niszczeją nie mając właścicieli albo nie mają oni środków na ich utrzymanie. Niektóre są zabezpieczone przed rozkradaniem, czekając na lepsze czasy.
Pomysłowość ludzi nie zna granic... Idąc główną ulicą Czerniawy-Zdrój - teraz dzielnicą Świeradowa-Zdrój można nawet nie zauważyć, że płot jest zrobiony ze sprężyn z łóżek, chyba z dawnych domów zdrojowych. Wszystkie ale to wszystkie kładki na szlaku z Czerniawy na Stóg Izerski są w ten właśnie sposób poniszczone, chyba przez śnieg i wodę spływającą z góry po roztopach. Na schronisku na Stogu Izerskim wszelkie informacje także w języku niemieckim. W samym schronisku wszędzie widoczne pozostałości po starych wlaścicielach a może to tylko chęć przypodobania się ciągle odwiedzającym to miejsce niemieckim turystom? Na ścianach schroniska...
Po wyjściu ze schroniska - gdzie tu iść ? Dobrze, że istnieje dobre oznakowanie a i drogą można wjechać za specjalną opłatą. Pieszo jednak można oczywiście więcej zobaczyć.
A mgła też może dodać uroku. Warunki pogodowe stwarzają inne zjawiska. Tutaj kiedyś będzie pięknie położony pensjonat.
Niektóre domki są zadbane. Niektóre wzbudzają ciekawość rozwiązań. A to już Świeradów-Zdrój. Jeden z odnowionych domów dla zasobniejszych turystów. W samym Świeradowie dużo kontrastów. Miejscami odnosi się wrażenie, że jesteśmy w jakiejś małej miejscowości ... sąsiadów.
W niektórych knajpkach menu jest tylko po niemiecku...
Miejscami miasto stwarza miłe wrażenie. Otoczenie pijalni wód. Wejście do pijalni. Hala spacerowa ma 80 m i jest najdłuższą drewnianą halą spacerową w Polsce. Kuracjuszom oczywiście proponuje się inne przyjemności oprócz picia wody. Fragment sztucznie zbudowanej groty przed domem zdrojowym. Kiedyś była tu pijalnia.
A to przyszłość Świeradowa-Zdroju - budowany gondolowy wyciąg na Stogu Izerskim. Widoczna stacja dolna z zarysowaną trasą zjazdową. Na pewno na koniec 2008 r. będzie oddana do użytku.
Niedługo według mnie ten teren zostanie odkryty ponownie przez wielu kuracjuszy i narciarzy.

najbliższe galerie:

 
Pijalnia wody - Świeradów-Zdrój
1pix użytkownik zbik odległość 1 km 1pix
Świeradów
1pix użytkownik marucha odległość 1 km 1pix
Świeradów
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix
Rowerem przez Izery
1pix użytkownik bartak odległość 1 km 1pix
Świeradów Zdrój jesienią
1pix użytkownik cestaw odległość 1 km 1pix
Jesień w Górach Izerskich
1pix użytkownik marucha odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
zbik użytkownik zbik(wpisów:246) dodano 09.02.2009 21:14

maryna, widzę, że mamy na pewno częściowo jednakowe poczucie piękna, cokolwiek to znaczy...

maryna użytkownik maryna(wpisów:49) dodano 09.02.2009 08:42

Najpiękniejsze we mgle...

zbik użytkownik zbik(wpisów:246) dodano 13.10.2008 23:09

Widzę, że sympatią do Lądka pałasz największą. Obie miejscowości mają swoją szansę jeszcze chyba przed sobą. Potrzeba tam dużych pieniędzy. Slyszałem o zainteresowaniu uzdrowiskami w Kotlinie Kłodzkiej szejkami z bliskiego wschodu. Jeden z nich ponoć się bardzo odchudził. Nie ma tam żadnego przemysłu i dużo obiektów niszczeje. Tylko chyba turystyka i zdroje.
Co do ilości zdjęć z samych gór to się zgadzam.
Poprawię się.
Pozdrawiam

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 13.10.2008 21:48

Trochę mało pokazałeś tych gór.
A te kontrasty ze stanem budynków to przypominają mi Lądek Zdrój.
hejka!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!