m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (25):

 
Fresagrandinaria, przez mieszkańców nazywana Fresa. Maleńka mieścinka, położona w regionie Abruzzo,na samym szczycie sporego wzniesienia. Mówię wam, tam jest cały czas pod górkę:)
Ze względu na brak przemysłu miasteczko się wyludnia i dlatego burmistrz robi wszystko aby zatrzymać młodych ludzi.
Popatrzcie jak serdecznie nas witają - była też orkiestra dęta!!! I wszystko jasne. Transparent rozwieszony w centrum miasta podpowiada, że tu zjechała się młodzież z europejskich miast partnerskich. Przyjechali, aby uczestniczyć w różnych warsztatach: tanecznych, wokalnych, plastycznych ... Knajpa, kościól, widok z mostu jak spiewał Zaucha. A  tu są dwie knajpki i dwa kościoły. Oto jeden z nich... ... i dzwonnica wzywająca biciem dzwonu wiernych na mszę. Drugi kościół w najwyższym punkcie miasta i dokładnie na drugim końcu ulicy.
Mieszkańcy dbają o swoje miasto. Jest tu bardzo czysto. Nigdzie nie widziałam porzuconej butelki, puszki czy nawet papierka. Za to dużo doniczek z przeróżnymi kwiatami, pnączami... Kwiaty są w każdym zakątku Domy zbudowane są z białego kamienia wydobywanego w pobliskim kamieniolomie. Jeden z mieszkańców dlugo opowiadał o różnicy między maszynowym cięciem kamienia, a ręcznym. Dla mnie- laika sprawa calkiem prosta-kamień cięty maszynowo jest gładki, natomiast obrabiany ręcznie ma nieregularną powierzchnię. Stare... ...przeplata się z nowym.
Domy wrośnięte są w skały. Czas na kolację.... ...  deserek:)
Posiłki podaje i sprząta po nich młodzież. Wychowanie przez pracę - idzie im to naprawdę sprawnie.  Wieczorem, gdy już jest o wiele chłodniej (w końcu to góry) miło jest pospacerować. Zwłaszcza, że miasto nabiera innego koloru.
Naszym celem jest kościelne wzgórze. Przechodzimy przez centrum, jakże inne nocą. Cały czas pod górkę, kościół już jest nieco bliżej. Mieszkańcy korzystają z chłodu i odpoczywaja przed domami.
Mijamy magistrat... Wszedzie pusto - młodzież jest na dyskotece:) Może dostrzeżecie w dole po lewej mały amfiteatr , tuż obok wybudowano też boisko. Tu na prawdę dba się o mlodzież. ... Już dziesiata? Za godzinę cisza nocna. Mieszkańcy nie lubią jak zakłucamy im czas przeznaczony na spoczynek. Jutro przecież wstają do pracy.
My też rankiem wyjeżdzamy...
Ostatni rzut oka na pozamiejską panoramę.

najbliższe galerie:

 
Półwysep Apeniński -  czym  jeżdżą ,  jak  parkują …
1pix użytkownik warusek odległość 55 km 1pix
Gargano
1pix użytkownik grzechu odległość 72 km 1pix
Monte Cassino
1pix użytkownik pipol odległość 83 km 1pix
Monte Cassino
1pix użytkownik nata44 odległość 87 km 1pix
Monte Casino
1pix użytkownik robson odległość 88 km 1pix
MONTE CASSINO  La vita e una strada per la pace. . .
1pix użytkownik heidi odległość 88 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
maniana użytkownik maniana(wpisów:251) dodano 15.04.2009 14:55

Hihihi, ale numer... Kabajan - odpuść sobie - po co te nerwy. To całkiem sympatyczny portal z niesamowicie sympatycznymi ludźmi. Ja też jestem tu od niedawna. Natomiast Knfred jest tu pewnie od stu lat. Spróbuj zaakceptować społeczność do której dołączyłeś. Nikt tu nie jest złośliwy, tylko po prostu - jest jaki jest, a uwagi Knfreda są jedyne w swoim rodzaju - rzadko coś mu sie podoba. Będzie sympatyczniej jak się trochę uśmiechniesz:)

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 14.04.2009 17:46

kabjan - dziękuję w imieniu wszystkich że uznajesz nas za profesionalistów !
W imieniu własnym dziękuję za uznanie mnie wyrocznią - och jak miło.
Przykro mi że jeszcze wciąż uczęszczasz na te wykłady,choć to i tak nieżle bo jak na mnie to za wysokie progi.
Jeżeli chodzi o opisy to odpowiem pytaniem - co wart jest przewodnik z samymi zdjęciami,nawet tymi the best ?
hejka!

cameron użytkownik cameron(wpisów:260) dodano 14.04.2009 17:17

Kabjan...knfred to nie wyrocznia. To ceniony przez wielu uczestnik OŚ. Człowiek z poczuciem humoru i ogromnym dystansem do siebie i świata. Masz prawo go nie lubić...ale to nieliczne z Twoich praw tutaj. Skoro wystawiasz zdjęcia to zgadzasz się na ich ocenę. Proste i logiczne.
A tak na marginesie douczania...słowo "pogięło" pisze się razem.
Dawna niedouczona studentka UW i UŁ. Pozdrawiam i życzę mniej jadu do innych.

kabjan użytkownik kabjan(wpisów:3) dodano 14.04.2009 17:00

Masz lepsze zdjęcia ! Co to znaczy :tak ma być :knfred to wyrocznia !! Was chyba po gięło . Oglądajcie obraz , a nie bawcie się a z dziećmi w PPPana profesora .Uniwersytet Warszawski prowadzi wykłady dla niedouków - ZAPRASZAM Dajcie amatorom -SZANSE !! . To oni tworzą klimat foto
-bez opisów . WYSTARCZY OBRAZ - Jak lubisz czytać , to do biblioteki .Pozdrawiam - kabjan

olazim użytkownik olazim(wpisów:2256) dodano 05.11.2008 18:24

Galeria bardzo ciekawa-takie małe miaseczka mają w sobie dużo uroku-naj.zdjęcia to 6,7 i 25-pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!