m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
Wycieczkę rozpoczęliśmy w Dolinie Oetztal. 
Otztal to jeden z najbardziej znanych regionów narciarskich Tyrolu. Stolicą regionu jest Solden, miejscowość położona u podnóża dwóch lodowców: Rettenbach i Tieffenbach.  Dolinę Otztal rozsławiło na cały świat wyjątkowe znalezisko - ciało człowieka z epoki kamiennej. 
Dolina Otztal słynie jednak przede wszystkim jako region sportów zimowych -często nazywana jest Narciarskim zagłębiem szczyci się najbardziej urozmaiconym terenem w Austrii. Znane ośrodki turystycznego doliny to Solden, Vent,  Obergurgl i Hochgurgl.
Przez Ötztal prowadzi jedna z najbardziej malowniczych dróg łączących austriacki Tyrol z włoskim Tyrolem Południowym (krainę podzielono po I wojnie światowej). Trasa  przez Ötztal do włoskiego Merano. wspinające się na przełęcz Timmelsjoch (2509 mnpm) jest czynna tylko kilka miesięcy w roku a przejazd przez przełęcz płatny.Zanim jednak wyruszyliśmy na przełęcz postanowiliśmy zjechać trochę z trasy i zobaczyć Vent Solden położone jest na wysokości około 1300 mnpm. Z Solden wspinamy się do Vent  górskiej wioski o bogatej tradycji, położonej u stóp Wildspitze (3774 m). W drodze podziwiać można cudne Alpejskie widoki Zbliżamy się do Vent Przed Nami Heiliegenkreutz z charakterystycznym kościółkiem na tle Theileispitze 3408mnpm
Vent I z powrotem na dół ale tylko po to żeby za chwile znów wspiąć się na górę Ostatnie spojrzenie  i wspinany się na Timmelsjoch W drodze na przełęcz Timmelsjoch 2509mnpm (wł Passo Rombo) Przełęcz położona jest na granicy Włosko-Austriackiej
To już ostatni odcinek drogi Od strony Austriackiej podjazd jest całkiem łagodny Na przełęczy Taki sobie samotny domek na wysokości 2509 mnpm Przełęcz po stronie Austriackiej
I wjeżdżamy do  Włoch Alpejskie roślinki, zziębnięte pomimo że to sierpień Zjazd po stronie Włoskiej należy do zdecydowanie trudniejszych (co mnie ani trochę nie ucieszyło:))
Ponad 20 km serprntynek i zjeżdżamy na dół do miejscowości St Leonard ale właściwie tylko na moment bo już za chwile zaczynamy sie wspinać na druga z przełęczy położona w całości we Włoskich Alpach Przełęcz Jaufenpass (2099).
Nieststy pogoda sie popsula i nawet zaczął padać śnieg.
 Po zjechaniu z Jaufenpass na szczęście wreszcie dotarliśmy do Autostrady i przejazd przez 3 z przełęczy -przełęcz Brenner był już czystą przyjemnością.

najbliższe galerie:

 
Sölden
1pix użytkownik szustakowskimieczyk odległość 9 km 1pix
Sölden,  Tyrol.
1pix użytkownik szarykot odległość 9 km 1pix
Sölden
1pix użytkownik muztaghata odległość 9 km 1pix
Okolice Sölden w dolinie Ötztal
1pix użytkownik achernar-51 odległość 10 km 1pix
Alpy - Stubaier
1pix użytkownik pedro1912 odległość 11 km 1pix
Alpy zimą
1pix użytkownik andred odległość 11 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3036) dodano 21.06.2014 08:17

piękna galeria....i cóż...w tych pięknych okolicznościach przyrody pozdrawiam serdecznie....

panbosman użytkownik panbosman(wpisów:1) dodano 28.02.2011 14:15

Witam.
Czy możesz napisać jak wyglądały noclegi oraz inne koszty wyprawy. Wybrałbym się Twoimi śladami :)

wkraj użytkownik wkraj(wpisów:125) dodano 21.01.2010 23:06

Jako amator górskich wycieczek jestem oczarowany. Jako osoba fotografująca bardzo wysoko oceniam jakość Twoich zdjęć. Bardzo ładna galeria.

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 09.07.2009 12:42

Majestatyczne góry plus groźnie wyglądające niebo - razem dają niesamowity efekt. Świetnie się ogląda.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 11.02.2009 20:01

Piękna galeria, doskonałe zdjęcia - gratuluję ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!