m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (17):

 
...before party :) ...drużyna pierścienia w pełnym składzie ...pierwszy byczek, jeszcze przed ubojem. W sumie podczas corridy uśmiercono 7 byków - to czarna strona tej narodowej rozrywki Hiszpanów ...Gomez wymierza ostatni raz :/
...show time ...pozorna sielanka ...latający Hiszpan :) ...i kto tu wygląda na zmęczonego? ...inny latający Hiszpan ...taniec śmierci
...Gomez wygląda na wyluzowanego gościa :) ...ostatnie spojrzenie w oczy i: zabiłem byka, 
cóż to dla mnie byk... ...ten torreador nie miał tyle szczęścia, ile mieli jego koledzy - zszedł z areny z tarczą. Dzieła dokonał jego kolega. ...after party :) ...i po wszystkim. Teraz do domów na tequilę!

najbliższe galerie:

 
costa del sol
1pix użytkownik dlugi2891 odległość 1 km 1pix
Costa de Sol - Torremolinos
1pix użytkownik wielkopolanka odległość 2 km 1pix
 Hiszpania BENALMADENA 12.2009
1pix użytkownik kasica odległość 3 km 1pix
Costa de Sol  -Torremolinos 2
1pix użytkownik wielkopolanka odległość 3 km 1pix
Costa del Sol
1pix użytkownik zielas odległość 3 km 1pix
BENALMADENA
1pix użytkownik barbaraw odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5584) dodano 01.11.2018 19:46

Cóż, w stosunku do rozrywek cywilizowanych Rzymian, którzy oglądali z lubością walki gladiatorów to jest pewien postęp. Tyle, że rezygnacja z tego typu widowisk trwa bardzo długo. Może warto by wprowadzić przejściowo np. portugalski model corridy, w którym byk nie bywa zabijany? Pozdrawiam. :)

zielas użytkownik zielas(wpisów:103) dodano 23.11.2008 11:10

Przyznam, że mam podobne odczucia.
Postanowiłem pójść na to widowisko kierowany zwykłą ciekawością. Jak większość z nas tam obecnych okazjonalnie, twierdzę, że trzeba to zobaczyć na własne oczy, żeby dojść do wniosku, że to był pierwszy i ostatni raz.

Hiszpanom, dla kontrastu, oglądanie corridy sprawia nie mniej radości, co widowiska piłkarskie... Dla nich to przednia zabawa :/

glockerka użytkownik glockerka(wpisów:742) dodano 23.11.2008 10:14

Okropny zwyczaj, niegodny człowieka... Nie mogę zrozumieć, dlaczego "cywilizowana" Europa dalej na to zezwala. Przecież zwierzęta czują ból tak samo jak ludzie.
"Zniewoliliśmy resztę naszego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w piórach i futrach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby miały one stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek." -William Ralph Inge.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!