m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (27):

 
Małe Galapagos -  Islas Ballestas wraz z Península de Caracas tworzą  najważniejszy w Peru rezerwat ptactwa i zwierząt morskich - Reserva Nacional de Caracas. Po krótkiej podróży łodzią motorową, dopływamy do grupy wysp, zamieszkiwanych przez niezliczone rzesze pelikanów, pingwinów, kormoranów, głuptaków, fok i lwów morskich. Po drodze mijamy tzw. Kandelabr Paracas. Nie wyjaśniono do dzisiaj czemu miał służyć i jak powstał. Ta figura o wym. 128 x 74m mogła być znakiem orientacyjnym, drogowskazem dla statków powietrznych lub narzędziem sejsmologicznym. Ilość teorii jest ogromna. Nie rozwiążemy tej zagadki, więc skupiamy uwagę na pelikanach, które jako pierwsze witają nas na tym dziewiczym terenie.  Pelikan chilijski uważany jest za podgatunek mniejszego od siebie pelikana brunatnego, żyjacego na terenie Ameryki Północnej. Rozpietość skrzydeł dochodząca do 3,20 m stawia go obok albatrosów, kondorów i marabutów wśród najwiekszych latających ptaków świata.
Pingwiny Humboldta - osiągają do 45 cm wzrostu i 4 kg wagi.  Gniazdują w szczelinach i rozpadlinach skalnych. Tak jak wszystkie pingwiny znoszą tylko jedno jajo. Żyją od 15 - 20 lat. Lew morski zamieszkujacy wyspy, stanowi dla nich zagrożenie. Są bardzo zwinne, mogą rozwinąć pod wodą prędkość do 30 mil/h. A to sympatyczna foczka :) Kormoran peruwiański obserwuje z zainteresowaniem wędrówkę pary krabów. Głuptak peruwiański.
Natura nadała wyspom bardzo ciekawe formy skalne. Lawirowanie łódką między nimi to prawdziwa sztuka. Doświadczony sternik, potrafił dopłynąć czasem bardzo blisko, aby stado białasów z Europy mogło nacieszyć wzrok. Lew morski - największe zagrożenie dla pingwinów.
Głuptaki raz jeszcze. Jeszcze jeden portret foczki. Całe stada fok i lwów morskich wylegują się na każdym szerszym brzegu wysp.
Jako dobrą radę, a w zasadzie ostrzeżenie, chciałbym napisać, że w strefie równikowej operuje bardzo silne promieniowanie UV, zupełnie nieodczuwalne w chłodnym wietrze Pacyfiku. Przed tą kilkugodzinną wycieczką, należy się dobrze zabezpieczyć filtrami. Nawet w pochmurny dzień, skutki działania promieniowania mogą być bardzo zaskakujące. Odpływamy, czas jechać dalej ...  Dziękuję za wizytę.

najbliższe galerie:

 
Peru - Ballestas-film
1pix użytkownik filmdil odległość 5 km 1pix
Peru - Ballestas
1pix użytkownik filmdil odległość 6 km 1pix
Peru cz.  II - Islas Ballestas.
1pix użytkownik wmp57 odległość 18 km 1pix
Islas Ballestas (listopad 2013)
1pix użytkownik smok-1 odległość 18 km 1pix
Peru - Paracas i wyspy Ballestas
1pix użytkownik pipol odległość 25 km 1pix
Peru cz.  I - Pelikany.
1pix użytkownik wmp57 odległość 29 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
migot użytkownik migot(wpisów:305) dodano 24.04.2013 10:43

Dokładnie takie, jak je zapamiętałam :) Gwoli ścisłości - to są uchatki, a nie zwykłe foki (zwne też lwami morskimi) - można je rozróżnić łatwo, bo mają małe uszka:) Pozdrawiam!

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 17.01.2009 15:44

Wszystkie galerie są bardzo ciekawe i miłe dla oka-pozdrawiam.

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 10.12.2008 22:30

Dziękuję bardzo, to ogromna przyjemność przeczytać tak miłe słowa.
Pozdrawiam

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1408) dodano 10.12.2008 14:00

Zdjęcie 22-rewelacyjne- myślę , że rekompensuje brak kondorów w poprzedniej galerii.
Ciekawe opisy i wspomnień czar.

Kri-kri-boy: myslę , że Raul nie będzie miał do mnie żalu jeżeli zaproszę na inną wersję filmu:
http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=2914

Czekamy na następne galerie.

kri-kri_boy użytkownik kri-kri_boy(wpisów:46) dodano 10.12.2008 12:06

Rewelacja! W koncu znalazłem chwilę i zrobiłem coś co odkładałem cały czas na później - obejrzałem Twoje 4 galerie z Peru na raz... I cóż... jestem zachwycony - rewelacyjne ujęcia, super komentarz - całość oglada się jak film (z kilkoma przerwami na reklamę - czyli przejście z jednej galerii na drugą ;-) - super.....

aniak użytkownik aniak(wpisów:28) dodano 10.12.2008 10:13

Kolejna wspaniała galeria, pozdrawiam :)

doris użytkownik doris(wpisów:744) dodano 10.12.2008 07:58

Rewelacyjne fotki ! Gratuluję.Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!