m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (14):

 
Szybki shinkansen - szybki sposób na przemieszczanie się po Japonii. Ponad 300 km w godzinę z Fukuoki gdzie mieszkałam. Kopuła Bomby Atomowej. Tyle pozostało po budynku, stoi on w tym samym miejscu od 06.08.1945. Wtedy to właśnie została zrzucona bomba na Hiroshimę - pierwszy raz użyta została broń atomowa. Pomnik Pokoju w Parku Pokoju ku pamięci ofiar tragedii. Robiący mniejsze wrażenie niż ten w Nagasaki. A może właśnie o to chodzi? Muzeum Bomby Atomowej robi na odwiedzających strasznie przygnębiające wrażenie....Dla Japonii to do dziś dnia tragedia. Makieta w muzeum przedstawiająca miasto przed zrzuceniem bomby..... ...i to co zostało po. Jak widać niewiele....
Pomnik Dzieci Bomby Atomowej. Kolorowe girlandy dookoła to symbol życzeń dla tych którzy przeżyli wybuch a odczuwaja jego skutki. Girlandy przynoszone są przez uczniów. Dzieci dzieciom. Zamek Hiroshima został kompletnie zniszczony podczas wybuchu. Obecnie, po odbudowaniu znajduje się tam muzeum historii miasta. Wyspa Miyajima ściśle związana z religia shinto niedaleko Hiroshimy. A to brama torii podczas odpływu. Chyba bardzo rozpoznawalny symbol wyspy. Pagoda przy sanktuarium We wszystkich przewodnikach można oglądać bramę zanurzoną w wodzie ale ja miałam szczęście trafiając na odpływ. Tutaj zbieracze żyjątek, które następnie są jedzone :) Widok ze statku płynącego na wyspę. Jedyny środek transportu.
Te urocze zwierzątka chodzą wolne po wyspie. Nie boją się ludzi, podchodzą oraz trącając Cie nosem sprawdzają czy być może nie masz jakiegoś przysmaku w ręce..... W drodze powrotnej.....

najbliższe galerie:

 
Hiroshima-miasto z przeszłością
1pix użytkownik szukajackoncaswiata odległość 8 km 1pix
Japonia cz.  9 - Hiroshima.
1pix użytkownik wmp57 odległość 15 km 1pix
Inna Itsukushima
1pix użytkownik kier odległość 16 km 1pix
Itsukushima
1pix użytkownik kier odległość 16 km 1pix
Beppu - miasto gorących źródeł
1pix użytkownik polyanna odległość 151 km 1pix
Japonia Kurashiki
1pix użytkownik licja odległość 156 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
offca użytkownik offca(wpisów:54) - Użytkownik usunięty. dodano 28.01.2009 11:01

zazdroszcze... :) mogłabym tam mieszkać ze wzgledu na jedzenie :) przepyszne

polyanna użytkownik polyanna(wpisów:5) dodano 18.12.2008 20:18

Z Japonii mam sporo zdjęc bo mieszkałam tam 3 miesiące:) Będę stopniowo coś dodawać :) Pzdr

kri-kri_boy użytkownik kri-kri_boy(wpisów:46) dodano 18.12.2008 09:33

Obejrzałem jeszcze raz, i..... potem jeszcze raz :-) - teraz jest jeszcze ciekawsza..... Szkoda ze sie pospieszyłem z oceną :( Japonia mnie fasynuje, a Twoje zdjęcia świetnie ją prezentują, więc ..... czekam na więcej (więcej galerii oczywiście, komentarzy jest w sam raz) :-))

polyanna użytkownik polyanna(wpisów:5) dodano 17.12.2008 19:05

Specjalnie dla Ciebie dodalam komentarze :) Pozdarwiam!

kri-kri_boy użytkownik kri-kri_boy(wpisów:46) dodano 16.12.2008 09:39

Interesująca galeria, ciekawe miejsce... - chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej - może przydałoby się trochę więcej komentarza, ale i tak bardzo dobra galeria..

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!