m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
Łysa Góra (365 m n.p.m.), widziana poprzez oddaną w 2006 r. nową obwodnicę miasta. Widok na Bielawę z Łysej Góry - w dali Góry Sowie z nawyższym szczytem - Wielką Sową (1015 m n.p.m.). Widok z Łysej Góry w kierunku północnym - na dalszym planie - Dzierżoniów, później Ślęża. Bielawa naprawdę leży bardzo blisko Gór Sowich. Miejska komunikacja zawozi nas na początki szlaków. Góra Parkowa (455 m n.p.m.) z wieżą widokową. Półgodzinny spacer i będziemy na samym szczycie. Po drodze oczywiście będziemy ogarniać coraz więcej.
Widoczny kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wysokość wieży wynosi 101 m. Obecnie jest to 69. co do wysokości wieża kościelna na świecie i 7. w Polsce (3. na Dolnym Śląsku). Widok w stronę ul. Nowobielawskiej. Są nawet oznakowane szlaki. Nowa Bielawa u podnóża Gór Sowich
Widok w stronę Srebrnej Góry. Po drodze ciekawe wybryki natury. W większym kawałku. Wieża widokowa w całej okazałości - wygląda solidnie i wchodzić może każdy za darmo, bezpiecznie, bez żadnych obaw. Bielawa i Góry Sowie z Góry Parkowej.
Widoczny zbiornik SUDETY. Widok z Góry Parkowej w stronę Dzierżoniowa i Ślęży. Bielawska obwodnica i Łysa Góra po prawej.
Przed zbiornikiem SUDETY. W pobliżu także basen i zjeżdżalnia, w oddali Góra Parkowa. Tak, to jest ten sam zbiornik. Niektórzy mówią, że są też ryby.
Korona zbiornika umożliwia spacer dookoła z wspaniałymi widokami. Wejście kładką na wyspę. Widok na naszą Górę Parkową. Widok z kładki w stronę gór.
Przyzbiornikowe zalewiska. Woda ze zbiornika była wykorzystywana do celów przemysłowych. A to już miejsce - scena Reggae Dub Festival - corocznych koncertów muzyki reggae w Bielawie w sierpniu.
Na dowód, że są tu ryby.... Także zimą. W pobliżu pozostałości po Zakładach Przemysłu Bawełnianego BIELBAW (zlikwidowanego na początku 2008 r., wcześniej zlikwidowano także duży zakład BIELTEX). Niestety, pesymistyczna wizja - zarastający znak MIASTA BELAWA, upadające zakłady...
Może miasto zobaczy możliwości w dziedzinie turystyki? Na terenie zbiornika SUDETY mają powstać hotele, SPA a niedługo powstać moda na jeżdżenie do BIELAWY. Niech się spełni!

najbliższe galerie:

 
Pałace - czyli. . .  Venus. . .  garuje w Pieszycach.
1pix użytkownik ak odległość 4 km 1pix
Polskie miasta powiatowe - Dzierżoniów
1pix użytkownik u-optymisty odległość 5 km 1pix
Jarmark św. Jerzego
1pix użytkownik futer odległość 5 km 1pix
Bunkry - tam gdzie SS-man nalewa grochówkę :)
1pix użytkownik ak odległość 6 km 1pix
Zamki polskie - Owiesno
1pix użytkownik ak odległość 6 km 1pix
Pałace - Dobrocin
1pix użytkownik ak odległość 7 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
barsolis użytkownik barsolis(wpisów:375) dodano 24.05.2016 22:32

znam te okolice ,mam znajomego z Bielway ( bylego gornika ) z duuuza emeryturka . mieszka w blokach ,cieszy sie zyciem i nie i martwi sue , zaluje tylko ze jest bieda dookola , po likwidacji takich czy innych zakadow panswtwowych ( zzza komuny ) .szkoda ze tacy jak on nie umie pomagac tym biednym ,bo korzysta z zycia na calego , ale jest BIDA.

zbik użytkownik zbik(wpisów:246) dodano 31.12.2008 16:40

Coś tam wspomniałem przy 42.
Może trochę za mało ale już nadrobiłeś.
Dzięki.
Pozdrawiam.

dawiddrozd użytkownik dawiddrozd(wpisów:232) dodano 31.12.2008 16:30

Zapomniałeś napisać coś z czego znana jest Bielawa. A słynie z jednego z najwiekszych festivali reggae "REGGAE DUB FESTIWAL" lub "REGAŁOWISKO" to cykliczne święto miłośników muzyki reggae, które organizowane jest od 1999 roku. Grały tam już światowej sławy zespoły, poza tym klimat niepowtarzalny. Polecam byłem już dwukrotnie :-)
more info: regalowisko.pl

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!