m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
Bangkok jest jednym z najszybciej rosnących i najbardziej dynamicznie rozwijających się pod względem ekonomicznym miast w południowo-wschodniej Azji. Od zakończenia II wojny światowej liczba jego mieszkańców wzrosła dziesięciokrotnie. Obecnie zespół miejski zamieszkuje ok. 10 mln mieszkańców. Centrum miasta stanowi ekskluzywna dzielnica handlowa, Rajdamri Road (Thanon Ratchadamri) w Bangkoku W mieście jest zarejestrowane 5,5 mln samochodów, przez co miasto jest ciągle zakorkowane co stanowi duży problem. W ciągu ostatnich lat zainwestowane ogromne środki w rozbudowę infrastruktury, nowe drogi ekspresowe, wiadukty, tunele i metro, co zmniejszyło zakorkowanie ale nie w godzinach szczytu. Inwestycje nie osiągnęły skutku ponieważ w Bangkoku panuje ogromny popyt na samochody.
Sky Baiyoke Tower II - wieżowiec w Bangkoku, w Tajlandii, o wysokości 328 m. Budynek został otwarty w 1997 i posiada 85 kondygnacji.W tym hotel i restaurację która znajduje się na najwyższej kondygnacji i taras widokowy:) polecam kolację w Sky Baiyoke Tower..super bufet orientalni i europejski do wyboru..:) można też zwiedzić tam muzeum...pamiątek i historii.. Z tarasu jest cudowny widok...ale tu popełniłam błąd bo wyszłam tam kiedy już było ciemno...proponuję najpierw na taras a później na kolację.. Widok z tarasu..Bangkok nocą... Widok z tarasu...ich fantastyczne autostrady..
Można też wieczór spędzić w super kinie...polecam IMAX Stary Bangkok a Nowy dzieli rzeka...aby nie korzystać z autobusu czasem płynęliśmy promem było szybciej.. Widok na nowy Bangkok.. Taki widok spotykało się prawie wszędzie...na ulicy można jeść zawsze.. W grudniu 1999 r. powstała kolejka napowietrzna - Skytrain, która w dużym stopniu odciążyła komunikację naziemną. Zapewnia ona mieszkańcom oraz zwiedzającym możliwość szybkiego przemieszczania się i pozwala oglądać miasto, także nocą z innej perspektywy. Dwie linie kolejki krzyżują się na dworcu na planu Siamskim (Siam Square). Bilety należy kasować przy wejściu do kolejki w specjalnych automatach przy bramkach. Cena biletu jest uzależniona od liczby przystanków - od 10 do 40 bahtów. W Bangkoku mieści się wiele dużych ośrodków handlowych i domów towarowych. Najbardziej popularne to: Cathay, Central, Sam Jusco, Sogo czy Robinson.
Nie brak także miejsc, w których można kupować towary po okazyjnych cenach. Do najczęściej odwiedzanych nalezy Pratunam przy Rajprarob Rd. Jest tu co najmniej 200 hurtowni, sklepów i punktów eksportowych odzieży. Pahurat słynie natomiast z tkanin, ozdób, biżuterii i strojów indyjskich.
Takich gości można się spodziewać czasem nawet w łazience..;))czy pokoju Takie też widoki...bywały na ulicy;)) w Bangkoku komunikacja jest bardzo rozbudowana i różnorodna. Sprawna sieć autobusowa zapewnia połączenia ze wszystkimi dzielnicami i wieloma miejscowościami poza stolicą. Uzupełniają ją taksówki, tuktuki, mikrobusy, motocykle, łodzie rejsowe oraz promy osobowe. Dzielnica staromiejska jest interesująca dla turystów lubiących poznawać specyfikę miast, którzy nie boją się zapuścić w wąskie uliczki, tam, gdzie z powodu tłoku nie docierają autokary wycieczkowe. Niektórym przelotowym ulicom Bangkoku wprawdzie nadano już nowoczesny wygląd, ale w wielu dzielnicach wydaje się, iż czas się tam zatrzymał. tuktak..uwaga straszni naciągacze:)
Ciekawa jest podróż nad rzekę Kwai i przejażdżka koleją przez „Most śmierci”, który znajduje się 130 km na zachód od Bangkoku, w pięknej krajobrazowo okolicy z wodospadami, żyznymi dolinami i jaskiniami. Kanchanaburi jest średniej wielkości miastem, słynnym z Mostu na rzece Kwai, zbudowanym w 1942 roku przez amerykańskich i brytyjskich jeńców wojennych w japońskiej niewoli. Znajdują się tu także dwa muzea upamiętniające wydarzenia z tamtych czasów, pomnik oraz cmentarze wojenne. To już tylko my:) Słoń...na którym można wykupić przejażdżkę po okolicy... Właśnie mi go szykują... kochana morda..
korzysta z okazji i zjada co popadnie... ucho słonia.. Przejażdżka pociągiem... Widok z mostu.. Tu chodzi o tą bombkę w tle...;)) Tablica pamiątkowa...
I znowu wieczór w Bangkoku.. Super te nadziemne korytarze... schody umożliwiające przejście na druga stronę ... To już kuchnia tajska...glony w cieście... To regionalne przysmaki..
Taki widok poza Bangkokiem był normalny... Parę fotek tygrysków na koniec.. Miłego zwiedzania...i polecam jak najbardziej:)

najbliższe galerie:

 
Rose Garden..Tajlandia..
1pix użytkownik reni3 odległość 4 km 1pix
Damnoen Saduak Floating Market
1pix użytkownik reni3 odległość 5 km 1pix
Tajlandia.Bangkok-rzeka Chao Phraya.
1pix użytkownik jotwu odległość 8 km 1pix
Tajlandia-Bangkok
1pix użytkownik darkopolo odległość 8 km 1pix
Bajkowa Tajlandia
1pix użytkownik wodzu4 odległość 8 km 1pix
Baśniowa Tajlandia .  Na khlongach Bangkoku.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 10 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
reni3 użytkownik reni3(wpisów:169) dodano 10.11.2009 14:59

Od tamtego czasu zapewne wiele się zmieniło...przybyło trochę wieżowców...supermarketów...już nie ma starej handlowej ulicy w centrum teraz jest tylko malutki bazarek...a obok niego wielkie budowle w stylu Nowy Jork..;)))Tu mogę zacytować...Miasto gigant
Ogromna, ośmiomilionowa stolica Tajlandii poraża ruchem, hałasem, tłokiem i spalinami. Ruch uliczny Bangkoku, autobusy, samochody najnowszych marek, tuk-tuki, riksze, kolejka naziemna Skytrain sprawiają, że można się zagubić. Piękna nowoczesna architektura, 50-piętrowe drapacze chmur, przeszklone biurowce, banki, giełdy, rzędy najdroższych hoteli....Taki teraz jest Bangkok...:))Mimo tego podtrzymuję poprzednią wypowiedź to trzeba zobaczyć...;))))

reni3 użytkownik reni3(wpisów:169) dodano 07.11.2009 17:50

Tam trzeba być ...i poczuć ten klimat...a zachwyt sam przyjdzie;))

reni3 użytkownik reni3(wpisów:169) dodano 08.02.2009 17:03

cd..nastąpi...:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!