m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (38):

 
Garachico zaczęło powstawać zaraz po podboju Teneryfy w 1496 r. Trzej bankierzy genueńscy Cristóbal de Ponte, Viña oraz Interina otrzymali tereny dzisiejszego miasteczka. Na otrzymanej ziemi zaczęli produkować cukier. Z czasem zajęli się eksportem tego produktu, a także wina z pobliskiego Icod. 
Wraz ze wzrostem popytu, przystań handlowa zaczęła się dynamicznie rozwijać, aby pomiędzy XVI i XVII w., stać się najważniejszym portem i centrum finansowym wyspy. 5 maja 1707 r. erupcja wulkanu Trevejo zniszczyła dużą część pól uprawnych oraz port, spowodowało to upadek miejscowości. Według legendy, na wyspie u wybrzeży Garachico schoniła się przed lawą część mieszkańców miasteczka. Wśród nich znajdował się ksiądz, który ustawił na niej krzyż, w momencie gdy to zrobił lawa się zatrzymała. Krzyż znajduje się tam do dzisiaj.
Tereny dawnego portu Zamek San Miguel zbudowany w 1575 r., miał chronić port i miasto. Pomnik upamiętniający czasy, gdy monopol na sprzedaż wina do Anglii, wyprodukowanego na Wyspach Kanaryjskich miał port Garachico.
Tablica upamiętniająca 75-lecie nadania praw miejskich dekretem królewskim. Naturalne baseny stworzone przez lawę. udoskonalone przez człowieka
Górująca na miastem wieża kościoła Santa Ana Kościół Santa Ana, powstał w 1520 r. łączy styl renesansowy z hiszpańskim plateresque. Pałac markiza Adeje, wybudowany w drugiej połowie XVII w.
Plac Wolności (Plaza de la Libertidad) nazywany w przeszłości także placem Konstytucji, Santa Ana, Generała Franco, przez co wśród mieszkańców zakorzeniła się nazwa Plaza de Arriba. Plac ten jest centralnym punktem miejscowości i miejscem spotkań. Kościół Nuestra Señora de Los Angeles należący do zakonu franciszkanów powstał w 1524 r. Po prawej stronie budynek władz. Turyści pojawiają się tu zazwyczaj tylko w postaci grup objazdowych. Miasteczko swój dzisiejszy wygląd zawdzięcza generalnej renowacji, przeprowadzanej od kilku lat
Wąskie uliczki zachęcają do odkrywania Garachico. Biały budynek należał niegdyś do zakonu augustianów Zabudowania przy głównej trasie przejazdowej, oddzielającej miasteczko od oceanu.
Główna trasa, w tle dawna posiadłość zakonu dominikanów, dziś znajduje się tam muzeum sztuki.

najbliższe galerie:

 
Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa - Garachico
1pix użytkownik omektron odległość 0 km 1pix
Teneryfa cz.IV-Garachico-Orotava
1pix użytkownik renatas odległość 0 km 1pix
Teneryfa- samochodem przez Góry Teno do La Orotavy
1pix użytkownik czarnykot odległość 3 km 1pix
Teneryfa III.
1pix użytkownik jotwu odległość 3 km 1pix
Icod de los Vinos
1pix użytkownik dsk odległość 4 km 1pix
Hiszpania - Wyspy Kanaryjaskie - Teneryfa -Icod de los Vinos
1pix użytkownik omektron odległość 5 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
oli użytkownik oli(wpisów:144) dodano 22.09.2015 17:16

bardzo przyjemny spacer po miasteczku ;)

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 16.02.2012 23:29

Podoba mi się tam .Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!