m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (23):

 
Do piramid chodziłem na nogach(około 20 minut spacerem).Widok z hotelu doskonale znanego turystą z triady. Faisal street-okolice hotelu Bardzo szemrane miejsce,tuż przed bramą na teren piramid. Naciągacze dawali mi usilnie do zrozumienia że to właśnie tędy wchodzi się na piramidy. Coś co z daleka robi o wiele większe wrażenie. A jednak daje do myślenia fakt wybudowania czegoś takiego przy użyciu tak ograniczonej technologii... Wszystkim znany michael jackson.
Cokolwiek to znaczy... Marka rozpoznawalna na całym świecie. Dziedziniec meczetu alabastrowego. Miasto nie do ogarnięcia wzrokiem. Te kociaki miały niebieskie oczy-szkoda że nie udało się tego uwiecznic. Tak statystyczniewygląda Kair i Giza.Brudno,biednie i smutno.
Widok z mostu na Nil. Jedna z naziemnych stacji metra w Kairze. Dzięki temu zdjęciu mogłem rozpoznac ceny w sklepach(jeśli były) by nie dac się naciągac ! Dworzec główny w Kairze. Czekam na pociąg do Aleksandrii. Brak jakichkolwiek tablic świetlnych. O wszystko trzeba pytac. Jest tylko malutki rozkład jazdy po arabsku. Na szczęście w kasie mówią po angielsku. Przyjazne państwo ! To taksówka Abdula. Abdul woził mnie cały dzień po Aleksandrii, pełniąc po drodze role przewodnika. Fajny i uczciwy człowiek.
Abdul przywiózł mnie na obiad do knajpy z owocami morza. Z całej wystawki wybierało się na co ma się ochote. Cholernie drogo, nawet jak na Egipt, ale warto było. Fort w Aleksandrii. Biblioteka Aleksandryjska, a właściwie jej częśc. Piękne miejsce. Częśc należąca do budynku biblioteki. Dworzec główny w aleksandrii.

najbliższe galerie:

 
Egipt cz.XII - Kair, Meczet Alabastrowy
1pix użytkownik wmp57 odległość 0 km 1pix
Kair
1pix użytkownik gpiotrek1 odległość 0 km 1pix
Kair & Giza
1pix użytkownik baracuda77 odległość 0 km 1pix
Egipt - centrum Kairu 2
1pix użytkownik marucha odległość 1 km 1pix
Mniej turystyczne obrazki z Kairu.
1pix użytkownik czupur odległość 1 km 1pix
Kair nocą i w dzień
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
mathew75 użytkownik mathew75(wpisów:8) dodano 09.10.2011 15:23

Joker, przykro mi że tak odebrałeś moje komentarze, ale ja cały ten wyjazd wspominam bardzo pozytywnie. Statystyczni turyści z Polski nie wychylają nosa z kurortów a Kair oglądają z okien autobusów. Nie mogę generalizować : brzydko czy ładnie. Miasta są strasznie kontrastowe i to chciałem pokazać. Przepiękne i ciekawe miejsca mieszają się z niesamowitą biedą, jakiej nigdy w życiu nie widziałem. Bogate, oświetlone sklepy, dosłownie sąsiadują z biednymi i ponurymi sklepikami dla biedoty, gdzie tłumy ludzi przepychają się by kupić (dotowany przez państwo) chleb. Ludzie wydają się być bardzo pomocni i przyjacielscy, choć mentalnie bardzo się od nich różnimy. Miałem mnóstwo miłych sytuacji w metrze, na ulicy czy w knajpkach, do których turyści nie wchodzą. Chciałem zobaczyć kawałek Egiptu z za ogrodzenia kurortu i mi się to udało. Oczywiście tylko kawałek. Całość odbieram jako bardzo ciekawe i egzotyczne przeżycie. Pod każdym względem :-)

joker użytkownik joker(wpisów:1) dodano 08.10.2011 14:42

witam, oglądam z ciekawością twoje zdjęcia z Kairu i Alexandrii i jestem zdumiony twoimi krytycznymi komentarzami. Mam wrażenie, że mało widziałeś i brakowało Ci kogoś znającego te miasta. Ja mieszkam w Alexandrii od trzech lat i mógłbym Ci pokazać wiele ciekawych i fajnych miejsc. Oczywiście muszę się zgodzić z Tobą, że są tu miejsca brudne i nieciekawe a nawet nieprzyjazne jego mieszkańcom ale .... to chyba nie jest tylko domeną miast egipskich.
Gdybyś w przyszłości wybierał w te strony daj znać.
Pozdrawiam serdecznie
Daniel Khalid

olazim użytkownik olazim(wpisów:2256) dodano 14.04.2009 21:42

Dobra galeria,podoba mi się oczywiście wszechobecne koty też-pozdrawiam.

dsk użytkownik dsk(wpisów:108) dodano 18.02.2009 12:15

Jeszcze nie byłem w Egipcie, zawsze odstraszało mnie to że podobno nie można się tam samemu, swobodnie poruszać, a tu widzę że to nie do końca prawda.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!