m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (24):

 
Propozycja popłynięcia łodzią po Nilu jest jedną z tych nie do odrzucenia. Mamy okazję obejrzeć Kair z innej perspektywy. Wsiadamy naprzeciwko Wieży Kairskiej do jednego z takich mini statków zabierających ok 40 osób. Wieża Kairska znajduje się na wyspie Zamalek. Jej wysokość wynosi 187 m, więc jest o 43 m wyższa od Piramidy Cheopsa. Na szczycie znajduje się platforma widokowa a poniżej obrotowa restauracja. Odpływamy...wieża staje się coraz mniejsza lecz czekają nas kolejne interesujące widoki. Zbliżamy się do pierwszego z kilku mijanych po drodze mostów.
Na prawym brzegu, po obu stronach mostu widać obeliski i pomniki zapewne którejś z ważnych postaci dla Egiptu. Może ktoś z obieżyświatów wie coś o tym więcej. Chwila na rozmowę... Płyniemy dalej chłonąc kolejne widoki. Czasem spotyka się takie małe łódki wyglądające na rybackie. Wprawdzie nie omieszkałem zanurzyć dłoni w Nilu, lecz ryb tu złowionych wolałbym nie próbować. Przewodniczka zwraca nam uwagę na łódki stojące przy brzegu. Służą nie tylko do przemieszczania się, lecz głównie sa domami.
Scenkę na dwóch kolejnych zdjęciach nazwałem - kairskie love story. Zrobiłem je na dużym zoomie i oczywiście w ruchu, co trochę usprawiedliwia nie najlepszą jakość. Płyniemy dalej. Podkładem muzycznym jest warkot silnika zmieszany z arabską muzyką.  Wzłuż Nilu ulokowały się znane firmy hotelowe.
Egipcjanie lubią ścigać się nie tylko na ulicach. Tyle że na wodzie nie słychać klaksonów. W tych domach okien nie brakuje, co nie jest w Kairze tak oczywiste. Przy barce widać było amatorów kąpieli. To miejsce, gdzie jak głosi legenda Mojżesz został wyciągnięty z Nilu przez córkę faraona. Tu kończy się nasza wycieczka po Nilu. Choć krótka, zostawiła niezapomniane wrażenia. Kair widziany z rzeki wygląda na ładniejszy niż jest w rzeczywistości. Nie odczuwa się tu tak bardzo syndromu hałaśliwego, zaniedbanego a często brudnego molocha.To trochę odmienne oblicze Kairu pokażę w innej galerii. Jedno jest pewne - to miasto jednych fascynuje, innych wręcz przeraża lecz na każdym pozostawia moc wrażeń.

najbliższe galerie:

 
Kair nocą i w dzień
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 0 km 1pix
Egipt cz.XII - Kair, Meczet Alabastrowy
1pix użytkownik wmp57 odległość 1 km 1pix
Egipt - centrum Kairu 2
1pix użytkownik marucha odległość 1 km 1pix
Kair
1pix użytkownik gpiotrek1 odległość 1 km 1pix
Kair & Giza
1pix użytkownik baracuda77 odległość 1 km 1pix
Kair/Aleksandria-bez biura podróży
1pix użytkownik mathew75 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
glockerka użytkownik glockerka(wpisów:737) dodano 21.02.2009 08:18

13 i 14 są moim zdaniem super!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!