m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (18):

 
Dojeżdzamy do Kairu. Co rusz widać rozległe pagórkowate połacie. Wygląda jakby zewsząd zwożono tu gruz. Na stacji benzynowej. To już przedmieście. Auta pędzą nie zważając na przepisy (czy w ogóle jakieś tu istnieją ?). Najważniejsze to dobry klakson i stalowe nerwy. Pierwsze zetknięcie się z architekturą wywołuje lekki szok. Przewodniczka ,sama przebywająca od kilku lat w Kairze, jakby odgadując nasze myśli zapewnia: tak,tak ...to wszystko są domy mieszkalne. Ogólne wrażenie jest takie że prawie nic nie jest tu skończone a to co zostało ukończone niemal natychmiast zaczyna ulegać dewastacji.
To kolonialne kamiennice w centrum Kairu przy głównej ulicy Taalat Harb. Tu widać jakiś styl, pewnie kiedyś prezentowały się całkiem okazale. Przejeżdżamy mostem w stronę Gizy. Widok na wyspę Gezira na środku Nilu. To zielona oaza ukryta nieco przed szaleńczym tempem pozostałej części stolicy. Wygląda to tak jakby przeniesiono kawałek wsi do niemal centrum wielkiego miasta. W dali widać juz piramidy, jesteśmy w Gizie na zachodnim brzegu Nilu. Jest to właściwie oddzielne miasto, choć należy do aglomeracji Kairu. Znów ogladamy te szare i czerwone domy, nieukończone, często bez okien. Z tym niekończeniem budowy to zazwyczaj działanie celowe, gdyż unika sie w ten sposób płacenia podatków.
Nie brakuje jednak wszechobecnych talerzy.

'
To chyba zakład wulkanizacyjny. Zimówek jednak zakładać nie muszą. Sądząc po wystawie, specjalnością tego zakładu są ryby. Będąc przy piramidach w Gizie warto z góry popatrzeć na Kair. Ten sympatyczny wielbład ma pewnie już tego przesyt. lecz dla nas to widok interesujący. Kair - największe miasto na kontynencie afrykańskim. Niektórzy mówią że tak brzydkie, że az fascynujące. Każdy turysta nieprzygotowany na spotkanie tego molocha będzie zszokowany poziomem biedy, przeludnienia, bałaganu i hałasu. Pomijając jednak tego rodzaju atrakcje trzeba pamiętać że w Kairze jest sporo obiektów interesujących do obejrzenia i zwiedzenia.

najbliższe galerie:

 
Egipt cz.XII - Kair, Meczet Alabastrowy
1pix użytkownik wmp57 odległość 0 km 1pix
Kair & Giza
1pix użytkownik baracuda77 odległość 0 km 1pix
Kair
1pix użytkownik gpiotrek1 odległość 1 km 1pix
Kair - krótka wycieczka po Nilu
1pix użytkownik czupur odległość 1 km 1pix
Kair nocą i w dzień
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 1 km 1pix
Prawdziwy Kair..
1pix użytkownik fantoom odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 03.07.2013 02:42

fajne migawki :) czemu tak mało :(

taka mała ciekawostka ;)

http://www.youtube.com/watch?v=jUPeFgkH8CI

markolina użytkownik markolina(wpisów:36) dodano 11.03.2009 16:44

brzydkie miasto ładnie ciekawie pokazane

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 28.02.2009 08:39

dobra reporterka - ciekawie miasto pokazałeś. Pozdrawiam

magg użytkownik magg(wpisów:423) dodano 27.02.2009 19:40

Super zdjęcia .Miasto wygląda jakby przeszedł po nim jakiś kataklizm.

nomaderro użytkownik nomaderro(wpisów:38) dodano 23.02.2009 21:58

Kamienica ze zdjecia nr 8 wygląda naprawdę przaśnie... i zdjęcie 11 jest fajne... Szkoda, że tylko z autokaru, ale mam wrażenie, że turystów samych wracają do hotelu, coby im się krzywda nie stała....

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!