m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
Już z daleka wita nas wielki napis „DOLE”. Wokoło kolorowo, różne gatunki roślin u nas nie spotykane. Nie malowane! Kolejka Pineapple Express, która  oferuje nam podróż „opowiadanie” dookoła Dole Pineapple Plantation.
Bananowce - wiemy jak smakują owoce, a tak rosną Heliconia - należąca do rzędu imbirowców. Pokrój rośliny jest podobny do paciorecznika. Osiągają wysokość od 0,5 do 4 m, przy czym często rozrastają się wszerz, nie wzwyż, wypuszczając nowe pędy z pełzających, podziemnych kłączy. Longan - gatunek drzewa tropikalnego.  Owoc jest jadalny. Miąższ owocu po obraniu jest białawo-przezroczysty, z prześwitującą pestką. Owoce często używane w kuchni azjatyckiej, jako dodatek do zup i deserów. Jadalne są również pestki longana. W Europie dostępny w puszkach, zalany syropem.
Ananasy Bananowce, te miały owoce ciemne, małe Podczas podróży przez Dole Plantation oglądamy  setki rodzimych roślin i drzew, miedzy innymi: kawa, banany, kakao, papai, mango, chlebowce i oczywiście ananasy. Pole ananasów i jak nie wspomnieć o ziemi, która jest koloru - jak na zdjęciu. Podczas naszej podróży mijamy różnego rodzaju maszyny, już jako zabytki, ta do zbioru ananasów.
Pięknie wkomponowane drzewa na tle zieleni i czerwonej ziemi  Rondo na plantacji i wracamy, podziwiając mijany krajobraz ...maszyna, nieestety nie wiem do czego służyła,
... a ta do ananasów Chlebowiec - czyli chlebowe drzewo - gatunek rośliny z rodziny morwowatych.
Owoce kuliste, z zewnątrz zielone, w środku żółtawe, soczystomączyste. Osiągają długość 15-20 cm i masę do 2 kg.
Owoce i nasiona drzewa chlebowego są jadalne, zawierają sporo tłuszczu. Można je spożywać na surowo lub po ugotowaniu, prażeniu, pieczeniu, mogą być także kiszone.
Zakończyliśmy część objazdową, teraz przed nami teren otaczający budynek A  teraz różne gatunki rosnace na plantacji, pochodzą z całego świata
Melonowiec właściwy - papaja Co mieliśmy zobaczyć , zobaczyliśmy. Czas teraz na coś dobrego. Były: lody ananasowe, krem ananasowy, ananasy świeże, brakowało tylko drinka ananasowego - po upływie kilku miesięcy mogę o nich już mówić ... ... i jeść. Smacznego!

najbliższe galerie:

 
Hawaje -Wyspa  Oahu - 1 dzień
1pix użytkownik kryjan odległość 3 km 1pix
Hawaje -Wyspa Oahu - 2 dzień
1pix użytkownik kryjan odległość 7 km 1pix
Hawaje -Wyspa Oahu - 3 dzień
1pix użytkownik kryjan odległość 9 km 1pix
Hawaje,  O'ahu, USA
1pix użytkownik voyager747 odległość 10 km 1pix
Hawaje - Honolulu - Wyspa Oahu
1pix użytkownik kryjan odległość 11 km 1pix
Hawaje - Oahu
1pix użytkownik jotwu odległość 16 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 09.02.2017 16:18

Byliśmy tam kiedyś, w 2005 r.

kryjan użytkownik kryjan(wpisów:416) dodano 04.03.2009 21:02

knfred: masz rację już raz "wrzuciłam", ale nie pokazał się autor. Wspomnienia zimą wróciły, ananasy o tej porze roku - czemu nie! Pozdrawiam

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 04.03.2009 17:30

Chyba już gdzieś widziałem te zdjęcia ?
Nie gdzies tylko tutaj.
hejka!

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 01.03.2009 14:51

Galeria ciekawa-podobają mi się zdjęcia-22 i 23.Wnoskuję że mialaś ananasów-"po uszy"-więc nie życzę Ci smacznego-pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!