m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Tak jak już wspominałem na San Pedro dostaliśmy się z Corazol awionetką. Tego typu komunikaty nie pozwalały nam być spokojnymi przed lotem. [tł: generalnie linia przynaje, że nie wszystko im jeszcze wychodzi] W San Pedro jest trochę za dużo turystów (głównie amerykanów), ale miejsce piękne. Jak śpiewała Madonna: Last night I dreamt of San Peedrooo... La Isla Bonita.

Kawałek w zabawnym kontekście można sobie odświerzyć tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=NsUQauts5uM 
(nie mogłem znaleźć oryginału) Miejscowy kościół. Ten rzymskokatolicki, ale zarówno w Belize jak i Meksyku widzieliśmy wiele świątyń adwentystów dnia 7ego. Reklama mszy - znajdowała się daleko od kościoła. Nasze bagaże przed wyjazdem do willi wynajętej od niejakiego Gene'ego. Gene na pytanie czy na pewno warto kupić jedną z atrakcji, które oferował powiedział: Jestem Gene. Wszystko co robię jest dobre. Gdyby nie było dobre to bym tego nie robił. Więc to też jest dobre. Proste :)
Na San Pedro kręci się mnóstwo młodzieńców oferujących trawę - You need some weed bros? Tuż przed wyjazdem. Nasza willa z prawej. Zapomniałbym, Belize jest angielsko-języczne i uznaje zwierzchnictwo królowej. Miejscowi, choć świetnie znają angielski mówią raczej tzw. broken English, ogólnie nie do zrozumienia. Tak, tak. You'd better belize it, bros. :) Bardziej autentyczne Belize (Corazol). I już zupełnie autentyczne.
Przygraniczny handel przez siatkę.
Uwaga na marginesie. W Belize skasują Cię zarówno za wjazd jak i za wyjazd. Po drodze skasują Cię jeszcze za parę innych rzeczy. Ukuliśmy nawet nowe powiedzenie dać się wydy... jak w San Pedro - wybaczcie język.. A to już kilka bonusowych zdjęć z Meksyku. Odpoczynek w Cancun. Ławeczki kawałek dalej. Pan jednak wolał na schodach... I znów Pelikany.
Cenoty. Jukatan jest pełen jaskiń ciągnących się przez prawie 150 km. Można się w nich kąpać, a nawet nurkować. Kolejna atrakcja hotelu piramida :) Valliadolid. Wyjątkowo spodobało nam się to miasteczko. To też w Valladoid. Pamiątki. Jak wspominałem, ciekawy temat :)
Bosiko do piłki w Chichen Itza. Podobno przegrana drużyna była tracona. Przewodnik jednak za wszelką cenę starał się nas przekonać, że tak naprawdę nie wiadomo czy te krwawe opowieści są prawdziwe. Chyba się trochę tych historii wstydzą. I jeszcze dwie fotki z cmentarza, które się nie zmieściły w poprzedniej galerii.
Takie rzeczy to tylko w ... Meksyku ;) Maski zapaśników. Walki zapaśników są szalenie popularne, zwłaszcza w Mexico City. Niedawno Meksykiem wstrząsnęła historia zapaśniczki, która po zakończeniu kariery zabiła kilkadziesiąt starszych kobiet. Nawet po zmroku Merida jest chaotycznie ruchliwa. Stylowy bar w Meridzie, cz. 3. No dobra, miał coś w sobie. Zdjęcie nr 100.000 w serwisie obieżyświat.org
Campeche. Garbusy to wyjątkowo częsty widok w Meksyku. W Mexico City taksówki to właśnie zielone garbusy. Kult matki boskiej - równie silny jak u nas. Uxmal. I znów mundurowi. Meksykańskie wojsko jest jak ruska milicja, surowa, ale sprawiedliwa... ;) Polski akcent w barze Revolucion (u góry po prawej). O mało nie wjechaliśmy do morza...
Wszystko naraz II. I już ponownie w San Cristobal. Na targu w San Cristobal. Widok targu od strony kościoła Chemula - choć to niby taki wzór tradycyjnej wioski, jest szalenie turystyczna. Wzorem więc na pewno nie jest. Dziewczynka z pamiątkami powiedziała do nas, cytuje dosłownie: Czy kupi Pani naszyjnik :)))
Choć muszę powiedzieć, że nadal u mnie wygrywa usłyszane w Egipcie: dobrze, dobrze, panie bobrze. Żeby nie było, ten klaun nie ma z tym akurat nic wspólnego. Na koniec kolejny polski akcent. Wódka Wałęsa, a w tle... Kreml.

najbliższe galerie:

 
Ameryka Centralna - Ambergris Caye ( Belize )  & Tulum (Meks
1pix użytkownik irolek odległość 3 km 1pix
Belize,  Caye Caulker , Go Slow
1pix użytkownik sona_dora odległość 21 km 1pix
Belize City
1pix użytkownik sona_dora odległość 55 km 1pix
Belize,  Lamanai,  Mayan Ruins
1pix użytkownik sona_dora odległość 77 km 1pix
Belize,  Orange Walk Sugar City
1pix użytkownik sona_dora odległość 96 km 1pix
PLACENICA BELIZE
1pix użytkownik bartekplk odległość 164 km 1pix

komentarze do galerii (9):

 
atropacz użytkownik atropacz(wpisów:165) dodano 11.03.2009 16:46

No ba! :)

kryjan użytkownik kryjan(wpisów:416) dodano 11.03.2009 15:55

atropacz: no popatrz, dowiedziałam się komu zawdzięczasz (może) to 100 000 zdjęcie. Gratuluję!

maniana użytkownik maniana(wpisów:282) dodano 11.03.2009 07:54

Gratulacje:)

kiszon użytkownik kiszon(wpisów:31) dodano 11.03.2009 06:23

<><> atropacz <><> ((( GRATULACJE ))) 100 000 .tysiecznego zdjecia , uwazam ze nalezalo Ci sie to uznanie ..
Dlatego ze nie podbierales zdjec komus jak to robili inni wszystkie masz swoje nie jest to galeria w kolo wlasnego ogrodka .
I to ze jestes mlody i juz duzo zwiedziles ..Bylem w tych samych miejscach , warte zwiedzenia ---<<<>>>---

atropacz użytkownik atropacz(wpisów:165) dodano 10.03.2009 21:33

A faktycznie :) Na to nie zwróciłem uwagi. Zdjęcie chyba powinno się nazywać "Wszystko naraz III" ;)

dsk użytkownik dsk(wpisów:108) dodano 10.03.2009 21:06

Ciekawe uzupełnienie, jeszcze ciekawszej poprzedniej galerii. Wiem że w Meksyku popularna jest wyborowa, ale walesa mnie zaskoczyła, z kremlem, a nad napisem jeszcze herb komunistycznej Czechosłowacji :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 10.03.2009 00:50

;)) ... gratulacje.

atropacz użytkownik atropacz(wpisów:165) dodano 10.03.2009 00:46

A dziękuję. Choć uczciwie przyznaję, że jak zobaczyłem licznik to odczekałem kilkanaście minut aż kryjan wstawi swoją ;)

muztaghata użytkownik muztaghata(wpisów:231) dodano 10.03.2009 00:23

gratuluję 100 000 ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!