m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (28):

 
W starożytności nad brzegami rzeki Nil rozwinęła się cywilizacja, która pozostawiła po sobie niezliczone świątynie i groby. Dzisiaj dolina Nilu jest największym na świecie muzeum pod gołym niebem. Miasto położone jest na wschodnim wybrzeżu Nilu, przy pierwszej katarakcie. Starożytny kamieniołom sjenitu (czerwonego granitu), w którym znaleziono fragmenty rzeźb i nieukończony największy obelisk. starożytny kamieniołom sjenitu (czerwonego granitu), w którym znaleziono fragmenty rzeźb i nieukończony największy obelisk. starożytny kamieniołom sjenitu (czerwonego granitu), w którym znaleziono fragmenty rzeźb i nieukończony największy obelisk. Wielka Tama Asuańska) - jedna z dwóch tam na Nilu, w pobliżu miasta Asuan w Egipcie.

Wysoka Tama ma długość 3 600 m, szerokość u podstawy 980 m i 40 m u szczytu oraz wysokość 111 m. Do jej zbudowania użyte zostały 43 miliony m³ materiału. Maksymalna przepustowość tamy wynosi 11 000 m³/s.

Moc elektrowni wodnej Wysokiej Tamy wynosi około 2,1 gigawatów (12 generatorów po 175 megawatów każdy).

W okolicy zachodniego końca tamy, znajduje się wieża w kształcie kwiatu lotosu. Wybudowana została jako pomnik przyjaźni egipsko-radzieckiej, dla upamiętnienia pomocy ZSRR przy budowie Wysokiej Tamy.
Wielka Tama Asuańska) - jedna z dwóch tam na Nilu, w pobliżu miasta Asuan w Egipcie. W okolicy zachodniego końca tamy, znajduje się wieża w kształcie kwiatu lotosu.
Nasz Statek - L'aube du Nile Walentynki :)
Zachód słońca na Nilu Asuan to jedno z najbardziej suchych zamieszkanych miejsc na świecie. Z tego powodu w większości osad nubijskich po prostu nie ma dachów. Asuan to jedno z najbardziej suchych zamieszkanych miejsc na świecie. Z tego powodu w większości osad nubijskich po prostu nie ma dachów.

najbliższe galerie:

 
Asuan
1pix użytkownik jo_ta odległość 0 km 1pix
Egipt - Elefantyna
1pix użytkownik marucha odległość 1 km 1pix
Egipt cz.III - Asuan
1pix użytkownik wmp57 odległość 1 km 1pix
Egipt`2007 - Białe żagle Asuanu
1pix użytkownik marucha odległość 1 km 1pix
Asuan - dwie świątynie.
1pix użytkownik jo_ta odległość 1 km 1pix
Egipt (1) - Kobiety Egiptu
1pix użytkownik raul odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 20.03.2009 13:01

Naprawdę lubisz sie powtarzać.
hejka!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!