m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (23):

 
Mała miejscowość, położona u wylotu Doliny Paznauntal - trzeba dobrze wypatrywać kolejki linowej. Rozpoczynamy od 1 042 m n.p.m. Zdjęcie wykonane przez szybę wagonika kolejki - niestety lepszej pogody nie było. Dolinę Paznauntal otaczają grupy górskie Verwall, Silvretta, Samnaun.
Kończymy jazdę kolejką na wys. 1 800 m n.p.m.
Pierwsze wrażenie - będzie tłok. Przesiadka na kanapę. Wysiadamy na 2 224 m n.p.m. Pusto, swobodnie, tylko rozkoszować się widokami (ach ta pogoda) i zjazdami. Otwarta przestrzeń - tylko „śmigać”. Po zjeździe do innego wyciągu, do pozimu 1 969 m n.p.m. możemy się przemieścić na wysokość 2 450 m n.p.m. W głębi Restaurant Gratl Panoramarestaurant Medrigalm (obok górnej stacji kolejki) jedna z dwóch w tym ośrodku narciarskim. Jak widać na zewnątrz tłoku nie ma, w środku trochę gwarno, ale można odpocząć i przeczekać niedogodności pogodowe.
Można zjechać na nartach do dolnej stacji kolejki, ale trasą o dł. 7,3 km., więc … . Miejscowość założono w 1400r. - była to osada typowo rolnicza. Obecnie głównym źródłem dochodu mieszkańców jest turystyka. Nie ma tu żadnego przemysłu, ani wielkich hoteli, tylko małe pensjonaty.
Każde dostępne zbocze zostało zagospodarowane. Dolina Paznauntal ciągnie się na przestrzeni ok. 40 km, od Pians, zaraz za  Landeck, aż do Galtur. Czy pod takimi skałami można spać spokojnie? Moda na storczyki panuje w całej Europie.

najbliższe galerie:

 
AT: Silvretta Arena (II) – Kappl Dorf
1pix użytkownik waaw odległość 7 km 1pix
AT: Silvretta Arena (I) – Kappl  (Ski)
1pix użytkownik waaw odległość 9 km 1pix
St.  Anton am Arlberg - Valluga
1pix użytkownik achernar-51 odległość 13 km 1pix
AT: Silvretta Arena (IV) – Ischgl
1pix użytkownik waaw odległość 15 km 1pix
   AUSTRIA - ONE TICKET
1pix użytkownik harmony odległość 15 km 1pix
   SZWAJCARIA - NA SZLAKACH POWYŻEJ SAMNAUN
1pix użytkownik harmony odległość 16 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!