m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Paseo de la Isla. Fontanna na placu przed klasztorem Cystersów z XII -XIII w. - Monasterio de las Huelgas Częśc dziedzińca wraz z fontanną przy klasztorze. Monasterio de las Huelgas . Park El Parral.
Jeszcze nie do końca ożywione wiosenką drzewa,ale już widac ich ciekawą sylwetkę:) El rio Arlanzon.To właśnie nad tą rzeką leży Burgos.
Puente Malatos. Na Paseo de la Isla można spotkac te różowe cudeńka:)
Paseo de la Isla - przy wejściu konca nie widac ;) Fontanny i cascady w samym sercu Paseo de la Isla. Ta ciekawa arkada przypominająca bramę również zdobi Paseo de la Isla. Najczęściej spotykanym drzewkiem alejkowym w Hiszpanii jest właśnie platan,zwany hiszpańskim.Kora na pniu jest „łaciata” i wielobarwna gdyż łuszczy się płatami. Jest szara, zielonkawa, seledynowożóta, żółtobrązowa, żółtoszara, kremowoszara i przypomina maskujący mundur wojskowy. Most,z którego bezpośrednio możemy wejśc do Palacio de la Injusticia.
Puente de Santa Maria.Kolejny piękny most w tym mieście.to właśnie przy nim jest Arco de Santa Maria,czyli Łuk Triumfalny z XVI w. Arco de Santa Maria. Catedral de Burgos.Katedra w Burgos, po Toledo i Sevilli, jest trzecia co do wielkości w Hiszpanii. Catedral de Burgos. Iglesia de las Salesas.
Podpatrzony z dołu Palacio de congresos Atapuerca. Panorama na miasto,którą można ochotę ogarnąć je jednym spojrzeniem, możecie uczynić to z tarasu widokowego nieopodal Solar del Cid, na wzgórzu; otacza go półkolista balustrada z wytłoczonymi na niej zabytkami - wszystkie są podpisane, żeby świeżo upieczeni miłośnicy Hiszpanii wiedzieli, co mają przed sobą. Co najbardziej zadziwiające, z góry widać dokładnie, gdzie kończy się miasto i zaczynają wypłowiałe pola! To własnie na tej balustradzie są uwidocznione zabytki. Plaza de Espana. Plaza de Espana. Pomnik mężczyzny na koniu z dumnie wyciągniętą chorągwią przy Museo Marceliano Santa Maria.
Estatua del Cid.
Cyd, właściwie Rodrigo Díaz de Bivar, zwany też Cyd Campeador (ok. 1030-1099), rycerz kastylski, wsławiony bojami z Maurami i Katalończykami, opiewany za życia w legendach, stanowiący wzór rycerstwa, męstwa i lojalności. Czyny Cyda opiewali hiszpańscy i arabscy kronikarze, były tematem eposu Pieśni o Cydzie. Dziedziniec katedry. Piękne wnętrza katedry. Katedra całościowo ujęta,ale jako makieta:)
Górne partie katedry -  zdjęcie robione na dziedzincu. Plaza Santa Maria. Paseo de Espolon - aleja platanowa,na koncu której widac Łuk Triumfalny. Paseo de Espolon - jest to jedna z najprzyjemniejszych promenad pośród miast hiszpanskich.Znajduje się w centrum miasta,jest jakby przedłużeniem Paseo de la Isla,pomiędzy mostami San Pablo a Santa Maria.

najbliższe galerie:

 
Burgos
1pix użytkownik magdus odległość 3 km 1pix
Burgos - Katedra
1pix użytkownik ak odległość 4 km 1pix
hiszpańskie Burgos,  dzieło aniołów i . . . kwitnące kaszt
1pix użytkownik piernicyna odległość 4 km 1pix
Zamki - Burgos
1pix użytkownik ak odległość 4 km 1pix
Burgos - spacer za dnia
1pix użytkownik ak odległość 4 km 1pix
Hiszpania-Burgos
1pix użytkownik tereza odległość 4 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
adam73 użytkownik adam73(wpisów:6) dodano 28.03.2009 08:23

Rzeczywiście Burgos robi niesamowite wrażenie! Jest bardzo,bardzo przyjemne i ma mnóstwo do zaoferowania zwiedzającym.Niestety,nie zdążyliśmy zobaczyć wszystkiego,ale to co zobaczyliśmy na pewno jest godne polecenia. Pozdrawiam.

magg użytkownik magg(wpisów:423) dodano 27.03.2009 22:37

Całe Burgos prezentuje się świetnie,a najbardziej podoba mi się to miejsce na fot. 41. (rewelacja !)

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 25.03.2009 16:25

Ciekawe zd.10,14,26 i 41:sympatyczna galeria-pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!