m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (32):

 
Luty 2009 r. - pora roku wiosna.
W wielu miejscach Filipin, bez żadnej okazji,  można spotkać flagi państwowe, tak jak w tym parku. W centrum Manili jest dużo szerokich, dobrych jezdni, ale każdy jeździ tak jak chce - nie wsiadłabym tam za kierownicę za żadne pieniądze! Zwróćcie uwagę na kolorowe tablice rejestracyjne. Nowoczesne centrum handlowe z licznymi galeriami, jakie spotykamy w Europie. W sklepach tych można kupić dokładnie to samo co u nas, np: sprit, batony Marsy, kosmetyki Palmolive i wiele innych. Makati to najnowocześniejsza dzielnica mieszkaniowa i rozrywkowa Manili. Takie widoki w centrum miasta to normalność. A powyżej plątaniny kabli nowoczesne drapacze chmur.
W dalszym ciągu Makati. I jeszcze jeden wieżowiec w tej okolicy. Transport publiczny na Filipinach jest całkowicie prywatny, a to jest najpopularniejszy środek transportu zbiorowego. Do Jeepneya wsiada się tyłem pojazdu - zauważcie, że brak drzwi! My poruszaliśmy się po Manili wyłącznie taksówkami i w asyście zaprzyjaźnionej filipińskiej rodziny (istnieje realne niebezpieczeństwo napadu). Kierowcy często nie trzymają się swojego pasa ruchu, rzadko używają migaczy, za to często klaksonów, ale nie słyszałam żadnych pokrzykiwań czy wizwisk! Do jeepneya można wsiąść nawet na środku ulicy.
Na ulicy, gdzieniegdzie można spotkać threcycle (trajcykl), za to na małych wyspach jest to podstawowy, obok motoru, środek lokomocji. Osiedle mieszkaniowe w okolicach portu. Główna droga dojazdowa do portu. Ta sama ulica Wśród egzotycznej roślinności wypatrzyłam platan. Pomnik Jose P. Laurela (nie wyjaśniono nam kim on był).
W obrębie starej Manili można przejechać się taką kolasą. Ujście rzeki Pasig do Zatoki Manilskiej. Po drugiej stronie rzeki wielkie skupisko slumsów.
W bezpośrednim sąsiedztwie slumsów znajduje się duże osiedle wysokościowców. Park na terenie zabytkowych hiszpańskich XVI wiecznych fortyfikacji. Kościół rzymsko-katolicki (to główna religia Filipin).
Plac przylegający do powyższego kościoła. Pomnik upamiętniający ofiary II wojny światowej. Mały port lotniczy (do niedawna międzynarodowy) obecnie obsługuje tylko loty krajowe. Nowy, czynny już port częściowo jest jeszcze w trakcie wykańczania. Manila z lotu ptaka. Przeważa niska, gęsta zabudowa z prawie niewidocznymi ulicami. Metro Manila liczy około 11 553 427 mieszkańców (1 sierpnia 2007, spis). Gęstość zaludnienia -  43 079 os./km² ! (1 sierpnia 2007, spis).
Poletka hodowlane małży Ostatni rzut oka na Manilę i odlatujemy na wyspę Tablas.

najbliższe galerie:

 
FILIPINY - Manila
1pix użytkownik madeleine odległość 4 km 1pix
migawki z Manilii
1pix użytkownik piipin odległość 4 km 1pix
Cz 8  Manila - Cmentarz Północny - walka kogutów
1pix użytkownik neronek odległość 4 km 1pix
Filipiny cz.  15 - Manila (1)
1pix użytkownik wmp57 odległość 6 km 1pix
FILIPINY - Manila - Cmentarz Polnocny.
1pix użytkownik irolek odległość 8 km 1pix
Filipiny-Życie obok śmierci... życie na cmentarzu
1pix użytkownik martyna odległość 36 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1408) dodano 05.04.2009 19:54

Czuj sie zaokrętowany obserwatorze na pokładzie OS :)
Z komentarzami to już ciekawa galeria. Czekam na następne.

obserwator użytkownik obserwator(wpisów:31) dodano 05.04.2009 01:04

Witajcie! Postaram się coś dzisiaj napisać pod zdjęciami. Pozdrawiam

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 04.04.2009 16:59

Ten rejon to nowość na portalu więc stanowczo proszę o komentarz !
hejka!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!