m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (36):

 
Lima - stolica Peru leży na wysokości 154 m npm Mówiono nam że jest miastem w którym nigdy nie pada deszcz. Bardzo dobrze została załatwiona tam sprawa nawadniania zieleni Plaza mayor - najważniejszy plac w Limie Katedra- jest rekonstrukcja planow z1632 r. pierwotna zniszczylo trzęsienie ziemi. Klasztor Świętego Franciszka jest najlepiej zachowanym kosciolem z czasow kolonialnych. Znajduje sie tu miedzy innymi ogrmna biblioteka,katakumby z szczątkami ok 70 tys. ludzi. Dzielnica Limy - Miraflores z pięknym widokiem na ocean.
Zachód slońca nad Oceanem Spokojnym. A tu nasza awionetka. ale żeby wsiąść do niej musimy podać swoją wagę.Turystow dzieli sie wg wagi . W trakcie lotu awionetka przechyla się najpierw w jedną strone aby można bylo oglądnąć dokladnie linie, a potem w drugą. Klimat plaskowyżu jst bardzo suchy,  wiatry wieją tu rzadko. W 1994 roku Linie zostaly objete ochroną.
Najbardziej znanymi znakami sa : kondor, koliber, wieloryb, drzewo, malpa,astronautka,dłoń. Z awionetki bylo widac tez akwedukty na wodę. Jeśli ktoś bedzie sie tam wybieral i miał dylemat np jaki obiektyw zalozyć . Ja zaczęlam lot z obiektywem 100-400 musialam zmienić na podstawowy bo tamtym ciężko bylo robic zdjecia. Pożegnanie z Nazca.
 Teraz troszeczke inny klimat Byl plaskowyz , teraz ocean, A teraz wydmy, ale jaka frajda przejechac się z zawrotną prędkością po wydmach. W zębach tylko czuć piach. Do góry i na dół, bawimy się jak dzieciaki , tylko uwaga na aparaty. No i gdzie dojechaliśmy?Prawda ze pieknie? Kwiat bawełny.
A tu juz olbrzymi znak w ksztalcie świecznika,wyrzeżbiony na pustynnym wybrzeżu. Służyl w odległych czasach jako punkt orientacyjny dla żeglarzy. Lew morski zażywa kapieli slonecznej. Wyspy Ballestas-rezerwat ptakow, lwow morskich,fok i pingwinów. Wyspy zwane są Małym Galapagos Pogawędki na osobności. Pingwinki  prezentuja swoje wdzięki.
Wyspy Ballestas byly do 1945 r. miejscem zbiorów naturalnego nawozu - guano 
(odchody ptakow morskich) Niestety zapach byl niezbyt przyjemny, no ale to nie perfumeria. No i pora kierowac sie w inne kierunki bogatego w atrakcje Peru.Dzięki za obejrzenie galerii:)

najbliższe galerie:

 
Peru - Nasca
1pix użytkownik filmdil odległość 20 km 1pix
Peru - Nasca-film
1pix użytkownik filmdil odległość 34 km 1pix
Peru cz. IV - Nazca.
1pix użytkownik wmp57 odległość 50 km 1pix
Peru - Nasca
1pix użytkownik pipol odległość 53 km 1pix
. Peru - Linie Nazca
1pix użytkownik raul odległość 55 km 1pix
Peru (12) Linie Nazca
1pix użytkownik raul odległość 55 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1408) dodano 05.04.2009 19:25

I znowy wracają wspomnienia. Fajnie tam było.
Faktycznie kolory jakieś inne i zapewne stąd podejrzenie o skanowanie.

ulka użytkownik ulka(wpisów:265) dodano 05.04.2009 15:10

Jak narazie w żadnej z moich galeri nie ma skanów. Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!