m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (24):

 
Ain Karem - w wolnym tłumaczeniu oznacza źródło winnicy. Miejsce jest położone dosyć malowniczo pomiędzy zboczami gór Judzkich. U podnóża góry widoczny z daleka kościół św Jana Chrzciciela. Ain Karem jest rodzinnym miastem św. Jana Chrzciciela, miejscem, gdzie żył kapłan Zachariasz ze swoją żoną Elżbietą. Istniejący dzisiaj kościół zbudowany został w XII w. w okresie wypraw krzyżowych, na ruinach wcześniejszej budowli z V-VI w. Ewangelista Łukasz nie wymienia nazwy miasta, gdzie urodził się Jan Chrzciciel, wspomina krótko: „Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta Judy”. Nazwa Ain Karem po raz pierwszy pada dopiero w kalendarzu z VII wieku. Ołtarz główny w kościele św. Jana Chrzciciela. W grocie w pobliżu ołtarza znajduje się kaplica, która zgodnie z tradycją uważana jest za miejsce narodzenia Jana Chrzciciela. Pod ołtarzem marmurowa gwiazda nosi napis: TU URODZIŁ SIĘ POPRZEDNIK PANA.
Na otaczającym kościół dziedzińcu umieszczone są tablice w różnych językach z tekstem Benedictus. Widoczny na południowym zboczu góry kościół ortodoksów. Jedno ze wzgórz otaczających Ain Karem. Na południowym wzgórzu wznosi się również Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety, dla upamiętnienia spotkania Marii z Elżbietą. Kościół jest stosunkowo nowy - wybudowano go w latach 1939-40. Mozaika na fasadzie przedstawiająca podróż Marii do Ain Karem. Rzeźby przedstawiające spotkanie Marii z Elżbietą.
Tutaj dla odmiany, na otaczających sanktuarium ścianach, umieszczone są w wielu językach teksty Magnificat Fresk z dolnej części kościoła, autorstwa Della Torre - Spotkanie Maryi z Elżbietą. Ozdobna studnia w dolnej części sanktuarium. Wejście na górny poziom. Ołtarz główny w górnym kościele. Freski zdobiące ściany w górnym kościele.
Sanktuarium otoczone jest niewielkim parkiem w którym możemy chwilę odpocząć po spacerze po pagórkach. Roślinki wyglądały całkiem sympatycznie.  a czasami nawet apetycznie. Fragmenty przykościelnego cmentarza.

najbliższe galerie:

 
Jerozolima
1pix użytkownik therek odległość 1 km 1pix
Izrael - Jerozolima trzech religii
1pix użytkownik marucha odległość 2 km 1pix
Izrael - Jerozolima turystycznie
1pix użytkownik marucha odległość 2 km 1pix
Izrael - Jerozolima
1pix użytkownik patryk odległość 2 km 1pix
Ziemia Święta
1pix użytkownik felix odległość 3 km 1pix
Izrael 2010-Jerozolima
1pix użytkownik metuzalech odległość 4 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
wagabunda użytkownik wagabunda(wpisów:14) dodano 24.01.2014 01:10

Super zdjęcia! Ten kościół na miejscu narodzenia Jana Chrzciciela zwykle jest zamknięty. Fajnie, że mogę go zobaczyć chociaż na zdjęciu.

doris użytkownik doris(wpisów:744) dodano 26.04.2009 05:23

Popraw opis "główny", tak pod koniec i będzie O.K. Pozdrawiam :-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!