m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (40):

 
Miejscowość Lubachów leży kilkanaście kilometrów na południe od Świdnicy. Mozna tam dotrzeć również autobusem. Idąc przez miejscowość nie sposób nie zauważyć koryta wody. Idąc w stronę zapory po drodze mijamy stary budynek elektrowni. Z daleka prześwituje ogrom budowli. Zbliżając się nabieramy przekonania, że będzie to naprawdę coś wielkiego. Charakterystyczna kładka, na którą każdy może wejść i poczuć przed sobą... dużą budowlę.
Taki mały odpływ z dolnego zbiorniczka przykuwa też uwagę. Opisane wcześniej otwory. Wąską ścieżką wchodzimy na górę (można też tam wjechać krętą szosą).
Góra jakby w formie deptaku. Strach niekiedy popatrzeć w dół. Panorama w stronę Lubachowa i Bystrzycy Górnej. W zbiorniku widok trochę mniej ciekawy ale wynika on chyba z pory roku i otaczających zbiornik drzew. Położenie zbiornika do pozazdroszczenia niektórym w kraju. Kilka widoków w doł.
Po porzekroczeniu na drugą stronę.
Atrakcyjna jest wycieczka brzegiem zbiornika w kierunku Zagórza Śląskiego. Można spotkać także wędkarzy, którzy według mnie trochę ryzykują...
Scieżka jest wąska, miejscami bez poręczy. Często korzenie drzew służą za łańcuchy,  które powinny się jednak tam znaleźć. Przez myśl przeszło mi nawet poinformowanie kogo trzeba żeby do tego czasu zamknąć to przejście. Po przeciwnej stronie stanica wypożyczająca kajaki i rowery wodne. W głębi wieża zamku Grodno.
Pomimo trudności w przejściu polecam wycieczkę brzegiem zbiornika jak i późniejsze wyjście na wieżę zamku żeby zobaczyć widoki jak na następnych ujęciach.

najbliższe galerie:

 
Rowerkowo - Jezioro Bystrzyckie
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Ludzie w Polsce wypoczywają !  - nad J. Bystrzyckim
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix
44 Rajd Świdnicki 2016
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix
Ludzie w Polsce wypoczywają !  - Fregata
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix
Sucho
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix
Zamek Grodno
1pix użytkownik megi odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
zbik użytkownik zbik(wpisów:246) dodano 14.11.2009 23:12

elise - faktycznie jest jeszcze dużo do zrobienia w tamtym regionie (te stare, z lat 70. kempingi), brak ścieżek spacerowych, itd.... Zimą chyba jest tam najładniej.

elise użytkownik elise(wpisów:975) dodano 07.11.2009 15:47

Cieszę się że pokazałeś moje ulubione miejsce. Tradycyjnie w czasie Wielkanocy jeżdżę do Zagórza. Jest tam pięknie , ale teren bardzo zaniedbany, tak jakby czas się zatrzymał .

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!