m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Na osiedlu Parkowym znajduje się kościół Jezusa Chry­stusa Najwyższego Kapłana (1990-2000, architekt Lech Sternal). Z Parku Sta­szica można zobaczyć pozostałości skoczni narciarskiej na zboczu wzgórz. W przepięknie położonym amfiteatrze odbywają się liczne imprezy kulturalne. Zwłaszcza trzydniowe Dni Czarnkowa mają huczny przebieg, okraszony zawsze koncertami kilku gwiazd polskiej sceny muzycznej. Dziewczyny na pustej o tej porze scenie ćwiczą układy taneczne. Może to przyszły gwiazdy telewizji, któż to wie? :-) W parki znajduje się sporej wielkości fontanna i duży plac zabaw dla dzieci.
Widok od ulicy Kościuszki. Piękna kamienica przy ulicy Kościuszki. Szpital powiatowy. Zabudowa Czarnkowa jest rozciągnięta wąskim pasem między Notecią a wzgórzami na krawędzi doliny. Kamienica tuż za szpitalem  - ulica Kościuszki. I jeden dom dalej...
Wzdłuż prowadzącej w stronę Rynku ulicy Ko­ściuszki można podziwiać  domy z początku XX w. Część z nich ma inte­resujące fasady eklektyczne i secesyjne. Gmach poczty. Jesteśmy coraz bliżej Rynku i podziwiamy kolejną przepiękną kamienicę.
Pomnik na Rynku w pobliżu kościoła. Jedna z pierzei Rynku Ta kamienica ma bardzo ciekawą fasadę. W centrum miasta przy rynku  znajduje się gotycki kościół św. Marii Magdaleny z 1570-80, z bocznymi kaplicami, przebudowanymi w XVII i XVIII w.
Cenne wyposażenie wnętrza kościoła z XVII-XVIII w. to m.in. obrazy malarstwa cechowego oraz z warsztatu pomorskiego Hermana Hana, nagrobki Czarnkowskich, ozdobna trumna cynowa starosty generalne­go Wielkopolski Adama Sędziwoja Czarnkowskiego (dzieło konwisarza poznańskiego Jakuba Kanadeja z ok. 1628). Na Rynku znajduje się również eklektyczny ratusz z pół. XIX w., odremontowany w 1999-2000 z dobudową nowego skrzydła, z ta­blicą upamiętniającą ofiary II wojny świat. Przy ulicy  Rybaki 3 możemy zobaczyć neogotycki gmach Starostwa Powiatowego z 1910 roku.
Ta kamienica pochodzi z 1907 roku. Idziemy ulicą Rybaki w stronę mostu na Noteci. Kolejna piękna kamienica. Jej fasada jest naprawdę interesująca.
Przy ul. Rybaki 28 znajduje się klasycystyczny dworek z 2 połowy XVIII wieku. A to słynny lokalny Browar Czarnków z końca XIX wieku.Produkuje świetne piwo Noteckie - tylko w butelkach 0,33 lita, zarówno jasne, jak i ciemne. Kolejna zabytkowa kamienica na ulicy Rybaki - tym razem z 1913 roku. Kolejny rzut okiem na górujący nad miastem kościół pw. św. Marii Magdaleny
I znów przechodzimy koło ratusza miejskiego. A to hotel i restauracja Czarna Hanka, szeroko znane w okolicy. Na koniec rozległy widok na Czarnków i dolinę Noteci (Pradolinę Toruńsko-Eberswaldzką) z dominującej nad miastem Góry Krzyżowej.

najbliższe galerie:

 
Czarnków z góry i z dołu
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
Rejs po Noteci - powrót
1pix użytkownik robson odległość 1 km 1pix
Na Grzyby!. Turystyka rekreacyjna.
1pix użytkownik pedro1912 odległość 1 km 1pix
Rejs po Noteci
1pix użytkownik robson odległość 2 km 1pix
Lubasz - zlot motocykli
1pix użytkownik robson odległość 6 km 1pix
Rolnicze patchworki
1pix użytkownik dispar odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3644) dodano 29.08.2012 17:43

Nie miałem pojęcia, że Czarnków jest taki piękny.

robson użytkownik robson(wpisów:451) dodano 10.05.2009 20:31

Czyżbyś była z Trzcianki, Doris? Zaraz wrzucę galerię z tego miasta. Tak, ta krzyżówka jest nieprzyjemna, zwłaszcza jak wyjeżdżasz od strony Browaru, a z głównej drogi skręca tam ciężarówka - mało miejsca i słaba widoczność. Knfred, nic nie kolorowałem, ograniczyłem się przeważnie tylko do rozjaśniania cieni. A Czarnków jest naprawdę piękny - chociaż Ty pewnie uważasz, że Chodzież ładniejsza ;-)

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 10.05.2009 15:32

Nie poznaję tego miasta !
Pewnie dlatego że je tak pokolorowałeś.
hejka!
p.s.
Piwo Noteckie jest naprawdę pyszne !

doris użytkownik doris(wpisów:744) dodano 09.05.2009 11:55

Przejeżdżam często przez Czarnków w drodze do Trzcianki . Miasteczko bardzo mi się podoba, o skoczni nic nie słyszałam ;-) Tuż przy fot. 38 jest skrzyżowanie którego bardzo nie lubię :-) Pozdrawiam

robson użytkownik robson(wpisów:451) dodano 09.05.2009 11:41

Dzięki. Kamila:-) Cieszę się, że się podobały zdjęcia i że dzięki nim mogłaś spojrzeć na swoje miasto z nieco innej strony :). Pozdrawiam serdecznie.

kamila_kula użytkownik kamila_kula(wpisów:179) dodano 08.05.2009 14:10

Dotychczas Czarnków kojarzył mi się jedynie z ulicą w moim mieście ;))...Galeria bez zarzutu, /ode mnie "9". pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!