m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (23):

 
Plaza Independencia. Oddziela Stare Miasto (Ciudad Viejo) od nowych dzielnic. Jose Gervasio Artigas (1764-1850),bohater narodowy,nazywany ojcem urugwajskiej niepodległości. Palacio Salvo,oddany do użytku 1928 r.Mierzy 95 m wysokości i 27 pięter,wówczas najwyższy budynek Ameryki Południowej. Jego twórcą był ekscentryczny włoski architekt,Mario Palanti.Często przedstawiany jako symbol Montevideo. Teatro Solis,uważany za główną scenę Montevideo.Powstał w 1856 r.,autorem projektu był włoski architekt Carlo Zucchi.Po długim i kosztownym remoncie ponownie otwarty w 2004 r. Idziemy Avenida 18 de Julio,główną arterią miasta.
Jeden z wielu neoklasycystycznych budynków przy Avenida 18 de Julio. Avenida 18 de Julio i Constituyente. Palacio Legislativo,siedziba urugwajskiego parlamentu. Wielka neoklasycystyczna budowla z 1925 r.Autorem projektu był Victor Meano. Tuż za Palacio,Avenida F.Acuña de Figueroa. Torre de Antel,najwyższy budynek w mieście a także kraju,158 m.wysokości i 35 pięter.Zaprojektowany przez urugwajskiego architekta Carlosa Otta i oddany do użytku w 2002 roku.Siedziba urugwajskiego monopolisty telekomunikacyjnego,firmy Antel.
Estación Central,opuszczony dworzec kolejowy.Oddany w 1897 r.,przez wiele lat ważna brama wjazdowa do miasta.W 1975 r. uznany za pomnik historii narodowej. Jest wiele wspaniałych budynków w tym  mieście,lecz ten zachwycił mnie szczególnie imponującą fasadą,mnóstwem detali architektonicznych i nie dającym się opisać nostalgicznym klimatem. Między słupami fasady dworca,stoją postacie znanych pionierów techniki,wśród nich George Stephenson. Przechodzimy obok tętniących życiem obiektów portowych. Rambla - promenada biegnąca wzdłuż La Plata i jej plaż.Z zachodu na wschód,od Starego Miasta po leżące 20 km dalej Carrasco. Mercado del Puerto,portowa hala targowa z 1868 r.Znajdują się w niej restauracje,kawiarnie,sklepy z pamiątkami i wyrobami rzemiosła artystycznego.W soboty i niedziele,wokół hali pojawiają się liczni artyści i muzycy.
Opuszczona kamienica w Ciudad Vieja,tuż przy porcie.Ciekawe,czy została wpisana do realizowanego właśnie programu rewitalizacji dzielnicy. Z powrotem w centrum.Plac z przystankami wielu miejskich linii autobusowych. Catedral Metropolitana de Montevideo,najstarszy budynek użyteczności publicznej (1804 r.).Katedra jest miejscem pochówku wielu ważnych postaci z historii Urugwaju. Niewielki kościół przy Avenida Uruguay. Nieco zaniedbany Hotel Florida przy skrzyżowaniu Avenida Uruguay i Florida.Duże i wysokie (6 metrów) pokoje.

najbliższe galerie:

 
mi querido Buenos Aires
1pix użytkownik hardin77 odległość 155 km 1pix
Colonia del Sacramento + Carmelo i Nueva Palmira
1pix użytkownik hardin77 odległość 162 km 1pix
Miasto La Plata,  marzec 2012
1pix użytkownik smok-1 odległość 165 km 1pix
Rocha
1pix użytkownik hardin77 odległość 174 km 1pix
ARGENTYNA.Buenos Aires -Parki
1pix użytkownik irolek odległość 202 km 1pix
ARGENTYNA.Buenos Aires.
1pix użytkownik irolek odległość 206 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 02.02.2010 11:41

Fantastyczna architektura - nie mieliśmy pojęcia że tyle "staroci" tak atrakcyjnych się tu znajduje.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!