m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (20):

 
Baborówko to wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie szamotulskim, w gminie Szamotuły. Znajduje się 27 km od Poznania i 4 kilometry od Szamotuł. Stadnina koni oraz Ośrodek Jeździecki w Baborówku zapewnia dodatkowe atrakcje i możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego. Ośrodka Jeździecki zaprasza wszystkich na naukę jazdy konnej o różnym poziomie zaawansowania oraz na treningi sportowe. Dla doświadczonych jeźdźców oferuje się jazdy w terenie, cross oraz kilka otwartych placów z kompletem przeszkód. Prowadzony jest też pensjonat dla koni, który oferuje Państwu komfortowe warunki dla koni i jeźdźców - duże boksy, jasne stajnie oraz fachową opiekę nad zwierzętami. środek Jeździecki prowadzi hodowlę koni rasy wielkopolskiej w oparciu o klacze elitarne pochodzące ze Stadniny Koni Posadowo. Poza Ośrodkiem w Baborówku, hodowla mieści się w gospodarstwie Pakosław, wyodrębnionym ze Stadniny Koni Posadowo. Aktualnie w hodowli jest około 20 klaczy hodowlanych oraz młodzież i źrebaki.
Przy Ośrodku działa Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, które jest zarejestrowane w Polskim Związku Jeździeckim. Zawody jeździeckie są stałym elementem kalendarza imprez organizowanych w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko. Pierwsze odbyły się już w roku 1998 w randze zawodów towarzyskich, początkowo tylko w skokach przez przeszkody, następnie również w ujeżdżeniu. Krok po kroku impreza rozwija się, a w roku 2005 po raz pierwszych podjęto się organizacji zawodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. W zeszłym roku impreza urosła do rangi zawodów ogólnopolskich oficjalnych oraz przyjęła nazwę: Festiwal Jeździecki Baborówko. W roku 2009 zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w WKKW oraz Międzynarodowe Zawody w tej dyscyplinie. Ideą Ośrodka Jeździeckiego jest promocja polskiego jeździectwa, sportu dzieci i młodzieży, rywalizacji w duchu fair play, a także dobrej zabawy i aktywnego spędzenia wolnego czasu na łonie natury. Dlatego też organizatorzy pragną, aby zawody w Baborówku przybrały charakter „Rodzinnego pikniku z koniem”.
Chcą, żeby każdy z odwiedzających Ośrodek znalazł coś dla siebie, zawodnicy, miłośnicy sportu hippicznego, a także publiczność bez której takie imprezy nie mogą się odbyć. Na terenie Ośrodka znajdują się dwie duże kryte ujeżdżalnie zatem jeździć konno można przez cały rok niezależnie od pogody. Wszystkie jazdy odbywają się po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej u instruktora. Cennik: 
Jazda na lonży: 20zł/ 30 minut 
Jazda konna (ujeżdżalnia): 25zł /45 minut 
Jazda konna (teren): 25zł / 1 godzina 
Treningi: uzgadniane indywidualnie

najbliższe galerie:

 
Baborówko - pałac
1pix użytkownik robson odległość 1 km 1pix
Barwy lata
1pix użytkownik jotwu odległość 3 km 1pix
Dookoła Poznania - Szamotuły i Objezierze
1pix użytkownik marcin1980 odległość 4 km 1pix
Szamotuły - Dni Europy
1pix użytkownik robson odległość 5 km 1pix
Szamotuły 2016
1pix użytkownik pawelwronki odległość 5 km 1pix
Szamotuły
1pix użytkownik robson odległość 5 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
robson użytkownik robson(wpisów:451) dodano 21.05.2009 21:58

chyba masz rację :-) hejka

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 21.05.2009 16:36

Chyba bardziej by pasował tytuł "Baborówko - parkur"
hejka!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!