m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (45):

 
 Kilka starych fotografi miasta. Jakieś uroczystości koło ratusza Panie w dlugich sukniach , furmanki.... Wieża kościoła Farnego
A teraz przenosimy się juz do naszych lepszych czasów.Widok miasta Rzeszowa z 1782r upamietniający 650 lecie miasta. Plac przed ratuszem Wejście do trasy podziemnej.Trasa liczy prawie 340 m. Piwnice znajdują się są na różnych poziomach, a najniższa - na głębokości 9,58 metrów .Piwnice ciagna sie pod kamieniczkami w rynku.
 

Jeszcze raz ratusz, W ratuszu poza wladzą mieści sie palac ślubow. Jak w większośći miast i miasteczek rynek w sezonie zapelnia sie ogrodkami. Mozna tu też przyjść na jakąś imprezę albo ogladnąć mecz, ten niestety był przegrany dla kibiców z Rzeszowa
Bardzo wiele lat rynek i kamieniczki czekaly na remont, ale teraz jest tu bardzo sympatycznie. Dawna ulica Paniaga, dzisiaj 3-go Maja Teatr Im. Wandy Siemaszkowej Były klasztor zakonu Pijarów, dzisiaj kościół i muzeum. Hala sportowo widowiskowa . Co 3 lata Rzeszow wita polonie.W Hali na podpromiu odbywa się Festiwal Zespołów Folklorystycznych.
Kościół Bernardynow
Stary cmentarz Most zamkowy. A jak most zamkowy to musi być i zamek -wybudowany w latach 1902-1906 na miejscu dawnego zamku Lubomirskich. Dzisiaj mieści sie tu sąd , ale przez wiele lat bylo tu więzienie. Letni zamek Lubomirskich
Secesyjne wille Przy zamku czasami można spotkać zblakanego wędrowca Ale ten sobie poradzi juz pewnie pyta o drogę. Oj widać że panowie i konie mają inne zainteresowania.
Ułani wędrują... Wiele lat temu aby dostać się na drugą stroę Wisłoka trzeba bylo skorzystac z uslug przewożnika. teraz jest most a przewożnik patrzy i wspomina dawne dobre czasy. Wzdłuż rzeki są ścieżki rowerowe i nietylko rowerowe A jak komuś znudzi się jeżdzić po płaskim mozna tu poszaleć I tak spacerując alejkami mamy piekna jesień Ale juz się skończyla i jest zima i tak można iść dalej i dalej i dojść do..
 Rezerwatu przyrody - Lisia Gora. Rezerwat znajduje się w obrebie miasta A przyjazny duszek wpadł tu tylko na spacer odreagować .

najbliższe galerie:

 
DZIEŃ MATKI
1pix użytkownik ulka odległość 1 km 1pix
Rzeszów 1
1pix użytkownik popekpawel odległość 2 km 1pix
  RZESZÓW - RYNEK I OKOLICE
1pix użytkownik harmony odległość 2 km 1pix
Jedno popołudnie w Rzeszowie.
1pix użytkownik anikm odległość 2 km 1pix
Rzeszów 2
1pix użytkownik popekpawel odległość 2 km 1pix
Rzeszów
1pix użytkownik caprio72 odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 17.02.2010 10:41

Ciekawa galeria i miasto też - warto je odwiedzić.

kristofer użytkownik kristofer(wpisów:1) dodano 21.05.2009 16:51

Nigdy nie byłem w Rzeszowie. Twoje zdjęcia zachęcają do przyjazdu do tego miasta. Ciekawa galeria... Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!