m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
Przed nami brazylijskie,graniczne miasto Chui,które jest oddzielone od urugwajskiego miasta Chuy wspólną ulicą,Avenida Internacional. Późne popołudnie na Avenida Internacional. Miasta graniczne zazwyczaj bywają bardzo malownicze a Chuy jest tego dobrym przykładem. Można tu napotkać ludzi z całego kontynentu : z Urugwaju,Brazylii,Argentyny, Chile czy Paragwaju.Trafiają się też gringos.Wszystkim przyświeca jeden cel : tanie zakupy. Będąc w Chuy warto znaleźć parę godzin na wizytę w Fuerte San Miguel.Dojazd lokalnym autobusem jadącym w kierunku miasta Treinta y Tres.
Jest to fort obronny wzniesiony z różowego marmuru,w klasycznym kształcie gwiazdy, otoczony fosą z mostem zwodzonym.Mury zwieńczono blankami osłaniającymi obrońców,z basztami umieszczonymi w narożach.Na pierwszym planie spory zbiornik na wodę. Zbudowany przez Hiszpanów w 1734 r.,w czasie trwających dwa wieki sporów granicznych z Portugalią. Mundury noszone przez żołnierzy urugwajskich w czasach walk o niepodległość (początek XIX w.). Trzy lata po wybudowaniu,w 1737 r.,fort został zdobyty i splądrowany przez wojska portugalskie. Po dwustu latach,w 1937 r.,Fuerte de San Miguel został uznany za Pomnik Narodowy Urugwaju.
Usytuowanie fortu umożliwiało obrońcom doskonałą obserwację ruchów wojsk nieprzyjaciela. Stojące w pobliżu murów zabytkowe powozy należą do eksponatów Museo Criollo. Na horyzoncie Brazylia (ok. 5 km od fortu). Dojeżdżamy do miasta Rocha,stolicy departamentu o tej samej nazwie. Niedrogi Hotel Municipal przy 19 de Abril 87,jedna przecznica od centralnego Plaza Independencia. Miasto założono w 1793 r.,prawa miejskie uzyskało dopiero w 1894 r.
Wzdłuż jego wąskich,czasem brukowanych ulic,ciągną się liczne domy z późnej epoki kolonialnej i początków niepodległości. Miasto zarabia też na turystach,z których większość to wycieczkowicze wpadający tu przy okazji pobytu w nadmorskiej La Paloma. Główna aleja w miejskim parku. Kościół parafialny przy Plaza Independencia. Niedzielne przedpołudnie.Przejazd okolicznych gauchos przez miasto z okazji jakiegoś lokalnego święta.
W odległości 28 km od Rocha,nad Atlantykiem,otoczona pięknym sosnowym lasem leży La Paloma,znany kurort. Latarnia morska z 1874 r.Jej narodzinom towarzyszyła tragedia związana z zawaleniem się wieży; zginęło 18 robotników. La Paloma liczy 5 tys. stałych mieszkańców,w miesiącach letnich ich liczba wzrasta do 30 tysięcy. Na wczasowiczów oprócz plaż czekają liczne bary,restauracje i kasyno.Można zrobić zakupy w hipermarkecie, odwiedzić targ z wyrobami rękodzieła ludowego a wieczorem wybrać się do multikina.Jest także ośrodek zdrowia i kościół.

najbliższe galerie:

 
Urugwaj - Cabo Polonio
1pix użytkownik artcze odległość 51 km 1pix
Montevideo
1pix użytkownik hardin77 odległość 174 km 1pix
mi querido Buenos Aires
1pix użytkownik hardin77 odległość 321 km 1pix
Colonia del Sacramento + Carmelo i Nueva Palmira
1pix użytkownik hardin77 odległość 323 km 1pix
Miasto La Plata,  marzec 2012
1pix użytkownik smok-1 odległość 337 km 1pix
ARGENTYNA.Buenos Aires.
1pix użytkownik irolek odległość 371 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 27.05.2009 20:03

Dobra,ciekawa galeria-zwłaszcza że "obieżyświat"nie często bywa w tamtych stronach-pokazane bardzo przystępnie-pozdrawiam.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 27.05.2009 09:40

nie wiem gdzie bym wolał mieszkać w Chuy czy Chui ;)

magnus użytkownik magnus(wpisów:35) dodano 27.05.2009 07:38

Daje Ci dyche, i pokazuj więcej. Fajna galeria i fotki też. Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!