m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (43):

 
Dworzec Białoruski w Moskwie jest stacją końcową dla pociągów przyjeżdżających z zachodu. Dworzec Kurski w Moskwie rozsławił Wenedikt Jerofiejew w swym poemacie Moskwa-Pietuszki. Dworzec Jarosłwski- to z tego dworca odjeżdżają pociągi na północ i na wschód. Chluba rosyjskiej kolei. Rassija w ciągu 7 dni pokonuje najdłuższy odcinek na świecie z Moskwy do Władywostoku Odjeżdża codziennie z dworca Jarosławskiego Można też do Pekinu
Rzeka Wiatka. Setki mniejszych i większych rzek kolej pokonuje na swojej trasie. Dworzec w Kirowie Pociąg firmiejnyj relacji Irkuck-Moskwa-Irkuck Jekaterynburg. Zamiast na złom trafił na pomnik Tiumień. Dworzec po remoncie będzie pewnie jednym z okazalszych na Syberii
Tiumeń. Za oknem taki widok Na stacjach gdzie pociąg zatrzymuje się na dłużej można zaopatrzyć się u miejscowych babuszek w chleb, kiszone ogórki i piwo Na moście na Irtyszu Przedmieścia Omska Przedmieścia Omska Omsk i jego piękny dworzec.
Stacja Barabińsk w obwodziwe Nowosybirskim Mała wioska w Krasnojarskim Kraju ma także ładny dworzec. Krasnojarsk Orient ekspres na stacji w Krasnojarsku. Rzeka Jenisej w Krasnojarsku ma kilometr szerokości.
Stacja Ilanskij Handel kwitnie Stacja Ilanskij A to już Bajkalsko-Amurska-Magistrala Kolejowa (BAM) i zupełnie inne widoki. Na pewnym odcinku trasa biegnie wzdłuż rzeki Kuty która w miejscowości Ust-Kut wpada do rzeki Leny Stacja Lena. Stacja przesiadkowa dla osób udających się dalej w podróż rzeką Leną do Kireńska, Leńska , Olekmińska i Jakucka
Miasto Ust-Kut nad rzeką Leną ważny port przeładunkowy. W zimie temperatura spada tu do -50C Rzeka Lena. Jedziemy po jedym moście kolejowym na tej rzece. Za oknem dzika przyroda. Na stacji w Ust-Kut wysiedli prawie wszyscy pasażerowie. W wagonie jedziemy sami. BAM biegnie przez mało zamieszkane tereny Tunel miał kilka kilometrów długości.
Tylko góry, lasy, rzeki i jeziora. Sewierobajkalsk jedna z najważniejszch stacji BAM. Ze  względu na pośpiech, oszczędność i warunki naturalne na niektórych odcinkach położono tylko jeden tor. Szyba w wagonie była brudna Ze względu na wieczną zmarzlinę tory nie były w najlepszym stanie i pociąg poruszał się z prędkością       60 km/h

najbliższe galerie:

 
Krasnojarsk widziany z Sajanu Wschodniego
1pix użytkownik dispar odległość 271 km 1pix
Podróż koleją transyberyjską na SYBERIE
1pix użytkownik ulka odległość 277 km 1pix
Nowosybirsk
1pix użytkownik diabliszcze odległość 369 km 1pix
Brack
1pix użytkownik wanieczka odległość 834 km 1pix
Rejs rzeką Angarą
1pix użytkownik wanieczka odległość 934 km 1pix
Z życia pociągu transsyberyjskiego. . .
1pix użytkownik imod odległość 949 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
shell użytkownik shell(wpisów:134) dodano 29.10.2011 21:02

Wspaniała podróż - tez się kiedyś wybiorę .

muzelea użytkownik muzelea(wpisów:167) dodano 13.06.2010 19:51

pociągi to mój ulubiony środek transportu, a i po Rosji trochę nimi pojeździłam i muszę powiedzieć, że pozytywnie mnie zaskoczyłz. a twoje glaria jest brdzo ciekawa. gratuluję.

borys2015 użytkownik borys2015(wpisów:31) dodano 28.12.2009 13:25

bardzo ciekawa i interesująca galeria ,,kolejowych'' zdjęć

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 31.05.2009 21:16

Piękna podróż-napisz proszę coś więcej,są to bardzo ciekawe miejsca-pozdrawiam.

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 31.05.2009 21:12

Niesamowita podróż. Gratuluję pokonanego dystansu.
Ja poproszę trochę więcej zdjęć z wnętrz pociągów, jeśli będzie taka możliwość.
Raz jechałam pociągiem do Sankt Petersburga przez dwa dni i na pewno tego nigdy nie zapomnę - było zabawnie, strasznie i bardzo oryginalnie :)

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1408) dodano 31.05.2009 20:39

„Wot Ty Wanieczka dajosz”
Zaczynasz mnie intrygować. Jak Ci udało się przejeździć tyle kolejami RŻD? A ten „Orient Ekspres” w Krasnojarsku to już mnie całkiem osłabił.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!