m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (37):

 
Bangkok - stolica Tajlandii.Podczas swojej koronacji w 1782 r. Rama I nadał stolicy nazwę składającą się z 43 sylab. Przez kolejne lata dodano   jeszcze 21 sylab. Nazwa ta obecnie znajduje się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najdłuższa nazwa geograficzna na świecie.
Wat Arun - Światynia Świtu Mury ozdobione wielobarwną ceramiką., kawalkami porcelanowych kafelkow ofiarowanych niegdyś przez wiernych. Mimo że Światynie ukończono w XiX jest przykladem stylu światyń z okresu Ajuthaja /1350-1767/ W centrum Prang - wysoki monument zaokraglony na szczycie.Prang to symbol 33 stacji przez które trzeba przejść aby osiagnąć doskonalość. Centralny Prang ma ok 70 m wysokoci.
Budowę Wielkiego Palacu rozpoczął Krół Rama I ale za jego czasow zostaly wzniesione tylko fundamenty Każdy z nastepców palac rozbudowywal , efektem czego jest zespół budowli z róznych okresów Tajlandii. Posąg mitycznego olbrzyma nie wystraszył nas i idziemy dalej ogladać światynie kapiące blyskotkami i złotem Gigantyczny posąg odpoczywającego buddy spogląda na tlumy zakłócającege jego spokój
 Można tu dostać oczopląsu od bogactwa i przepychu Jest tu bajecznie kolorowo i bogato
Po 3 tygodniacho podróży po Indochinach wracamy do Bangkoku 5 grudzień w Tajlandi jest świętem i dniem wolnym od pracy, w tym dniu król obchodzi urodziny. Juz widzę jak z okazji urodzin jakiegoś naszego polityka wszyscy ubieramy się w jednakowe koszulki.Od nas z gropy kilka osob tez się nichcacy ubralo w żółte koszulki , byl problem zeby nie zginąć ha ha. Nie pamietam jak nazywal sie plac gdzie zostal przygotowany poczęstunek dla każdego chetnego,Ale kolejki szły szybko i można bylo cooś pokosztować. Masa ludzi , olbrzymie kolejki 
 po darmowy poczęstunek na imprezie urodzinowej, każdy sie bawi i czeka na popołudniowe główne uroczystości ktoóe rozpoczna sie po przejeżdzie króla przez miasto.
Oczywiście wszyscy chca wygladać elegancko , zaklady fryzjerskie na miejscu. Niestety nie mogliśmy czekać na calę uroczystości bo byly obawy ze moglibyśmy potem nie przejchać przez miasto a mieliśmy niestety juz wylot do domu. Przejazd krola ogladaliśmy na bazarze, krół niestety przejechal tylko w zamknietej limuzynie.Ale ludzie na ulicach , na straganach , wszyscy palili świece, naprawde nastrój byl niesamowity. W koncu nie codzień udaje mi się byc na urodzinach u Króla .
No jeszcze na droge troszkę szarańczy i innych robaczkow i mozemy wracacać do domu .

najbliższe galerie:

 
Tajlandia
1pix użytkownik mocar odległość 75 km 1pix
Most na rzece Kwai
1pix użytkownik pipol odległość 106 km 1pix
Tajlandia. Cmentarz, most na rzece Kwai i Kolej Śmierci.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 106 km 1pix
Tajlandia - Kanchanaburi i most na rzece Kwai
1pix użytkownik nola76 odległość 108 km 1pix
Tajlandia czyli moje pierwsze spotkanie z Azja cz. II
1pix użytkownik michal1988 odległość 108 km 1pix
Kanchanaburi
1pix użytkownik reni3 odległość 117 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
ulka użytkownik ulka(wpisów:265) dodano 10.06.2009 19:26

,,ajka'' dziekuje oczywiście masz rację, tak to jest jak czlowiek zamiast zwiedzać i notować to chodzi na imprezy ha ha.

doris użytkownik doris(wpisów:744) dodano 10.06.2009 13:28

Ulka zwiedziłaś " kawał " świata. Miło się z Tobą podróżuje :-)
Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!