m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (18):

 
Jest to unikalny zbiornik wodny w skali całej wyspy, wytworzony w czasie wulkanicznych wybuchów w XVIII wieku. Do jeziora można dojść wędrując z położonego na południe od niego, przy drodze Salinas de Janubio - El Golfo, parkingu,  albo można popatrzeć z punktu widokowego położonego we wschodniej części krateru. Algi zamieszkujące to jeziorko, nadają mu niepowtarzalny, intensywnie zielony kolor. Wulkan El Golfo, na przestrzeni lat, został częściowo wchłonięty przez Ocean Atlantycki, wschodnia cześć krateru, od strony wyspy, pozostała jednak nienaruszona. Woda w jeziorze jest pochodzenia oceanicznego, intensywne jej odparowywanie spowodowało, ze jest ona mocno zasolona, prawdopodobnie bardziej niż woda w Morzu Martwym.
Ten ptak patrzył się na mnie, ja na niego i... nie wytrzymałem po 10 min.
Na skutek intensywnego procesu parowania, w ostatnich dwudziestu latach, powierzchnia jeziora zmniejszyła się prawie o połowę. Ten przesympatyczny, uśmiechnięty pan w seledynowej koszulce to ja. Plaża nie nastraja do jogingu na bosaka. Ewentualnie w czarnych japonkach ;) jeden z wielu mieszkańców pobliskich skał. Bliżej nie podchodziłem bo bałem się, że utnie mi głowę !!!! Skały wulkaniczne w wielu kolorach.
Za skałami mieścina El Golfo. Następnie udaliśmy się dość monotonną drogą do Los Hervideros wulkan...lawa...wulkan....lawa...wulkan....lawa.... dobrze, że miałem cd z polską muzyką biesiadną bo bym usnął za kierownikiem mojego bolidu ze znaczkiem pioruna !!!! Mianem Los Harvideros określa się interesujące formacje skalne leżące mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Salinas de Janubio a El Golfo. Przez lata, fale morskie wydrążyły tunele i groty w zastygłej lawie, w których woda, szczególnie zimą, tworzy interesujące iluminacje. Los Harvideros (od »hervir« = gotować, kotłować).teresujące iluminacje.

najbliższe galerie:

 
Lanzarote (maj 2008)
1pix użytkownik pipol odległość 4 km 1pix
KANARY - Lanzarote Parque Nacional de Timanfaya
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 6 km 1pix
LANZAROTE - z życzeniami FELIZ NAVIDAD 2017!
1pix użytkownik przemyslaw odległość 6 km 1pix
Lanzarote - księżycowa wyspa
1pix użytkownik adriannag odległość 6 km 1pix
KANARY - Lanzarote - w jeden dzień
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 7 km 1pix
 Lanzarote - Park Narodowy Timanfaya
1pix użytkownik goldgrass odległość 7 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
pipol użytkownik pipol(wpisów:9050) dodano 07.07.2012 09:12

Oczywiście, że zrobiłem zdjecia. Inaczej by ich nie było ;)))) Pozdrawiam

diane użytkownik diane(wpisów:1) dodano 02.07.2012 22:11

Pięknie! Nie wiem czy zdjęcia "zrobione", czy nie, ale w gruncie rzeczy jakie to ma znaczenie? Lanzarote to przepiękna wyspa, a powyższe zdjęcia wzbogacają moje wspomnienia. We mnie wrażenia po wyspach pozostaną na stałe. A hiszpańskie mewy zaskakująco szczupłe :) Pozdrawiam !

archipio użytkownik archipio(wpisów:892) dodano 09.12.2009 22:08

Kilka naprawdę bardzo dobrych zdjęć na początek.
Szkoda, że potem wyraźnie mniej ciekawie.
Wierzę, że sona_dora się pomyliła - powinna docenić, jako autorka innych galerii z tego miejsca.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9050) dodano 09.12.2009 17:30

900 m piechotą, 1200m autem.

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 05.12.2009 15:09

Sorry Pipol, chciałam wystawić ci 9 i zrobiłam czeski błąd - może zasugerowałam się Twoja oceną mojej galerii :-))) Wybacz. A Ty ile masz km do pracy ? pozdrawiam serdecznie

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 05.12.2009 14:46

Pipol Byłam na Lanzarote. Piękne miejsce. Widzę, że masz dobry sprzęt i jesteś profesjonalistą, ale jak dla mnie zdjęcia są trochę za "mocno" zrobione

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!