m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (31):

 
31 sierpnia 1957 roku  na placu Merdeka  po raz ostatni opuszczono brytyjską flage  zastepując ją flagą nowego państawa - Malezji. Kuala Lumpur, stolica Malezji,  leży w pobliżu zachodniego wybrzeża połwyspu malajskiego. Nazwa powstała od dwóch rzek. Jedna czysta i klarowna,a druga zanieczyszczona żółtym mułem. Rzeki płyną obok siebie przez dłuższy czas i ich wody nie mieszają się. Wspaniałe widoki rozpościerają się z  Kuala Lumpur Tower. Nowoczesna, wysoka na 421 metrów betonowa wieża, udostępniona publiczności w sierpniu 1996 r. Jest to najwyższą tego typu wieżą w Azji.  Z restauracji znajdującej na szczycie Kuala Lumpur Tower turyści mogą podziwiać wspaniały widok na całe Kuala Lumpur, panoramę doliny rzeki Klang albo z platformy widokowej, albo z obrotowej restauracji. Wieża pełni funkcje telekomunikacyjne. Jest wykorzystywana do transmisji programów radiowych i telewizyjnych.
 Dobrze widoczne są także wieże Petronas Twin Towers.
Po obiedzie w KL Tower wybraliśmy się na wycieczkę do jaskini Batu. Jaskinia Batu,  znajduje się na obrzeżach miasta.  Jest to jedno z najważniejszych miejsc kultu hinduistycznego w Malezji. Ludność pochodzenia hinduskiego stanowi około 10% mieszkańców Malezji i w całym kraju jest wiele świątyń hinduistycznych.
Do jaskini wchodzi się długimi schodami. Po drodze witały nas małpki przyzwytczajone do idących turystów. Nie uciekały gdyż często otrzymywały smakołyki. Wewnątrz jaskini znajdują się liczne kapliczki. Modlą się w nich wyznawcy różnych bóstw: bogini Parvati, Boga Ganesha, Boga Sziwy.  

Niestety tylko w oddali mogliśmy zobaczyć pałac królewski Istana Negara oraz zmianę warty.
Nasi przewodnicy.
Pomimo swej przemiany w supernowoczesną metropolie KL zachowalo swoj staroswiecki urok z epoki kolonialnej. WieZe - Petronas Twin Towers licza 88 pieter i 452 m. wysokosc. W wieżowcu mieszczą się siedziby instytucji kulturalnych oraz Petronas Performing Arts Grup. Przy odrobinie szczęscia można przejść mostkiem łączącym obie wieże. Czas powrotu się zbliża. Jeszcze kolacja przy tańcach i muzyce malezyjskiej. Potem już tylko lotnisko , samolot ...dom.

najbliższe galerie:

 
PZ-MALEZJA.Batu Caves
1pix użytkownik irolek odległość 4 km 1pix
Batu Caves
1pix użytkownik muczacza odległość 6 km 1pix
MALEZJA...THAIPUSAMT W BATU CAVES
1pix użytkownik deszcz odległość 6 km 1pix
PZ-MALEZJA.Kuala Lumpur
1pix użytkownik irolek odległość 17 km 1pix
Kuala Lumpur
1pix użytkownik doracz odległość 18 km 1pix
Malezja A.D.  1980
1pix użytkownik achernar-51 odległość 19 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
alpina użytkownik alpina(wpisów:175) - Użytkownik usunięty. dodano 09.01.2011 14:39

Współpracuje z Malezyjczykami z KL, ale nigdy tam nie byłam; fajnie zobaczyć przynajmniej namiastkę jak żyją; bardzo podoba mi się zdjęcie 25 (te kamieniczki są śliczne i ciekawawie komponują się nowoczesnymi budynkami). Co do zdjęcia 18, też mi się podoba i mam takie wrażenie, że ten trzeci pan wartownik chyba nie miał ochoty być fotografowany. Pozdrawiam.

watcher użytkownik watcher(wpisów:1927) dodano 28.02.2010 16:49

Zdjecia 25 i 26 sa kapitalne.

olazim użytkownik olazim(wpisów:2243) dodano 07.07.2009 19:55

Pięknie-chcialabym to wszystko zobaczyć/nic z tego nie będzie/ale pomarzyć można -zd.nr.4 i 26-super-pozdrawiam.

karol użytkownik karol(wpisów:58) dodano 21.06.2009 15:26

Witam.
W Dubaju mówią , że ich jest najwyższy, chociaż jeszcze go budują i nie wiedzą ile będzie miał metrów. Każdy kraj chciałby mięć najwyższy wieżowiec i móc się tym pochwalić. Ciągle coś się buduję więc i klasyfikacja musi się zmieniać.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!