m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (21):

 
Na miejscu byliđmy rano. Dlatego niestety widoki jeszcze przeslaniay chmury... Wejđcie zdobi drobna fontanna Już na początku mogłam podziwiać rosnące drzewko pomarańczy, co było wielkim przeżyciem dla tak młodej osoby jak ja... ;) W ogrodzie rośnie tu ponad 3.000 gatunków drzew, krzewów i roślin kwiatowych. Ogród nawet w  pochmurny dzień wydaje się być cudowny.
Małe oczko wodne w centrum ogrodu. Piekne kielichy kwaiatowe zwisające ku ziemi. Lilie wodne zdobiace tafle wody
zbiornika. Podziwiać można tu wiele gatunków kaktusów z całego świata. Występuja tu też niespotykane na codzień egzotyczne rosliny.
Niezwykłe rośliny zadziwiaja nas również swoim kształtami i wielkością. Na zdjęciu prawie 2 metrowy kaktus. Okazały staw otoczony wspaniałą roślinnością. Piękno urwistego brzegu na północ od Blanes przyciągało wielu znanych. To Carlos Faust właśnie tutaj 1928 roku urządził tu słynny na cały świat ogród botaniczny Mar i Mutra. Skalne zbocze. Na jedenej ze skał można zobaczyć nadmorskiego ptaka.
Jedna z najbardziej przepięknych alei w ogrodzie. Budowla obok widowiskowego skalnego urwiska, przypominająca miniaturkę greckiej światyni. To chyba moje ulubione miejsce ;)

najbliższe galerie:

 
Malgrat de Mar, Hiszpania
1pix użytkownik voyager747 odległość 2 km 1pix
Hiszpania:  Malgrat de Mar - Barcelona - Tossa
1pix użytkownik o-kropka odległość 3 km 1pix
Blanes, Hiszpania
1pix użytkownik voyager747 odległość 3 km 1pix
Malgrat de Mar
1pix użytkownik gpiotrek1 odległość 3 km 1pix
PINYA DE ROSA , KAKTUSOWY RAJ
1pix użytkownik donita odległość 4 km 1pix
Ogród Botaniczny Marimurtra
1pix użytkownik foto-jaro odległość 4 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 08.02.2010 19:06

Piękna jest ta Twoja zielona Hiszpania-ostatnio wszyscy mnie tak kuszą jej urodą że chyba tam się wybiorę/jesienią/Zd.nr.11-przepiękne strelicje-
lubię te kwiaty-bardzo długo można je trzymać w wazonach i pięknie wyglądają.Urocze jest również zd.nr 20-piękna,kolorowa i pachnąca aleja-pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!