m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (27):

 
Dla większości turystów Punta Arenas jest bazą do eksploracji chilijskiej Patagonii i Ziemii Ognistej.Miasto jest stolicą prowincji Magallanes,leży na niegościnnym,wystawionym na silne wiatry brzegu Cieśniny Magellana.Panorama miasta ze wzgórza Cerro de la Cruz. Na środku Plaza de Armas stoi okazały,odlany z brązu pomnik Magellana. Palacio Braun-Menendez,obecnie ośrodek kultury i muzeum historii regionu. Casa España i restauracja La Tasca - centrum. Odchodzące,drewniane Punta Arenas... Santuario Maria Auxiliadora - neogotycka świątynia i klasztor.Z prawej strony,fascynujące Museo Regional Salesiano.
Cementerio Municipal,miejski cmentarz.Wśród alei obsadzonych nieskazitelnie przystrzyżonymi cyprysami,w marmurach i piaskowcach tej eklektycznej nekropolii odbijają się burzliwe dzieje Patagonii.Prosty pomnik miejscowego indianina oraz uroczyste epitafia na nagrobkach pionierów i marynarzy pochowanych daleko od ojczyzny,są przytłoczone przez okazałe mauzolea zbudowane pod koniec XIX wieku. Na południe od Punta Arenas.
Jeśli nie pada,ukazuje się leżąca po drugiej stronie Cieśniny Magellana Ziemia Ognista. Dalej na południe znajduje się niewielka osada rybacka Punta Carrera,parę chałup tuż przy brzegu. Przystań rybacka w Punta Carrera. W odległości 60 km od Punta Arenas leży Fuerte Bulnes, zrekonstruowana w 1940 r.,trochę kiczowato,pierwsza chilijska osada na tym obszarze. Została założona przez kapitana Johna Williamsa,żeglarza z Bristolu w służbie rządu Chile.
Po pięciu latach,w 1848 r.,osadę przeniesiono na północ,gdzie znaleziono bardziej odpowiednie miejsce o nazwie Sandy Point,po hiszpańsku Punta Arenas. 247 km na północ od Punta Arenas leży drugie co do wielkości miasto chilijskie Patagonii,Puerto Natales,które ma kapitalne położenie - na skraju pampy,nad Cieśniną Ostatniej Nadziei (Seno Ultima Esperanza),w sąsiedztwie wysokich szczytów. Poza agencjami turystycznymi,restauracjami i zakwaterowaniem miasto nie ma zbyt wiele do zaoferowania.Jest użyteczne jako baza do odwiedzenia PN Torres del Paine,Jaskini Milodona,lodowców PN Bernardo O'Higgins oraz argentyńskiego PN Los Glaciares. W drodze do parku Torres del Paine obowiązkowym przystankiem jest Cueva del Milodon,ogromna (30 m wysokości) jaskinia,w której w 1895 r. odnaleziono świetnie zachowane szczątki olbrzymiego leniwca żyjącego w plejstocenie. Wewnątrz jaskini znajduje się rekonstrukcja zwierzęcia. Krótki postój gdzieś w połowie drogi między Puerto Natales a parkiem.
Zaczynają się pojawiać krajobrazy niczym z Tolkiena. Przez drogę przechodzi stado guanako,dzikich przodków lamy.Przewodnik mówi,że samce mają zazwyczaj haremy. PN Torres de Paine jest uważany za jedno z najwspanialszych miejsc na Ziemi.Mnóstwo jezior,szczytów,lodowce,kaskady wodne oraz wiele gatunków roślin i zwierząt.Klimat : wietrzny,chłodny i nieprzewidywalny.Nazwa paine wywodzi się z języka Tehuelczów,andyjskich Indian i oznacza błękit. Niezwykłe w kształcie Rogi - Cuernos del Paine. Lago Grey a w oddali lodowiec Grey.Jego pole lodowe jest jednym z największych na świecie,jest połączony z lodowcem Perito Moreno po drugiej stronie Andów,w Argentynie. Niewielkie góry lodowe na Lago Grey.
Rio Paine jest jak kanał łączący większość jezior w parku.Cascada Paine znajduje się między Lago Paine a Lago Nordenskjold. Wody z Lago Nordenskjold wpadają do Lago Pehoe,tworząc po drodze wodospad Salto Grande.

najbliższe galerie:

 
CHILE&Argentyna -PATAGONIA
1pix użytkownik martyna odległość 232 km 1pix
Torres del Paine, nad Lago Pehoe
1pix użytkownik sona_dora odległość 232 km 1pix
lot nad Ziemią Ognistą
1pix użytkownik muztaghata odległość 250 km 1pix
Ziemia Ognista
1pix użytkownik perla27_12 odległość 250 km 1pix
Torres del Paine
1pix użytkownik polik odległość 251 km 1pix
Miejsca - Argentyna / Ushuaia
1pix użytkownik slav odległość 251 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
hardin77 użytkownik hardin77(wpisów:174) dodano 30.12.2013 00:03

Dziękuję Nola za odwiedzenie galerii.
Mam nadzieję,że Twe plany związane
z wyjazdem do Argentyny i Chile
nabiorą w nadchodzącym roku realnych
kształtów.
Pozdrawiam.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6835) dodano 27.12.2013 21:35

Chile i Argentyna to po Nowej Zelandii największe moje marzenie:) Mam nadzieję, że szybko się spełni:)
Przepięknie tam i nadal dziko, zwłaszcza foty od 19 do końca:)
pozdrawiam:)

jezier użytkownik jezier(wpisów:40) dodano 14.07.2011 20:55

Patagonia, mam nadzieję, że kiedyś zobaczę ją na własne oczy. Niesamowita kraina. Pozdrawiam

oli użytkownik oli(wpisów:144) dodano 19.11.2010 00:57

Po prostu:prawdziwe fotografie + surowy klimat Chile, czyli galeria o Chile taka jakiej szukałem

hardin77 użytkownik hardin77(wpisów:174) dodano 13.04.2010 21:58

magdaleno nie czekaj,"więc kim byś była-włóż
na siebie coś i rusz ! ...",
to wcale nie jest aż tak daleko ani tak drogo...
Dziękuję za pochlebną,choć trochę na wyrost,opinię.
Pozdrawiam.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 13.04.2010 08:16

Przepięknie w tej Patagonii! Też tam chcę! Dlaczego to tak daleko?! Pozdrawiam serdecznie największego na OŚ ambasadora Ameryki Południowej:-)

walczis użytkownik walczis(wpisów:127) dodano 11.03.2010 15:24

patagoński step, góry lodowe i Andy..bezcenne widoki

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!