m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Gdzieś nad Atlantykiem. Lot niestety jest lekką porażką ok. 10 godzin. Ten widok przywitał nas na lotnisku w Varadero Takimi busikami poruszają się turyści. Są dosyć komfortowe i posiadają klimatyzację. Plaża przy hotelu. cd. Jeżeli mamy dosyć słonej wody (a jest bardzo słona) możemy przenieść się do hotelowego basenu.
Główna ulica w Varadero cd. Tym mostem opuszczamy Varadero. Od czasu do czasu ktoś z niego skacze. Młodzież jak wszędzie lubi sport i wodę. To już rozrywki dla turystów. Niestety większość Kubańczyków na takie przyjemności nie stać. w tej wieży zdaje się mieści się kawiarnia.
Widok na morze z cypla. Na zwiedzanie Varadero warto wypożyczyć skuter. W miarę tanio i wygodnie można dostać się we wszystkie interesujące miejsca. Wracam na plażę przy hotelu. Muszę przyznać, że takiego piasku i takiej plaży chyba jeszcze nie widziałem. Hotelowa siłownia, całkiem dobrze wyposażona. Takimi quadami rozwozili napoje. Ale te wszystkie duże i małe punkty są państwowe. Cudeńko napotkane po drodze.
Pod koniec wyjazdu wybrałem się na nurkowanie. Klub Barracuda z Varadero. Myślę, że mogę polecić. Nurkowanie dosyć lajtowe (30 i 10 m). Pakiet dzień nurkowy 70 CUC (około 65 euro). Wymagana jest licencja. Od spotkanego po drodze rybaka zakupiliśmy frutti di mare. Ugryzła mnie w palec więc ją zjadłem. A tak na poważnie polecam - pychota. Z poznanymi na nurkowaniu kolegami: Włochem (w środku, autor zdjęć podwodnych) i Hiszpanem. Zestawy butli. A to zdjęcia podwodne. Ich autorem jest kolega z Włoch. Nieprawdopodobna ilość niepłochliwych ryb. Wydaje mi się, że nie nurkuje tam za dużo ludzi.
Wracając do mariny mijaliśmy po drodze ten ośrodek. Kubańczyk na zdjęciu przez kilka lat przebywał w Polsce i całkiem nieźle mówił w naszym języku. Wyjście z mariny. W takich miejscach nie obywa się bez policji. Ale dokumentów nam nie sprawdzali. Recepcja naszego hotelu Quatro Palmas (cztery Palmy). Kolacja po nurkowaniu. Obsługująca nas bardzo sympatyczna kelnerka. Wieczorem do baru
na mojito i cygaro :-) A wieczorem animacje i inne zabawy :) Kubanki są naprawdę ładne. To był pokaz w stylu wieczór miłości. Motoryzacja stanęła na Kubie w roku 1959.
Żółta tablica znaczy, że jest to auto prywatne. Skąd my to znamy? Zalążek prywatnej przedsiębiorczości. Normalny domek jak wiele innych. Wejście na lotnisko w Varadero cd.
W środku są sklepy na których pisze duty free. Ale faktycznie alkohol jest tam chyba najtańszy. Można również płacić kartą. Poczekalnia lotniskowa. cd. Nasz airbus W czerwcu zaczyna się sezon huraganów. My mieliśmy piękną pogodę dopiero jak byliśmy na lotnisku zerwał się porywisty wiatr i spadł bardzo duży deszcz. Przez chwilę obawiałem się czy nie odwołają lotu. Jednak wystartowaliśmy o czasie.
Na zakończenie rzut okiem na Kubę z góry. Zapraszam niedługo do następnej galerii z cyklu Moja Kuba, tym razem Havana.

najbliższe galerie:

 
Varadero
1pix użytkownik waldemar odległość 7 km 1pix
Kuba cz. 19 ( ostatnia ) - Varadero.
1pix użytkownik wmp57 odległość 8 km 1pix
Kuba Varadero
1pix użytkownik marilyn_peter odległość 11 km 1pix
coches cubanos
1pix użytkownik waldemar odległość 52 km 1pix
Kuba  /prowokacja/
1pix użytkownik knfred odległość 52 km 1pix
Rajska strona Kuby
1pix użytkownik marilyn_peter odległość 72 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
mironel użytkownik mironel(wpisów:255) dodano 28.08.2009 19:54

Jafry czytam twój komentarz i przyznam, że nie rozumiem o co Ci chodzi. Przedstawiony został przeze mnie typowy wakacyjny wyjazd, czyli: zabawa, plaża, total luz. Zresztą co można przeżyć podczas jednego tygodnia. Co do pytania czy warto jechać na Kubę? A czy warto jechać do Maroka, Izraela, RPA? Zawsze warto, na tym polega chyba misja obieżyświata. Wyjazdy w basenie Morza Śródziemnego nie są jednoznaczne cenowo więc też dobrze byłoby abyś uściślił, który rejon. pozdrawiam M

mironel użytkownik mironel(wpisów:255) dodano 21.07.2009 11:47

A możesz uściślić?

jula użytkownik jula(wpisów:45) dodano 18.07.2009 14:52

kilka fajnych zdjęć ale kilka zbednych ,pozdrawiam

olazim użytkownik olazim(wpisów:2269) dodano 15.07.2009 19:58

Widzę że atrakcji było bardzo dużo/bardzo róznych/ale to świetnie ,więcej pozostanie we wspomnieniach-pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!