m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Zwiedzanie Hawany rozpoczęliśmy od Muzeum Rewolucji Nie bardzo polecam chyba, że ktoś lubi oglądać muzea typu obóz partyzancki. Muzeum najlepiej prezentuje się z zewnątrz. Warta honorowa. Etapy rewolucji. Czytaj: Fidel, Fidel, Fidel. Podpis brzmi dziękujemy kretyni za pomoc w zrobieniu rewolucji. Największą atrakcją była zmiana warty. Wartę pełnią również dziewczyny. Zaczynamy zwiedzać Hawanę.
Odrestaurowane budynki są przepiękne. cd. Plac przy Kapitolu. W tle hotel Telegrafo. Autka. To jest temat sam w sobie. Zapuszczona mini aleja handlowa.
Mimo swojego wieku trzymają się fantastycznie. Wchodzimy na plac. W dali widać zarys Kapitolu. Hawańska ulica. Pamiętacie takie saturatory? cd. i znowu autko.
Ta stara Kubanka dopadła mojego kolegę. W ustach ma wielkie cygaro. Po zrobieniu zdjęcia zażyczyła sobie 1 peso :-) Kapitol w pełnej krasie. Jego budowa trwała tylko 3 lata. Budynki naprzeciwko Kapitolu. Niestety większość Hawany to ruina. Rzut okiem ze schodów i wchodzimy do środka. Przed wejściem należy kupić bilety ale tę wizytę szczerze polecam.
Można posiedzieć przy bardzo ważnym biurku lub udawać przewodniczącego. Tak wygląda sala obrad. Korytarze również są ZACHWYCAJĄCE. Biblioteka, zdjęcie zza krat. Tabliczka informacyjna, dla umiejących po hiszpańsku.
Statua znajdująca się przy wejściu do parlamentu. Kapitol pełni funkcje muzeum. Ale jest utrzymany w stanie bardzo dobrym. Jestem przekonany, że kiedyś odzyska swoją funkcję. Idziemy zwiedzać Hawanę. Widoczki z ulic cd. cd.
Policja najczęściej dosiada ład bodajże 2107 a z motocykli honda shadow. Na ulicach królują stare amerykańskie krążowniki szos i rosyjskie łady. Dziewczyna i samochód. Polecam przejazd takim autobusem habana bus tour. Bilet w cenie 5 CUC upoważnia do przejazdu cały dzień. Przynajmniej tak zrozumiałem :-) Jeżeli nie mamy za dużo czasu jest to niezła alternatywa na zobaczenie miasta. Jeździliśmy ulicami o różnych standardach.
Po prawej stronie knajpka. obok muzeum rewolucji. Część ulic jest bardzo szeroka i samochodów też nie za dużo. School bus. karaluchy?.... Zrobiliśmy sobie postój nad morzem. Polecam tamtejsze knajpki.
Niestety stare samochody... pięknie wyglądają ale się psują. Zapraszam niedługo do następnej galerii - Moja Kuba - Havana nr2.

najbliższe galerie:

 
Moja Kuba nr 3 - Havana, ludzie, samochody
1pix użytkownik mironel odległość 1 km 1pix
KUBA...TROPICANA - 100 % KUBY W KUBBIE.
1pix użytkownik deszcz odległość 4 km 1pix
Kuba 1
1pix użytkownik waldemar odległość 4 km 1pix
Kuba
1pix użytkownik atropacz odległość 5 km 1pix
Kuba cz.  1 - Hawana (1)
1pix użytkownik wmp57 odległość 5 km 1pix
Kuba.  pojazdy.
1pix użytkownik saturn odległość 5 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 28.01.2010 11:18

No, no - całkiem fajna ta Kuba i galeria również.

mironel użytkownik mironel(wpisów:255) dodano 16.07.2009 14:09

Mojito hihi. Dziękuję. Obieżyświat jedna wzbogaca. Już poprawiam.

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1408) dodano 16.07.2009 13:01

Mironel - z przyjemnością oglądam Twoje zdjęcia z Kuby i i czytam opisy do nich.
Dziekuje za kolejne chwile wirtualnie spędzone na Kubie.
Czas na mojito ;)
.... i dalej w drogę.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!