m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (38):

 
Wąchocki rynek. Pomnik Jana Piwnika Ponurego - majora Wojska Polskiego, który w czasie II Wojny Światowej prowadził na tym terenie akcje dywersyjne przeciw okupantom. Widok z tamy na rzece Kamienna na opactwo cystersów w Wąchocku. Kościół pod wezwaniem świętego Floriana wchodzi w skład opactwa cystersów. Kościół oraz klasztor pochodzą z pierwszej połowy XIII wieku. Sztucznie utworzony zalew na rzece Kamienna.
Pomnik sołtysa w Wąchocku. W centrum Wąchocka dominuje niska, stara zabudowa. Większość domów i ogródków jest zadbana. Tu odnowione dwa różne typy domów: murowany i drewniany. Droga na dworzec kolejowy. Domy przy ulicy prowadzącej na cmentarz.
Jeszcze jeden domek z minionej epoki. Wąchocki cmentarz położony jest na malowniczym wzgórzu nad zalewem. Stara część cmentarza. Pośród starych mogił powstają nowe grobowce rodzinne. Widok od strony Wąchocka na Rataje. Świeżo wyremontowany dom, w którym do niedawna znajdowało się nadleśnictwo w Ratajach.
Furmanka, to rzadki już widok w polskiej wsi. Dojrzewające na polach zboże. Lipcowe łąki w Ratajach. Przed burzą. Wczesny świt w uśpionej wiosce.
Nad polami unoszą się poranne mgły. Powoli budzi się dzień w Ratajach. Czy jest gdzieś w Polsce jakaś wieś bez kota? U podnóża Łysej Góry. Książę Jeremi Korybut Wiśniowiecki (1612 -1651) pochowany jest w krypcie klasztoru pobenedyktyńskiego na Świętym Krzyżu. W krypcie.
Widok ze szczytu Łysej Góry. Świętokrzyskie krajobrazy. Malownicze widoki. W drodze do Michniowa. Pieta Michniowska jest symbolem Michniowa. Michniów to wieś spacyfikowana przez Niemców w lipcu 1943 r. Jest miejscem upamiętnienia setek polskich wsi, które dotknęły krwawe represje ze strony okupanta.
Pomnik poświęcony pomordowanym w Michniowie.

najbliższe galerie:

 
Polska - Wąchock
1pix użytkownik marioli odległość 1 km 1pix
Wąchock - opactwo cystersów
1pix użytkownik kikulisko odległość 1 km 1pix
Marcinków,miejsce w którym Anioły mówią Dzień Dobry...
1pix użytkownik lignarius odległość 4 km 1pix
Polska - Wielki Piec i... Klasztor
1pix użytkownik marioli odległość 4 km 1pix
Polska - Starachowice
1pix użytkownik marioli odległość 6 km 1pix
Bodzentyn
1pix użytkownik tereza odległość 14 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
obserwator użytkownik obserwator(wpisów:31) dodano 25.10.2009 11:28

I znów muszę odnieść się do tego typu komentarza. Zgodzę się na krytykę zdjęć zamieszczonych w albumie, ale stwierdzenie typu "zabrakło mi" jest dla mnie nie do przyjęcia. Uważam, że powinniśmy oceniać to co jest w albumie, a nie to, czego w nim zabrakło, zdaniem komentatora. Po drugie, nie wszędzie da się być i wszystko zobaczyć w danym rejonie. Czasem warunki pogodowe uniemożliwiają zrobienie fotki, a czasem inne obiektywne okoliczności. W przypadku mojego albumu, złożyły się na to dwie okoliczności. Po pierwsze była to niedziela i wiadomym jest, że w czasie mszy nie zwiedza się wnętrza kościoła, a tym bardziej, nie robi się wtedy zdjęć. Po drugie, nie lubię fotografować wnętrz kościołów.
Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!