m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (31):

 
6:19 - dzień się budzi, czas rozpocząć przygotowania do wyprawy. Startujemy z Przeł. Wyżniańskiej 855 m n.p.m. Jak zwykle w punkcie kasowym podbijamy karnety (bardziej „ekonomiczne” niż jednorazowe bilety wstępu). Spojrzenie za siebie, na Połoninę Caryńską, i w drogę. Spacerkiem dochodzimy do schroniska Bacówka „Pod Małą Rawką” 930 m n.p.m. Krótki odpoczynek na bieszczadzkiej łące … .… i ruszmy dalej. Kierunek Mała Rawka. Wspinamy się ostro - większość populacji na pewno dostaje tu zadyszki. Ostatni odcinek wśród owocujących jarzębin.
Cały czas podczas wędrówki możemy podziwiać połoniny na przeciwległych bieszczadzkich zboczach. Grupa Tarnicy też prezentuje się okazale.
Opuszczamy Małą Rawkę. Już jest widoczny charakterystyczny betonowy słup. Po pokonaniu dość stromego „siodełka” … … wchodzimy na Wielka Rawkę. Betonowy słup to pozostałość dawnego stanowiska geodezyjnego. Wielka Rawka, już za czasów austriackich, była wierzchołkiem sieci triangulacyjnej pierwszego rzędu. „Czytać” można jak z mapy.
U podnóża Ustrzyki Górne, … … a widoczna, w przecince leśnej, droga powrotna oddala się. Zejście z Wielkiej Rawki bardzo strome, zresztą tu tak ciągle: „góra - dół - góra” itd. Większa część szlaku przebiega wzdłuż granicy  z Ukrainą. Wejście w pas graniczy grozi dużymi konsekwencjami. Z rozmowy z funkcjonariuszami naszej Straży Granicznej, wynikało, że ze strony ukraińskiej można spodziewać się nawet aresztowania. Nasza straż, czego byłem świadkiem, też reaguje bardzo ostro. Pojawiają się, nie wiadomo kiedy i nie wiadomo skąd. Natomiast w tym miejscu można było poruszać się bardzo swobodnie - nikt nie interweniował - chyba dlatego, że tu zaczyna się granica „unijna” ze Słowacją. UA / PL
SK / UA Powrót długi i uciążliwy, ale za to widoki … . To już w Użańskim Parku Narodowym. Droga do … - na Wielką Rawkę. Zejście do Ustrzyk początkowo bardzo strome, później tylko … długie. Urokliwa kapliczka - gdzieś tam na drzewie. W pobliżu Ustrzyk. Jeszcze mosteczek i parking.
Po powrocie do Wetliny (19:23) - to chyba nagroda.

najbliższe galerie:

 
bieszczadzkie szczyty
1pix użytkownik exorientelux odległość 0 km 1pix
Bieszczady - Wielka Rawka,  Krzemieniec
1pix użytkownik kabaczek odległość 1 km 1pix
Bieszczadzkie Anioły zimą
1pix użytkownik qbalon odległość 1 km 1pix
jesienią na Rawki
1pix użytkownik michal odległość 1 km 1pix
Górskie wędrówki - WIELKA RAWKA 1307 m n.p.m.
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 2 km 1pix
Przez mgłę na Małą i Wielką Rawkę
1pix użytkownik caroline95 odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
waaw użytkownik waaw(wpisów:526) dodano 04.04.2012 22:01

Dawno tu nie zaglądałem – a tu niespodzianka, takie miłe komentarze.
Romana, Oli – pozdrawiam.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 09.02.2010 14:42

Bardzo mi się podoba ta seria galerii o Bieszczadach.

oli użytkownik oli(wpisów:144) dodano 07.09.2009 21:51

Dosyć dobre zdjęcia, reporterski styl komentowania zachęca do wypadu w Bieszczady
Ode mnie jak najbardziej zasłużona 10

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!