m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (29):

 
Przez trasę wiozą nas teraz przeszklone szynobusy. Przestronne i klimatyzowane wagony, czyste i wygodne siedzenia - to wszystko za kilka zł na tej samej trasie. Widok z góry chwilami zapiera dech w piersiach. Nowoczesna kabina motorniczego. Można było odczytać kilka parametrów, m.in. prędkość - w naszym przypadku nie przekraczała 80 km/h. Byłem też w środku. Znajome widoki sprzed kilku lat.
Wałbrzyskie widoki mi się nie podobały. Jeden z wiaduktów bezpośrednio przed stacją w Wałbrzychu. To było kiedyś miasto wojewódzkie... Niektóre rzeczy chyba jednak niepowinny mieć miejsca.
Rdza, rdza, rdza a pociągi ... jeżdżą. Pod torami w Jedlinie-Zdroju. Niektórzy zadają sobie wiele trudu żeby zaistnieć. Tylko dlaczego tutaj? Nowe funkcje (parkingowe) peronu w Jedlinie-Zdroju.
Nasza grupa zrobiła niezły tłok aż zabrakło miejsc do siedzenia, tzn. w ogóle ich nie było. Napotkałem pracujących na torach. Zmiana układu jezdnego. Niektóre ważne zakazy należało by odnowić! Po renowacji tor prezentuje się raczej pozytywnie. Przez niektóre torowiska dawno już nic nie jechało.
A przez niektóre bardzo dawno. 
Droga do lasu. Na niektórych wiaduktach trwają również prace. Wniosek stąd, że trasa będzie w przyszłości także otwarta. Widok na Nową Rudę, w okolicy której przejeżdżamy przez najwyższy wiadukt na tej trasie.

Na bardziej szczegółowe informacje o trasie zapraszam na moją poprzednią galerię.

najbliższe galerie:

 
Góry Wałbrzyskie: Przełęcz Kozia-Grzmiąca pod Rogowcem cz 1
1pix użytkownik yyy odległość 2 km 1pix
Skarby Dolnego Śląska
1pix użytkownik patryk odległość 2 km 1pix
Góry Wałbrzyskie:Przełęcz Kozia-Grzmiąca pod Rogowcem cz 2
1pix użytkownik yyy odległość 2 km 1pix
Głuszyca - Walim
1pix użytkownik yyy odległość 2 km 1pix
Okolice Jedliny Zdroju
1pix użytkownik yyy odległość 3 km 1pix
Okolice Jedliny Zdroju cz 2
1pix użytkownik yyy odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
zbik użytkownik zbik(wpisów:246) dodano 08.10.2009 23:27

W mojej poprzedniej galerii większy nacisk położylem na "parametry" trasy - długość tuneli, wysokość wiaduktów i takie tam... Teraz faktycznie galeria jest trochę "lżejsza". Pozdrawiam.

waaw użytkownik waaw(wpisów:526) dodano 08.10.2009 23:21

Zbik: tez tam byłem i to niedawno, uprzedziłeś mnie swoją galerią (chociaż idea przewodnia miała być inna), więc muszę poczekać jak Twoje zdjęcia trochę zardzewieją – jak te wiadukty ;-) Maszyna z 20 i 21 też mi się podobała.

magg użytkownik magg(wpisów:423) dodano 06.10.2009 09:59

Warto czasem zostawić pod domem samochód i ruszyć w podróż pociągiem.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!