m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
Błękitna Grota. Można zjechać drogą na dół i popłynąć tam małą łodzią Gozo - Lazurowe Okno. Piękno natury w czystej postaci. Można zejść wprost pod nie. Można było również wejść na górę, ale teraz jest już to zabronione. Widok zachodzącego słońca pozostanie w waszej pamięci na zawsze.
Valetta St. Julians St. Julians z mniej turystycznej perspektywy. Władzę Malty, nie chcąc zbytnio urbanizować nietkniętych terenów, wciskają nowe budynki gdzie się da.
Pomarańczowe busy na Malcie są charakterystyczną i nieodłączną częścią wyspy. Często bez drzwi, z kierowcą uważającym swój bus za swój dom, dowiozą  do każdego zakątka wyspy. W cenie biletu zwiedzanie urokliwych zakątków gratis, gdyż kierowcy często jeżdżą tylko sobie znanymi drogami na skróty. Mdina - twierdza zbudowana jeszcze przez Arabów. Nocna iluminacja robi niesamowite wrażenie. Niestety baterie w aparacie postanowiły zastrajkować... Mdina Mdina potrafi zaskoczyć ;) Na promie na Gozo
Gozo na horyzoncie Gozo Vittoria - główne miasto Gozo. Przed katedrą pomniki Jana Pawła II i Pawła VI(bądź Jana XXIII - tu mnie trochę zawodzi pamięć) Widok na Portomaso - redę dla jachtów gości hotelu Hilton w St. Julians. Nocą można się wślizgnąć od strony morza na jej zamkniętą część i pooglądać jachty bogaczy. Charakterystyczną cechą krajobrazu Malty są rozsiane wzdłuż linii brzegowej stare mini-forty i wieże obserwacyjne.
Czerwona plaża. Znajduje się na północnym brzegu Gozo( w jego wschodniej części). Zdjęcie może nie oddaje, ale piasek jest tam koloru, hmmm, ciemnej gliny :) warto zobaczyć, nie wspominając oczywiście o krystalicznie czystej wodzie. Fort Ricasoli Fort Saint Michael. Polecam złapać busa z głównego placu przed Valettą w stronę Birgu i pozwiedzać tzw. 3 pazury. Na końcu każdego znajduje się fort. Do każdego prowadzą urokliwe uliczki pełne tradycyjnych sklepów, ciekawskich mieszkańców, oddające prawdziwego ducha Malty. Brama główna Valetty. Na wprost niej znajduję się główny plac autobusowy, z którego za max 5zł można dojechać do każdego zakątka wyspy. Golden Beach. Jedna z najpiękniejszych plaż na Malcie położona w urokliwej zatoce. Czyściutki piasek, krystaliczna woda, bar na plaży w stylu arabskim. Polecam przejażdżkę pontonem za motorówką. Gość ciągnie do zatoki obok, gdzie można zobaczyć majestatycznie stojący na klifie mały fort.

najbliższe galerie:

 
Malta cz I
1pix użytkownik andrew430 odległość 0 km 1pix
Malta - Valetta
1pix użytkownik muczacza odległość 0 km 1pix
Balkonowych wspomnień czar-Valletta
1pix użytkownik baracuda77 odległość 0 km 1pix
Valletta,  stolica Malty
1pix użytkownik travis odległość 0 km 1pix
Malta-Valletta -miasto
1pix użytkownik andy odległość 0 km 1pix
MALTA - La Valletta
1pix użytkownik madeleine odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
robson użytkownik robson(wpisów:451) dodano 14.03.2019 19:10

Jest tam naprawdę ładnie. Pozdrawiam.

maciek użytkownik maciek(wpisów:40) dodano 17.01.2010 15:22

Dodałem parę nowych fotek i opisów :)

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 03.11.2009 19:31

ŁADNE ZD.4,5 I 12-POZDRAWIAM.

maciek użytkownik maciek(wpisów:40) dodano 20.10.2009 11:59

coś tam udało się wyskrobać ;)

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 16.10.2009 13:46

:))
Nieee, Maciek taki nie będzie ... mam nadzieję ;)

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 16.10.2009 11:28

Mało troszkę tej Malty - to bardzo deficytowy towar na tym Portalu. Może jeszcze coś wyskrobiesz ?
Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!