m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (14):

 
Na dużym placu przed betonową bryłą muzeum przyciąga wzrok postać Andy'ego pod parasolem. Budynek muzeum Cały budynek jest troszkę taki, jak to linoleum i butki, które musieliśmy przywdziać. Połączenie sztuki ze zgrzebnym socjalizmem. Podczas drugiej wizyty, w marcu, w głównej sali tu i ówdzie stały pojemniki łapiące wodę z przeciekającego dachu. Mimo wszystko, samo muzeum robi wrażenie - dlatego tam wróciłam. Okulary Warhola przy wejściu do głównej części ekspozycji. Sporo tam pamiątek po Warholu i jego rodzinie. Cała kolekcja to w głównej mierze zasługa  Michała Bycko, Rusina, tak, jak rodzina Warhola. W Medzialborcach i okolicy społeczność rusińska jest dość liczna. Widziałam tablice informacyjne w obu alfabetach, a w  muzealnym sklepie można kupić lokalne wydawnictwa. Najsłynniejsza blondynka świata. W sklepiku na parterze można kupić plakaty, pocztówki i koszulki z nadrukami obrazów, nawet bilety wstępu są w formie kartek pocztowych. Przy każdej wizycie dostałam inną. św. Apolonia - patronka dentystów. W prawej dłoni trzyma kleszcze, a w nich ząb.  Dbajcie dzieci o ząbki ;)
Ta zupa też chyba nie ma konkurencji jeśli chodzi o rozpoznawalność. Liza Minelli - Warhol sportretował wielu artystów. Na ścianie obok był spory zbiór portretów Żydów obecnych w kulturze. Z jednej strony Warhol... a kawałek dalej, na tym samym placu przed muzeum stało samotne drzewo chroniące całkiem innego rodzaju sztukę. Bardzo podobała mi się ta symbioza. Cerkiew naprzeciwko muzeum. To zdjęcie zrobiłam w pochmurny marcowy dzień, ale gdy byłam tam pierwszy raz w słoneczne majowe popołudnie, biel murów aż raziła.
Po raz pierwszy do Medzilaborec wybraliśmy się w czasie majowego pobytu w Komańczy. Droga przez Przełęcz Łupkowską jest niezwykle malownicza. A w drodze powrotnej udało mi się zauważyć taką piękną cerkiewkę, jeszcze po słowackiej stronie.

najbliższe galerie:

 
Beskidzkie klimaty jesieni
1pix użytkownik qbalon odległość 12 km 1pix
Źródła Jasiołki
1pix użytkownik qbalon odległość 12 km 1pix
Bieszczady - szlakiem cerkwi drewnianych
1pix użytkownik gregy odległość 14 km 1pix
Polska - Szlakiem Architektury Drewnianej - Bieszczady II
1pix użytkownik kryjan odległość 14 km 1pix
Bieszczadzkie krajobrazy 10/10 Komańcza - klasztor i cerkiew
1pix użytkownik waaw odległość 14 km 1pix
Bieszczady
1pix użytkownik chroboto odległość 14 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
tomzaq użytkownik tomzaq(wpisów:64) dodano 30.11.2009 21:01

Straszny tandeciarz ten Warhola. Ale jak tam będę to odwiedzę to muzeum. Pozdraw

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 27.10.2009 21:17

Witam -galeria sympatyczna-pozdrawiam.

zima-2009 użytkownik zima-2009(wpisów:347) dodano 19.10.2009 20:32

Z czasem nauczysz się jak tworzyć galerie. Każdy z nas kiedyś zaczynał i uczył się na własnych błędach.
W Twojej galerii podoba mi się to, że pomimo dodania tylko dwóch zdjęć są w nich opisy:)

walizka użytkownik walizka(wpisów:612) dodano 19.10.2009 20:20

bo to jest walizka w trakcie pakowania, będę dorzucała powoli, kobiety potrzebują na to trochę czasu ;) A poważnie, to jestem tu absolutnie nowa i dopiero poznaję ten serwis, a i czasu nie mam tyle, żeby wszystko zrobić na raz i porządnie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!