m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Najkrócej żeby wyjaśnić jak tam się dostać: należy zjechać z drogi, która łączy przystań promową na wyspie Pag(Priżna-Żygljen) z miastem Novalija. Po 2-3 km zjeżdżamy w wyraźną drogę w lewo, aż do końca gdzie zostawiamy samochód. Na początku trasy widok śmieci nie zachęca zbytnio do wycieczki Z informacji z przewodnika w Chorwacji przez ostatnie kilka lat zdarzył się tylko jeden wypadek okradnięcia samochodu. Musimy znaleźć małe czerwone trójkąty namalowane na murkach, do których trzeba dojść ok. 5 min. z miejsca postoju. Jest murek i czerwony trójkąt na nim. Od czasu do czasu można zauważyć wypasające się owce.
Czym wyżej tym bardziej zarysowuje się Kanał Velebitski. Pomimo wycieczki w godzinach popołudniowych, szukamy cienia. Niekiedy trzeba iść nieznacznie w górę.
Pażski trójkąt to 17x17x17 m równoboczny trójkąt, w którym zauważymy całkiem inny rodzaj kamieni. W niektórych miejscach jakby ślady po głębokich ingerencjach wynikłych z ... Najlepiej miejsce obserwuje się z pobliskiego szczytu (5 min. drogi wyżej). Czerwona poświata kamieni z trójkąta pod ultrafioletem wskazuje na ich termiczną obróbkę. Z tego miejsca możemy zobaczyć i Kanał Velebitski
jak i inne charakterystyczne miejsca wyspy. Skąpa roślinność spotkana po drodze. Na wycieczkę naprawdę trzeba zabrać odpowiednie buty. Przeważnie idzie się po takich właśnie kamieniach. Niekiedy można zgubić szlak.
Murki są tak zbudowane (poukładane), że wzbudzają ciekawość każdego.
Chyba ktoś chciał sobie skrócić drogę. Naprawdę bez częściowej rozbiórki nie można pokonać muru. Tu prom dobijający do brzegu wyspy. Różne kamienie z trasy wycieczki. W niejednych możemy doszukać się różnych rzeczy.
Na pewno sandały nie nadają się na tą trasę.
Po lewej od znaku trójkąta możemy doszukać się jakby drogi naszej marszruty. Te szczególne kupki piasku służyły nam jako punkt zborny. Późnym popołudniem zawsze możemy liczyć na ciekawe widoki.
W jedną stronę należy liczyć się z czasem przejścia ok. 1,5 h.
Dla chociażby samych widoków naprawdę warto.

najbliższe galerie:

 
Rogoznica - Chorwacja
1pix użytkownik wodzu4 odległość 3 km 1pix
Chorwacja
1pix użytkownik patryk odległość 4 km 1pix
Chorwacja zza okien autokaru - część II
1pix użytkownik kryjan odległość 5 km 1pix
Novalja
1pix użytkownik pablo87 odległość 6 km 1pix
Novalja,  Zrce Beach,  Mandre - Chorwacja
1pix użytkownik maciek odległość 6 km 1pix
Podwodne spacery na Pagu
1pix użytkownik karol odległość 7 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
zbik użytkownik zbik(wpisów:246) dodano 27.10.2009 00:11

Dodam, że idzie się tam często w prawie kompletnej ciszy co stwarza niezapomnianą atmosferę. A co do kamieni to każdy jest inny, można się w nich doszukać podobieństw do różnych rzeczy czy stworzeń aż chce się kilka wziąć ze sobą. Naprawdę mam ich kilka. Polecam tą wycieczkę.

waaw użytkownik waaw(wpisów:526) dodano 27.10.2009 00:03

Bardzo dużo tych kamieni!

zbik użytkownik zbik(wpisów:246) dodano 21.10.2009 17:17

Nie widziałem TAM żadnych śladów istot żywych za wyjątkiem śladów owiec w postaci...
A tak poważnie to faktycznie ruch tam jest niewielki. Podczas trzykrotnego tam pobytu, raz ktoś był w tym czasie co my.
Dookoła nikogo. Kilka lat temu przy TRÓJKĄCIE była jeszcze tablica informująca, że jest to atrakcja miasta Nowalija. Dwa lata temu już tylko ślady kleju...

michal użytkownik michal(wpisów:252) dodano 21.10.2009 13:17

szedłeś po moich śladach:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!