m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (36):

 
St. Ives - dawniej mały port rybacki, obecnie kolonia artystyczna i ośrodek turystyczny. Widok na miasteczko z pobliskiego wzgórza. Piaszczyste plaże i urwiste klify są niewątpliwym atutem tej części wybrzeża. Miejsce to jest przyrównywane do francuskiej Riviery. St. Ives (jak i wszystkie inne zwiedzane przez nas miejsca w Kornwali) jest ślicznym, wypielęgnowanym miasteczkiem. Można tu podziwiać wiele ciekawych kamieniczek.
Dodatkową atrakcją było święto kwiatów, na które właśnie trafiliśmy. Przy słonecznej pogodzie zachwycał lazur wody. Brzegiem morza spacerowało wielu turystów, nawet z psami, co nie jest tu widokiem rzadkim. Z psami (oczywiście na smyczy) można wchodzić nawet do niektórych muzeów. Wody Atlantyku są w tym rejonie bardzo czyste i raczej spokojne, co sprzyja uprawianiu sportów wodnych.
Typowy dla angielskiego krajobrazu kościół. Wąskie, kręte uliczki, galerie na poddaszach, przytulne kafejki... W samym centrum miasteczka przewijają się tłumy turystów, chociaż to już koniec września.
Trzeba mieć dużo szczęścia żeby spotkać takie urokliwe, puste zaułki. Ostatnie spojrzenie na St. Ives i przenosimy się  w inne miejsce w pobliżu. Phillack - Złota plaża.
Małże na skałach w czasie odpływu. W oddali latarnia morska. Bardzo podoba mi się dosłowne tłumaczenie nazwy latarnia morska - dom światła. Widok z klifu na latarnię.
W tym rejonie spotkaliśmy wielu surfingowców i amatorów kąpieli morskich. Nagle, w ciągu kilku minut, po zachodniej stronie, nad widocznym w oddali St. Ives, pojawiły się chmury. Zrobiło się całkiem ciemno ... Podczas gdy po wschodniej stronie Atlanty pozostał niebieski i widać oświetlone słońcem wybrzeże. Zmierzch w Phillack.

najbliższe galerie:

 
Kornwalia z komórki
1pix użytkownik knfred odległość 1 km 1pix
St Ives
1pix użytkownik dburianek odległość 1 km 1pix
Kornwalia - St.  Michaels Mount
1pix użytkownik herika odległość 10 km 1pix
St.  Michael's Mount
1pix użytkownik henia odległość 10 km 1pix
Penzance
1pix użytkownik krysia_er odległość 12 km 1pix
Kornwalia - Chapel Porth
1pix użytkownik herika odległość 20 km 1pix

komentarze do galerii (10):

 
obserwator użytkownik obserwator(wpisów:31) dodano 20.02.2010 20:16

Moje są oczywiście te mniejsze ;) Miło mi było gościć Was w mojej galerii. Pozdrawiam serdecznie

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 16.02.2010 13:18

Fajne miejsca - poznaliśmy Cię po odciskach stóp na plaży - he, he.

obserwator użytkownik obserwator(wpisów:31) dodano 27.10.2009 20:52

Dziękuję za słowa uznania, ale także krytyki. Z tymi krzywymi zdjęciami to jest tak, że próbowałam niektóre wyprostować w edytorze i trochę pomogło, ale w większości przypadków nie mogłam sobie z tym poradzić. Problem polegał głównie na robieniu zdjęć w tak ciasnej zabudowie, gdzie nie mogłam prosto ustawić w kadrze fotografowanego obiektu, a często musiałam brzydko obciąć kawałek, bo w całości z żadnej strony się nie mieścił. Sporo się nieraz nagimnastykowałam, żeby uwiecznić choć kawałek. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za wskazówki :)

cameron użytkownik cameron(wpisów:260) dodano 27.10.2009 10:56

Bardzo ładna galeria. Wiele ciekawych krajobrazów i ujęć. Całość jednak psują krzywe ujęcia, wymagające wyprostowania chociażby w najprostszym edytorze. Pozdrawiam

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 26.10.2009 22:54

Witam w OŚ. Urokliwe miejsce. Przypływy ....,odpływy. Woda COŚ zabiera to znów wyrzuca na brzeg i tak w kółko i w kółko...można patrzeć w bezkres gdzie na horyzoncie pojawia się prosta, czasami półokrągła linia pocięta bielą malutkich żagli. Tam są ludzie. Pozdrawiam i gratuluję.

obserwator użytkownik obserwator(wpisów:31) dodano 26.10.2009 19:39

Zimo-2009 polecam Tobie gorąco ten zakątek, bo wart jest zwiedzenia. Szkoda, że nie znalazłam zbyt wielu wiadomości w polskim języku na temat Kornwalii przed wyjazdem, ale mój syn miał bardzo dobry przewodnik angielski i dzięki niemu mogłam sporo zobaczyć. A na marginesie - mam w przygotowaniu jeszcze jeden, ostatni już album z tamtej wyprawy, który lada moment będzie gotowy. Pozdrawiam serdecznie

obserwator użytkownik obserwator(wpisów:31) dodano 26.10.2009 19:33

Zgadzam się z Tobą Borek, ja też mogłabym tam zamieszkać na stałe. Piękne widoki, odludne, spokojne farmy i klimat! Żyć nie umierać! Może jeszcze kiedyś uda mi się tam pojechać? Pozdrawiam

zima-2009 użytkownik zima-2009(wpisów:347) dodano 26.10.2009 18:25

Kornwalia jest w moich planach...ale nim się tam wybiorę chcę zebrać na jej temat jak najwięcej informacji (szkoda by było coś ciekawego przeoczyć).
Na pewno skorzystam z Twoich galerii i mam nadzieję, że jeszcze jakieś dołożysz.
Podoba mi się ten zakątek Anglii, widziany oczami "obserwatora".

obserwator użytkownik obserwator(wpisów:31) dodano 25.10.2009 18:03

Dziękuję! Mnie też zachwyciła ta część Anglii, a wcześniej wydawało mi się, że to szary, deszczowy kraj :) Pozdrawiam serdecznie.

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 25.10.2009 16:52

Pięknie tam,podoba mi się 17,20,21...takie klimaty lubię i ta muszelka w piasku.
Pozdrawiam-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!