m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (13):

 
Boliwia to biedny LA PAZ i niezwykle biedna prowincja. Już kilka kilometrów od La Paz (na zdjęciu podejście do lądowania), nie ma asfatlowych dróg, a domostwa to biedne lepianki z cegły, i niewiedzieć czemu każdy dom jest oddzielony ceglastym murem od reszty. Typowa ulica w centrum LA PAZ, cała masa drutów, niedokończonych budowli, i ludzi. To stolica, zdecydowanie najbogatsze miasto Boliwi. Widok na miasto jadąc z lotniska. La Paz to stolica położona w dolinie, ląduje się na ponad 3tyś metrów (to chyba najwyżej położone lotnisko), po czym zjeżdżą stromą drogą do miasta na wysokość 2 tyś metrów nad poziom morza. a miasto jest tak olbrzymie że całą dolinę szczelnie oblewają jego budynki. Handel w LA PAZ to głównie ulica, sklepik przy sklepiku - kupisz w nich wszystko od bielizny do materiałów budowlanych. Najstarszy budenk w LA PAZ, jednocześnie centrum miasta, nie wiem czy ma więcej niż 200 lat.
Boliwijczycy to prawdziwi miłośnicy piłki nożnej, wśród skał podsypali sobie platforme pod boisko piłkarskie i grają praktycznie od rana do wieczora. Dzielinca w której mieszkałem była oddzielona od centrum La Paz pięknym księżycowym miastem, skałki niczego sobie, w tle LA PAZ. Poza licznymi busami, miejska komunikacja w LA PAZ to żółte autobusy rodem z filmów o Ameryce Południowej. Rzeźnik w La Paz - lodówek tu się nie stosuje :) Szkoła podstawowa położona ponad 3 tyś metrów npm. Uczniowie idą do niej po stromych glinianych drogach z oddalonych czasem o kilka kilometrów domostw. Typowy widok - niziutka kobieta obładowana do granic możliwości. Kobiety w Boliwi nie mają łatwo.
Ruchem kierują żadnarmi widoczni prawie na każdym skrzyżowaniu, jednak nikt się do ich instrukcji i jedzie do przodu jak tylko może bez względu na światła i żandarma.

najbliższe galerie:

 
Boliwia cz 1 - film
1pix użytkownik filmdil odległość 2 km 1pix
Boliwia cz.  IV - La Paz;  Targ Czarowników.
1pix użytkownik wmp57 odległość 4 km 1pix
Boliwia - La Paz
1pix użytkownik pipol odległość 5 km 1pix
W krainie Inków - 12.
1pix użytkownik jotwu odległość 5 km 1pix
Boliwia - La Paz i Valle de La Luna
1pix użytkownik nola76 odległość 5 km 1pix
Boliwia - La Paz
1pix użytkownik filmdil odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
labcio użytkownik labcio(wpisów:222) dodano 10.09.2008 23:46

pierwszy raz napisze ze chce wiecej ;]

basiarka użytkownik basiarka(wpisów:42) dodano 24.11.2006 14:45

Zgadzam się z przedmówcą, że zdjęcia "oddają życie codzienne miejscowej ludności". Rzeźnia jest odpychająca... blee... chyba przerzucę się na wegetarianizm:) Podróże kształcą:):):)

robson użytkownik robson(wpisów:353) dodano 22.11.2006 21:47

Zdjęcia mają swój piekny, niepowtarzalny klimat. Potrafisz oddać życie codzienne miejscowej ludności. Stary, widzę że zwiedziłeś kawał świata!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!