m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (33):

 
Merlion (oczywiście ten na drugim planie! :)). Marina bay-centrum Singapuru. To w tych okolicach przebiegał tor F1 kilka tygodni temu. Bardzo czysta i nowoczesna dzielnica. Najlepszy hotel w mieście, a właściwie w państwie. Do tego ta roślinnośc... China town w Singapurze. Tutaj ruch na chodnikach i ruchomych schodach wydaje się byc prawostronny, jak w europie, choc reszta miasta jest wyraznie lewo stronna. Mono rail- dojazd na wysepkę Sentose. To na Sentosie miejscowi i turyści spędzają czas na leniuchowaniu. Dojazd to tylko trzy S$ (około szesc złotych). Sentosa, raj... ...na ziemi. Super...
...plaże i... ...hotele. Delfinarium, wyciągi krzesełkowe,ptasi park,królestwo owadów oraz... ...podwodny świat. Wszystkie z tych atrakcji są płatne-za wyjątkiem oczywiście tych rajskich plaż. Typowy, dla Singapuru, porządek. Jeśli występują niedogodności-trzeba za to mieszkańców przeprosic.Ale jeśli mieszkańcy mają chęc np. jeśc lub pic w metrze- kary są za to trzy zerowe ! Ptasi park w Singapurze i amfiteatr dla ptasich występów. Małe mieszkanki parku...
...oraz ci więksi mieszkańcy. Oprócz papug i flamingów mają tam chyba wszystkie ważniejsze gatunki z całego świata,łącznie z pingwinami w wielkiej lodówie i sowami w darkness room. Niestety wszystkie zwierzaki odwracają głowy od przechodniów i ciągłych fleszy. Droga do stolicy Malezji. Pomiędzy Kuala Lumpur a Singapurem jezdzi wiele luksusowych lini autokarowych.Ja jechałem linią Aeroline. Podróż trwa około 5h i jest bardzo komfortowa. Polecam i pozwolę sobie podlinkowac:
https://www.aeroline.com.my/aboutus.html Widoczki z autobusu bezcenne. Dżungla pokrywa niekończące się tereny-często górzyste.Coś wspaniałego... Petronas towers w dzień,zaraz po deszczu... ...i w nocy,w trakcie małego deszczu. Ktoś określił je jako zrobione z kryształu-co mogę tylko potwierdzic. Wyjątkowe budynki. Od godziny 8:30 zaczynają byc wydawane darmowe wejściówki do tunelu łączącego obie wieże. Stanąłem w kolejce o 7:40. O 9:30 było już po wejściówkach. Dostałem na godzinę 14:15. Na początek włączyli nam krótki film 3D o historii budowy itp. Potem wjazd i kilka minut czasu. Wysokośc 44 piętra.
Plac Merdeka,symboliczne  miejsce dla Malajów. To tutaj po raz pierwszy wciągnięto na maszt Malezyjską flagę, tracąc status kolonii. Stop brzmi jakoś prościej :) Schody do jaskiń Batu.Miejsce święte dla Hindusów. Zapewniam że wejście na góre w tym klimacie jest nie lada wyczynem. Wchodzącym po schodach towarzyszą małpki,gotowe wyrwac z rąk wszystko co może nadawac się do jedzenia lub picia. Dla większości turystów były one znacznie większą atrakcją niż same jaskinie. Sunway lagoon. Wspaniałe sztuczne kąpieliska... ...około 20km od centrum Kuala Lumpur.Znajdują się tam również inne parki rozrywki. Fantastyczne miejsce choc niestety dośc drogie. Najtańsza wejściówka to około 50pln+40pln taksówka. A! Jeśli ktoś z Was będzie chciał się tam wybrac to nie we wtorek-zamknięte (czyszczenie).
Największe kąpielisko z całego kompleksu. Wyszło dośc smutno ale pewnie dlatego że znów było po deszczu. W Malezji,na postojach taxi (teksi-w ich języku:))znajdują się kioski gdzie zamawia się kurs i płaci. Z kwitkiem idzie się do kierowcy. Można też wsiąśc na mieście i jechac na taksometrze.Tak jest legalnie. Ale często też dostaje się propozycje od kierowcy na kurs za umówioną kwotę. Ty płacisz podobnie ale kaska trafia do kieszeni szofera a nie do korporacji. Jak u nas przed 1990 :) China town w Kuala Lumpur. Najlepsze orientalne żarcie jakie w życiu jadłem i oryginalne rolexy za 100pln ! Muzeum narodowe Malezji. Meczet narodowy,bardzo modernistyczny ale piękny na swój sposób. Trochę nietaktownie wszedłem w czasie modlitwy i bardzo dyskretnie pokręciłem trochę na video. Zdjęcie zrobione już po modlitwie,choc wielu wiernych jeszcze pozostało.
Znaki naszych czasów. Moje ulubione zdjęcie. Małe mieszkanki Malezjii. Dzieci są wspaniałe. Na całym świecie są takie same... Nie mogłem się powstrzymac... Jako wielki fan lotnictwa przedstawiam: mój B777-300ER. 26 godzin na pokładzie...

najbliższe galerie:

 
Cmentarz Bukit Brown, marzec 2016
1pix użytkownik smok-1 odległość 3 km 1pix
Czerwona Kropka - Singapur
1pix użytkownik migawka odległość 4 km 1pix
Miasto Lwa
1pix użytkownik achernar-51 odległość 4 km 1pix
Singapur
1pix użytkownik witoldson odległość 5 km 1pix
Singapurczycy
1pix użytkownik muczacza odległość 5 km 1pix
Singapur
1pix użytkownik benekenek odległość 5 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
mathew75 użytkownik mathew75(wpisów:8) dodano 05.11.2009 17:08

Dziękuję wszystkim za dobre słowo :-) ! Za rok, może Pekin, może Bangkok... a może nie będzie mnie stac nigdzie pojechac. Wybrałem sobie dośc drogie hobby, a apetyt rośnie ! Pozdrawiam !
p.s. Borek- tutaj na straganie wołali za rolexa 130RM(około 100pln). Można by pewnie zejśc na 50RM ale i tak nie było by to 5USD. Mam nadzieję że wszystko w Chinach będzie tak tanie jak rolexy :-) !

muztaghata użytkownik muztaghata(wpisów:231) dodano 03.11.2009 11:42

spodziewałem się jednak więcej,niż zdjęć chińskich budynków i dzieci daleko ,odwróconych tyłem(jako najciekawsze?)mam wrażenie,jakbyś aparat wyciągał ukradkiem.tyle godzin czekania na wejście do przejścia między wieżami i tylko zdjęcie korytarza?zdjęcie reklamujące Singapur to autostrada z uciętymi znakami.nie wiem co jest grane...

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 03.11.2009 08:51

26 godzin lotu,ale warto było.Faktycznie raj.Jest co oglądać.Petronas towers robi wrażenie.
Masz bardzo świeże wspomnienia.
Pozdrawiam.

tunrida użytkownik tunrida(wpisów:82) dodano 02.11.2009 20:38

Dałam 10, bo to chyba 2 czy 3 komentarz do galerii w całym portalu 'Obieżyświat' który mnie zainteresował (praktycznie, mniej historycznie). Gratuluje podróży i pamiątek w postaci zdjęć. Plaża rajska ! Pozdrawiam :-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!