m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (34):

 
Dolina Brahmaputry Brahmaputra Flagi modlitewne są praktycznie wszędzie i dodają wiele kolorytu do krajobrazu. Malownicze święte górskie jezioro Jamdrok Tso, zwane również Jeziorem Skorpiona, za którym bielą się w oddali Himalaje. Przepiękne jezioro na wysokości 4600m.
Z daleka widać było mieniące się różnymi odcieniami błękitu i zieleni wody jeziora. Widok ten pełen piękna naturalnej, nieskażonej przez człowieka przyrody budził uczucie małości i osamotnienia na tym bezkresnym pustkowiu.
Jamdrok Tso.
Formy oraz kolorystyka gór były urzekające. W oddali mury stupa oraz klasztor w Gyantse. Gdzie jeszcze można zobaczyć takie miejsca? Kamienne stożki modlitewne można było zobaczyć wszędzie, a obok nich stawialiśmy swoje własne.
Wschód słońca na wysokości 5200m Rozlewiska Brahmaputry.
W w drodze do Namtso świętego jeziora tybetańczyków. Tu, po raz pierwszy spotkaliśmy białe jaki.
Chmury burzowe były bardzo nisko, co nadawało specyficzny klimat temu miejscu. Niestety, z uwagi na ciężkie ołowiane chmury, kolor jeziora odbiegał od tego jaki jest przy oświetleniu światłem słonecznym

najbliższe galerie:

 
Tybet - mieszkańcy
1pix użytkownik marzej odległość 30 km 1pix
Tybet - klasztory i mnisi
1pix użytkownik marzej odległość 53 km 1pix
Miejsca - Tybet
1pix użytkownik slav odległość 65 km 1pix
Lhasa Tybet
1pix użytkownik sarenka odległość 80 km 1pix
Tybet - Mount Everest
1pix użytkownik marzej odległość 98 km 1pix
Bhutan Zachodni i Środkowy
1pix użytkownik turysta odległość 164 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
agnieshka użytkownik agnieshka(wpisów:405) dodano 13.07.2011 22:53

Oj się bardzo podobaja te krajobrazy. Sa nieziemskie. Yak, Yak , Yak:)

jezier użytkownik jezier(wpisów:40) dodano 13.07.2011 18:33

Trzeba przyznac, że robi wrażenie. Nawet trudno o wskazanie najlepszych fotek, bo takich jest tu przynajmniej 20. Niesamowity kraj, tylko tak jak piszesz, trudno o optymizm co do przyszłości. Szkoda. Pozdrawiam

marzej użytkownik marzej(wpisów:18) dodano 06.12.2009 19:45

Bardzo dziękuje wszystkim z komentarze. W trakcie trzech tygodni pobytu w Tybecie zrobiliśmy, wspólnie z żoną, prawie 3000 zdjęć. Podobnych galerii można byłoby jeszcze kilka utworzyć, ale tak jak napisałem we wstępie do galerii, żadne zdjęcia nie oddadzą rzeczywistości. Zdjęcia mogą oddać wrażenia wizualne, ale na miejscu do tego dochodzą zapachy, rozrzedzone powietrze, wiatr, chmury, otoczenie ludzi tam zamieszkujących oraz smaki potraw, które się spożywa. Do tego dochodzi postępująca asymilacja Tybetu przez Chiny. Obawiam się, że prawdziwy Tybet, Tybet o jakim słyszeliśmy, mistyczny, niesamowity, może zniknąć w ciągu najbliższych 5-10 lat. Dlatego jeżeli ktokolwiek planuje wyjazd do Tybetu powinien to zrobić w ciągu najbliższych kilku lat, potem będzie to już tylko wyjazd do Chin. Postępująca elektryfikacja (wszechobecne na zboczach gór słupy elektryczne) i budowa infrastruktury powoduje, że Tybet powoli zaczyna tracić swój mistycyzm. Na szczęście to jest ogromny kraj i zawsze znajdzie się miejsca, które nie zostaną dotknięte nowoczesnością. Obecnie do bazy pod Mount Everest'em można dojechać jedynie jeep'ami, ale za rok za dwa, chińczycy zrobią asfaltową drogę pod sam szczyt i miejsce straci swój dotychczasowy urok. Parafrazując "śpieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą" można powiedzieć "śpieszmy się zwiedzić i obejrzeć mistyczny Tybet zanim chińczycy zrobią z niego nowoczesny, zurbanizowany, turystyczny disneyland".

kryjan użytkownik kryjan(wpisów:416) dodano 14.11.2009 10:11

Kolejna piękna galeria! Przyjemnie się oglądało. Pozdrawiam

glockerka użytkownik glockerka(wpisów:737) dodano 10.11.2009 18:06

Miejsce wyjątkowej urody. Można na te zdjęcia patrzeć i patrzeć... i trudno się napatrzeć:-) - zresztą taki jest zakres moich możliwości.
"Pojechać i zobaczyć samemu" wydaje mi się być sporym przedsięwzięciem.

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 09.11.2009 12:53

Magiczne miejsce i podróż.

wujryszard użytkownik wujryszard(wpisów:294) dodano 09.11.2009 09:24

piękna podróż nam zafundowałeś...
szkoda tylko, że juz nie można wybierać fotek do kalendarza 2010 bo mam tu swoje typy:)
trudno poczekam za rok:))) pozdr

dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1518) dodano 08.11.2009 20:30

No i kupiłeś mnie tymi zdjęciami. Nie byłam (i pewnie w tym życiu) nie będę w Tybecie. Bardzo dziękuję, że mogłam przynajmniej TUTAJ, z Tobą odbyć wspaniałą podróż:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!