m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zobacz film

najbliższe galerie:

 
Indie (7) - Varanasi
1pix użytkownik raul odległość 1 km 1pix
Indie raz jeszcze 02 - Ganga Aarti
1pix użytkownik raul odległość 1 km 1pix
Varanasi vel Benares czyli wyprawa do innego wymiaru.
1pix użytkownik gosiekz11 odległość 1 km 1pix
Indie raz jeszcze 01 - Varanasi
1pix użytkownik raul odległość 1 km 1pix
INDIE-Waranasi II
1pix użytkownik irolek odległość 1 km 1pix
INDIE-Waranasi
1pix użytkownik irolek odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (16):

 
mocar użytkownik mocar(wpisów:2784) dodano 19.12.2011 22:29

Na temat Indii i tego miejsca które nam zaprezentowałeś, moi poprzednicy tu napisali prawie wszystko to co osobiście po obejrzeniu Twego filmu czuję i podziwiam z ogromnym zainteresowaniem. Gratuluje fotoreporterskiego zacięcia !

Pozdrawiam serdecznie.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 20.05.2010 14:59

:))) Northface - dziękuję bardzo, jesteś niezwykle uprzejma. Cieszę się, że film trafił w Twój gust. Oskary od Ciebie z dumą przyjmuję i stawiam w honorowym miejscu ;)
Pozdrawiam.

northface użytkownik northface(wpisów:106) dodano 20.05.2010 00:33

Komentarz jest dla mnie zbędny. NIESAMOWITY film. Świetny montaż, unikatowe ujęcia, hipnotyzujący klimat i czarująca atmosfera :) Ja bym Ci dała Oscara, albo 2 ;)

czeien użytkownik czeien(wpisów:12) dodano 28.02.2010 18:31

Bardzo interesująca wyprawa.Niestety z przykrością dochodze do wniosku,że nie dla mnie.Gdybym ja szedł takimi schodami ,na których na każdym stopniu siedzi żebrak to obawiam się ,nie miał bym za co wrócić do kraju i ostatni stopień był by dla mnie.Czasami prywatne zdięcia pokażą więcej niż profesjonalny film.Gratuluje.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 31.01.2010 13:28

Dziękuję bardzo :) To wszystko sprawka Filmdila, Zimy, Pedra i innych naszych obieżyświatowych operatorów, którzy konsekwentnie i od zawsze propagowali tę formę prezentacji. Ostatnią barierę - konwersję do formatu 16:9 - złamał Stewal, rozpoczynając prezentację swoich wspaniałych produkcji ... i stąd moje nieudolne próby naśladownictwa. Ta obróbka, to nie tylko problem kobiet, to faktycznie bardzo pracochłonne i czasochłonne zajęcie - sam również mam z tym kłopot, szczególnie z tym czasem właśnie. Cieszę się, że Twoje wrażenia są pozytywne Kordulo, zapraszam do innych filmików, polecam oglądać w wyższej rozdzielczości.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 31.01.2010 12:59

Raulu , pomalutku zaczynam ogladać Twoje filmy. Musze przyznać ,że nigdy nie przepadałam za takim dokumentem w wydaniu amatorskim . Ale o Twoich filmach nie można powiedzieć , że to amatorszczyzna. Z moich wypraw przywożę zdjęcia , filmy czasami tylko jak mój małżonek trochę pokręci. Ale potem nie oglądamy tego. Może gdybym umiała tak je obrobić jak Ty , to by to inaczej wygladało. Ty wiesz ,że kobiety mają z tym problem !!!!! . Gratuluję warsztatu. Będę kontynuować dalej oglądanie. Jak skończę nie omieszkam skomentować. Pozdrawiam

doris użytkownik doris(wpisów:744) dodano 05.12.2009 09:17

MISTYCZNE VARANASI
Każdy odbiera Indie inaczej, na swój sposób, odkrywa własne Indie...
U mnie budziły cały wachlarz uczuć...
Dzięki Raul za ten film...
Pozdrawiam :-)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 25.11.2009 03:25

Dziękuję Deszcz. Tak, zdjęcie w kalendarzu to bardzo miła wiadomość i z pewnością ogromne wyróżnienie. To cieszy i bardzo mobilizuje :)
Foto czy film ?
Przez 20 lat nie rozwiązałem tego dylematu ... teraz to już chyba za późno. Jedno i drugie stało się pasją i pewnie już tak zostanie.
Nadeszła jednak era internetu, a wraz z nią możliwość szerszej prezentacji swojego dorobku.
A szersza prezentacja - to wystawienie swojego dorobku, pod ocenę, krytykę, odczucia i emocje wielu ludzi, o różnych mentalnościach, światopoglądzie, wyznaniach i bardzo odmiennych wartościach estetycznych. I tu właśnie jest pies pogrzebany co wypada, co nie wypada ?
Widzę, że bardzo wnikliwie obejrzałeś film i nawet tak drobny szczegół nie uszedł Twojej uwadze, bardzo się cieszę :)

Napiszę tak Deszcz ... Varanasi, Ganges i wszystko co się dzieje na jego lewym brzegu - to jeden wielki obrzęd, rytuał i tradycja. To zbiorowy, niezwykle uduchowiony i bardzo wstrząsający akt wiary.
Ale w tym właśnie miejscu, jest to akt na tyle powszechny, że nie należy postrzegać w nim jednostki. To obraz, który należy odbierać jako całość.
Oczywiście ... znalazłem się w sytuacji w której wiele odruchów może się wydać niestosownych - bo przecież filmowa relacja z pogrzebu też nie należy w naszych realiach do codzienności. Człowiek o którym piszesz - ten człowiek się nie mył - ten człowiek, razem z setkami jemu podobnych, oczyszcza swoje ciało i ducha w nadziei przyszłego wyzwolenia z łańcucha kolejnych wcieleń. Te płonące stosy - to pogrzeb z naszego, europejskiego punktu widzenia.
Tam jest inaczej.
Ten ogień - to jedyny i najświętszy sposób, aby uwolnić i oczyścić duszę przed kolejnym odrodzeniem w innym wcieleniu. To nie jest pożegnanie w naszym rozumieniu tego słowa. Rodzina zmarłego ma tylko trzy godziny aby dokonać kremacji. Tylko w tym czasie możliwe jest oczyszczenie i uwolnienie duszy. Ten stos - to pomoc w przejściu do innego etapu. Pomoc tak daleko idąca, że w ostateczności syn musi rozbić drągiem czaszkę swojej matki lub ojca ... ponieważ tam właśnie jest uwięziona jej oczyszczona świętym ogniem dusza. Taka jest ich wiara, wola i tradycja.

Starałem się wybrać takie ujęcia, które oddadzą atmosferę tego miejsca w sposób pozbawiony scen zbyt drastycznych. Dostrzegłeś moją powściągliwość i stąd wnioskuję, że się udało - i to jest trzeci powód do zadowolenia :)
Dziękuję za komentarz i również serdecznie pozdrawiam.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 25.11.2009 00:56

GRATULUJĘ - zdjęcia w kalendarzu!.., to zapewne miła pamiątka. Widzę, że walczysz z tą materią. Jednak pomyśl, czy nie czas na decyzję. Foto czy film. Jest tu kilka ujęć, które Cię, powiedźmy lekko wstydzą. Bo nie jesteś kamerzysta wynajęty do roboty, tylko podróżnik, turysta, obieżyswiat, by nikogo nie urazić, ale przede wszystkim człowiek, który walczy z swoimi namiętnościami. Dlatego "uciekasz" z obiektu bo " się myje ". Głupio tak podglądać kogoś kto się myje. Intymna czynność. Zawodowiec weźmie wszystko, bo tak reżyser chce. TY nie, bo odzywa się w Tobie czlowiek....pozdrawiam serdecznie.

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 24.11.2009 14:39

Pedro jestem pod wrażeniem,że się szorowałeś w tej wodzie.
I na dodatek święta rzeka jest radioaktywna.
No pięknie.

walczis użytkownik walczis(wpisów:127) dodano 24.11.2009 13:20

Jedno z pytań na mojej obronie brzmiało :" Wymień największe atrakcje Azji"
Hmmm.... ale co czym tu opowiedzieć, od czego zacząć... tak rozległy, tak różnorodny kontynent...
Dlaczego opowiedziałam o Gangesie??? nie wiem.......
Może podświadomie ta radioaktywna "moc" Gangesu przyciąga :)

pedro1912 użytkownik pedro1912(wpisów:476) dodano 24.11.2009 13:16

w kwestii jasnosci sprawy - najpierw przeczytalem w gazecie o wykryciu wyzszego poziomu radioaktywnosci, co "tlumaczylo" zdaniem naukowcow, fakt rownoczesnego kapania sie ludzi w wodzie, gdzie tuz obok splywaja zwloki, bez zadnych "widocznych" reakcji wzajemnych.
w rzece sie tylko umylem (zmylem pot) , tzn. rece, twarz, szyje - bez wchodzenia do wody, z lodki na rzece. Tak ze bez zadnych sensacji.
pozdr.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 24.11.2009 12:53

Dziękuję Wam za komentarze i oceny. Cieszę się, że film przybliżył chociaż w części atmosferę tego miejsca.
Dla nas, Europejczyków - to miejsce konfrontacji z najbardziej szokującą tradycją hinduistów. Poranne ablucje, ogień oczyszczający ciało i duszę zmarłego, dym, "zapach" i wszechobecna atmosfera duchowego uniesienia ... to wszystko sprawia niesamowite i niezapomniane wrażenie.
Czy wody tej świętej rzeki są dla nas biologicznie bezpieczne ? Z pewnością trzeba wiele odwagi, aby się o tym przekonać. Pedro cieszy się dobrym zdrowiem i eksperyment mu nie zaszkodził. Bez względu na to czy to był tylko przypadek, czy to jest norma, należą się Tobie Pedro gratulacje za odwagę.
Pozdrawiam.

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1408) dodano 24.11.2009 11:57

Już poprzednio oglądając kilka galerii ze zdjęciami z Varanasi ciarki przechodziły mi po plecach. Ale film to już szok absolutny. Podziw i strach.
Pedro aż mi się wierzyć nie chce, że się myłeś w Gangesie.

pedro1912 użytkownik pedro1912(wpisów:476) dodano 24.11.2009 11:14

ladnie pokazane i dobre ujecia. film ma wiecej mozliwosci wplywajacych na oglad miejsca niz zdjecia.
tak ze cieszy twoj udzial w galerii filmowej.
Ganges jest radioaktywny tak ze ten fakt ku zdziwieniu naukowcow doskonale wplywa na stan zdrowotny uczestnikow rzecznych , rytualnych kapieli.
ja sam tez mylem sie w tej swietej rzece.
pozdr.

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 24.11.2009 06:01

Raul...obejrzałam film i musiałam galerię,która faktycznie ten film dopełnia.
Dopiero film oddaje prawdę o tym miejscu.Jakie to wszystko inne i dla mnie szokujące.
Te tłumy ludzi,bieda.Te rytualne oblucje.Palenie zwłok.
To nie są piękne Indie z pocztówek.
A stan sanitarny tej świętej rzeki jest chyba straszny.
Dziękuję za film i pozdrawiam-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!