m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zobacz film

najbliższe galerie:

 
a mury runą runą runą
1pix użytkownik marzenakn odległość 2 km 1pix
Izrael- Ziemia Obiecana
1pix użytkownik robertno1 odległość 3 km 1pix
Izrael
1pix użytkownik kasai87 odległość 12 km 1pix
Zachodni Brzeg Jordanu - Ramallah i Betlejem
1pix użytkownik miket odległość 13 km 1pix
Izrael - Jerozolima trzech religii
1pix użytkownik marucha odległość 14 km 1pix
Jerozolima
1pix użytkownik therek odległość 14 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1408) dodano 20.12.2009 21:34

Stewal - mamy więc dużo wspólnego. Tylko my jeszcze pracujemy i z czasem najgorzej.
Trochę o naszej historii zabawy z filmem napisałismy na forum w watku: http://obiezyswiat.org/index.php?action=forum&topic=24

stewal użytkownik stewal(wpisów:162) dodano 20.12.2009 21:22

Filmdil, Raul - wygląda na to, że tu na portalu zakonspirował się jakiś pseudo amator i próbuje wciskać robotę profesjonalnych filmowców. Faktem jest, że temat mnie interesuje i żyję nim na co dzień - dosłownie siedząc godzinami przed komputerem.
Mając dobry materiał podstawowy tzn. dużo i ostrych ujęć filmowych, zawsze się znajdzie coś z czego można zmontować jakąś filmową opowieść. I nic tu nowego nie wymyślam, ja też oglądam Wasze filmy a zainteresowanie nimi i wysokie oceny mówią same za siebie.
O wiele trudniej jest podłożyć narrację, tak aby była ciekawa i w odpowiednim miejscu. I tu się przyznaję, jest to dla mnie jak do tej pory największy problem.
Sprawa czołówek które wyglądają profesjonalnie są profesjonalnymi, bowiem niektóre z nich (Norwegia,Israel) to czołówka z programu Pinnacle 11.
Natomiast pozostałe czołówki są proste do wykonania przy różnych technikach o których dowiaduję się z programów i czasopism Komputer Świata lub PC Format.
Jeżeli któreś z technicznych rozwiązań będą przedmiotem Waszych zainteresowań, chętnie się podzielę umiejętnościami. Nic się nie zmieniło, pierwsza kamera to 2003 r a montaż w zależności od technicznych warunków magnetowid a potem komputer.
Moje aktualnie prezentowane filmy to częściowo przerabianie filmów z poprzednich okresów, tym łatwiej się wyłapuje i poprawia podstawowe błędy okresu początkowego.
Reasumując, filmy są na pewno amatorskie i nie musicie mi tak słodzić bo wpadnę w samouwielbienie. Muszę tylko trochę zwolnić tempo z ukazywaniem nowych projekcji, bo niedługo braknie materiału.
Serdecznie pozdrawiam.

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1408) dodano 20.12.2009 19:31

Stewal - film na czasie. Jak zawsze u Ciebie komentarz jest równie mocną strona jak ciekawe ujęcia.
Podoba nam sie Twój warsztat i też się zastanawialiśmy czy aby na pewno amatorski.
To od kiedy tak kręcisz i montujesz te filmy?

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 20.12.2009 19:26

Dziękuję bardzo.
W takim układzie pozostaje pogratulować Tobie obeznania z filmowym rzemiosłem i doskonałym rozpoznaniem i praktycznym opanowaniem, wszystkich tajników programu Pinnacle ... i innych.
A te stacje telewizyjne, niech żałują ;)

stewal użytkownik stewal(wpisów:162) dodano 20.12.2009 17:56

Raul- tak szczerze się już dawno nie pośmiałem biorąc pod uwagę Twoją wypowiedż nad moją dotychczasową edukację na niwie filmowania i jego montażu.
Przyznaję się uczciwie i z ręką na sercu, że nigdzie i u nikogo nie terminowałem, chociaż fotografią interesowałem się od bardzo wielu lat i setki zdjęć pocztówkowych na które już nie ma miejsca magazynuję w domu.(To były czasy aparatów analogowych).
W takiej sytuacji pomyślałem, że warto spróbować z filmem. Moja produkcja filmowa z początkowego okresu była straszna, ale miałem dobrych krytyków spośród tych którym odważyłem się pokazać moje dzieła.
Taka wyższa szkoła jazdy rozpoczęła się kiedy zacząłem montować filmy na programie Pinnacla 10. Jeszcze nie byłem w połowie projektu, kiedy początek się zawieszał i tak powtarzanie tego wszystkiego na okrągło.A mawiają, że ćwiczenie czyni mistrza.
Obecnie Pinnacle 14 to już praktycznie bezawaryjny program. Nie widzę też konieczności przesadzania z tą "profesjonalnością" raz na wozie raz pod wozem jak się uda.
Serdecznie dziękuję za życzenia i z wzajemnością.

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 20.12.2009 15:55

Stewal ... ale tak uczciwie przed Świętami ... przyznaj się z ręką na sercu.
Gdzie pracowałeś ?
CNN, National Geographic, Discovery, czy tylko robiłeś kursy filmowania dla Wojciechowskiej i Cejrowskiego w TVN ?

Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt Tobie życzę Stewal, a nam wszystkim przy okazji, aby Twoja niesłychanie interesująca, poznawcza, edukacyjna i profesjonalna działalność na tym portalu, towarzyszyła nam przez kolejne długie lata.
Pozdrawiam serdecznie.

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 20.12.2009 14:36

Stewal...dzieki za ten film.Za przybliżenie tego miejsca,bo zupełnie się inaczej ogląda,niz zdjęcia.
Nastroiłam się świątecznie.
Pozdrawiam-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!