m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Zapraszam Państwa na spacer i podziwianie dekoracji najsłynniejszych ulic Miasta Krakowa, Floriańskiej, Grodzkiej, Szewskiej, Brackiej i Sławkowskiej. Nasz spacer zaczynamy na placu przed dworcem Głównym i ... ...Krakowska Galerią i Hotel a Przechodzimy podziemnym przejściem pod u.Lubicz w kierunku plant i Teatru im.J.Słowackiego Świąteczna dekoracja Krakowa, Magicznego Miasta, w którym duchy historii inspirują twórczość i nowatorskie rozwiązania. Zapraszam do dalszej wędrówki w głąb miasta ... ...przechodząc Plantami obok uroczego obiektu jakim jest  Teatr im. Juliusza Słowackiego ... ...przechodzimy ul.Szpitalną zbliżając się do ul.Pijarskiej i Bramy Floriańskiej..
...w pełnej krasie i iluminacji najznakomitszy Teatr Krakowa Juliusza Słowackiego. Dekoracja na Plantach przed Bramą Floriańską lśni między drzewami, imitując spadające krople wody. Publiczność może podziwiać tańczące strumienie świetlne w rytm muzyki Czajkowskiego, jazzu, jak również kolęd ... fronton teatru Słowackiego Barbakan i pl. przed Brama Floriańska ul.Pijarska z widokiem na pałac i muzeum Czartoryskich ul Floriańska z pod Bramy Flor.
zmierzamy ul .Floriańska - widok za siebie na bramę witryna sklepowa z kosmetykami na Floriańskiej Kamienica na rogu ulic Św.Marka a Floriańskiej ul. Floriańska w całej swojej okazałości Kamienica Jana Matejki przy Floriańskiej jeden z sklepów
tuz przy wejściu na Rynek Główny i w tle wieża Mariacka Rynek główny z Kościołem Św. Wojciecha i Bazylika Mariacka element dekoracji wejście do Bazyliki Mariackiej witryna sklepu Wedla w Rynku Gł. Bazylika Mariacka
Rynek Główny jarmark przed świąteczny w Rynku G. i wieża Ratuszowa element dekoracji wejście z Rynku Gł. w ul.Sławkowską wejście w ulicę Grodzką tuz przy Rynku Gł. ul. Grodzka w całej swej okazałości
idąc ul.Grodzka dochodzimy do skrzyżowania z ul. Dominikańską gdzie skręcamy w prawo i ui.Franciszkańską dojdziemy po kilkuset metrach do pałacu Arcybiskupów Krakowskich obok mamy w zasięgu wzroku Bazylikę Św.Franciszka i Franciszkanów Konwentualnych oraz okno w którym spotykał się z młodzieżą i mieszkańcami Krakowa nasz Papież Jan Paweł II brama prowadząca na dziedziniec pałacu Arcybiskupów Krakowskich i kurii wracamy ponownie na ul.Grodzka kierując sięw kierunku Wawelu, podziwiając co krok dekoracje świąteczne mijanych witryn sklepowych
ul. Grodzka w stronę Rynku Gł. ul. Grodzka w stronę Wawelu i widoczny jeden z najstarszych kościołów Św.Andrzeja i klasztor SS.Klarysek szopka krakowska w witrynie w jednym z barów na Grodzkiej Kościół Św.Andrzeja Pl. Ks. Piotra Skargi z widokiem na Jego świątynię i klasztor SS.Klarysek fronton Kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła zbudowany w 1597-1619 r.W podziemiach kościoła pochowany jest ks. Piotr Skarga.
Kościół Św.Andrzeja zbudowany w 1079-1098 r. zachował do dziś pierwotną bryłę romańską. Ma on charakter obronny. opuszczając ul Grodzka przy niewielkim placu i świątyni Św. Idziego mamy w zasięgu wzroku Klasztor Ojców Bernardynów i Kościół p.w. Św. Bernardyna - od którego to imienia powstała nazwa jednej z prowincji franciszkanów OFM bern w Polsce. Wawel - wzgórze o wysokości 228 m n.p.m. w Krakowie, położone na lewym brzegu Wisły. Zamek powstał w 1504, Na zdj. Zamek strona północno- wschodnia Kościół św. Bernardyna - wczesnobarokowy kościół bernardynów, znajdujący się przy ul. Bernardyńskiej 2 w Krakowie, w bliskim otoczeniu Wzgórza Wawelskiego. Zbudowany w 1659-1680 r. Zamek królewski od wschodu. 
Z pod zamku możemy udać się na zwiedzanie pieszo po zabytkowej dzielnicy Kazimierz, bądz kupując bilecik za 2,50 i wsiadając do tramwaju nr. 8 przejechać przez Stradom ,Kazimierz, rzekę Wisłę następnie ul. Kalwaryjska przez Mateczny aż do dzielnicy Łagewniki i Borek Fałęcki do pętli tramwajowej.
W zasięgu wzroku mamy centra handlowe a tuż za nimi góruje 77-metrowa wieża z tarasem widokowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy którym mieści się  klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, który powstał w 1891 roku jako fundacja księcia A. Lubomirskiego dla dziewcząt i kobiet potrzebujących głębokiej odnowy moralnej. WSZYSTKIM TU OBECNYM OBIEŻYŚWIATOM ŻYCZĘ WESOŁYCH , ZDROWYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2010 ROKU !!!

najbliższe galerie:

 
Kraków nocą
1pix użytkownik kikulisko odległość 0 km 1pix
KRAKÓW (widziany z góry)
1pix użytkownik patryk80 odległość 1 km 1pix
Jesienny Wawel.
1pix użytkownik halszka odległość 1 km 1pix
KRAKÓW - ZAKRZÓWEK I KOPIEC KOŚCIUSZKI
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix
Kraków 7 - Zakrzówek i Dębniki
1pix użytkownik popekpawel odległość 1 km 1pix
Zakrzówek
1pix użytkownik reggie odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
desidera użytkownik desidera(wpisów:59) dodano 25.12.2009 12:31

Piękna wycieczka,miło obejrzeć świateczny Kraków,pozdrawiam i życzę radosnych Świat.

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 23.12.2009 14:33

Bardzo przyjemny świąteczny spacerek czuć atmosfere i zapach świąt .Pozdrawiam świątecznie :)

marioli użytkownik marioli(wpisów:1031) dodano 23.12.2009 09:10

Piękny Kraków, pięknie udekorowany, udany spacer. Mocar zapraszam teraz na spacer po Warszawie.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Konwalia - nie jesteś jedyną osobą, ja też nie przepadam za Tymi Świętami i już od dziecka wolałam Wielkanoc.

mocar użytkownik mocar(wpisów:2771) dodano 22.12.2009 23:35

charlie - dzięki .. a może i do Kalwarii zawitasz z aparatem foto :) mimo wszystko Kraków to moja miłość. Pozdrawiam !
sona_dora - Jesteś niesamowicie życzliwa i ceniąca wartości :) jestem Ci serdecznie wdzięczny za gwiazdkę i życzenia - odwzajemniam się !!!
konwalia - zgadzam się z Tobą też w pewnej części jestem tradycjonalistą wyniosłem to z rodzinnego domu ...ale wyczuwam jakiś smutek w twoich słowach :)
Pozdrawiam !
pipol - Jesteś oryginalny - ładne to bardzo dużo :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9047) dodano 22.12.2009 22:14

ładne

konwalia użytkownik konwalia(wpisów:3259) - Użytkownik usunięty. dodano 22.12.2009 19:10

Chyba będę tu jedyną osobą,która nie przepada za dzwoneczkami,aniołkami,świecidełkami i kiedy słyszę w tv kolędę,to przełączam kanał.
Magiczne święta,pachącą prawdziwą choinkę i święta miałam tylko w dzieciństwie.
Choinkę prosto z lasu ubierało się w Wigilię,a anioły nie wisiały na latarniach od połowy listopada.
Potem już było różnie.Jednak nigdy nie były one takie niewinne,takie naprawdę święte, jak wtedy.
Kraków sam w sobie jest piękny dla mnie nawet bez tej całej oprawy.Ale wiem,że jest ona niezbędna dzisiaj w każdym mieście.
Miło się spacerowało.
Pozdrawiam-)

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2091) dodano 22.12.2009 18:19

To wielka przyjemność znaleźć się dzięki Tobie w świątecznym Krakowie. Galeria wprowadza magię świątecznego nastroju i to jeszcze z błogosławieństwem naszego Papieża. Mocar, wesołych świat i ...
„niech ta gwiazdka Betlejemska,
która wschodzi tuż po zmroku,
da Ci szczęcie i pomyślność
w nadchodzącym Nowym Roku :-)

charlie użytkownik charlie(wpisów:2379) dodano 22.12.2009 18:17

Pięknie... rozmarzyłam się :-) Mocar, Twoja galeria jest dla mnie sygnałem, że pora wyjść z ciepłego domku i jak to w Krakowie mawiamy - na Rynek marsz !!! Pozdr.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!